Tiranë, 3 të armatosur grabisin bankën tek “Stacioni i Trenit”

February 13, 2015 13:18

Tiranë, 3 të armatosur grabisin bankën tek “Stacioni i Trenit”

Tre persona të armatosur kanë grabitur filialin e një bankë pranë “Stacionit tëTrenit” në Tiranë rreth orës 13:00 të ditës së sotme

Forcat e policisë ndodhen pranë vendit të ngjarjes dhe kanë nisur mbledhjen e provave .

Nga dëshmitarët thuhet se ka pasur dhe shkëmbim zjarri, raporton Ora News.

Për momentin nuk ihet shuma e grabitur, ndërsa dyshohet se personat e maskuar kanë marrë dy çanta me para.

 

February 13, 2015 13:18
Komento

9 Komente

 1. arusha... February 13, 13:38

  Doemos pas asaj qe ndodh ne parlament….Kjo eshte shume pak…

  Reply to this comment
 2. ilir February 13, 14:07

  O gazetar e kryeredaktor, per cilen banke behet fjale? Me mire mos shkruaj artikullin se sa ta japesh gjysmak! Edhe mos e publiko komentin 🙂

  Reply to this comment
 3. Mark uk February 13, 15:07

  Dhe me siguri bandistet iken ne drejtim te pa ditur nga publiku.Po policia jam i sigurt se e dine.

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi February 13, 15:19

  “Ilir” bën një vrejtje të drejtë për emrin e bankës? Nejse,- ajo që më tërheq vëmëndjen është ritmika e tronditjes së rendit dhe intervali gati i njëtrajtshëm.., tritol, grabitje banke, zhurmë antipolici. Dikujt i intereson politikisht të ketë një situatë ritmike. Nuk do të merem me variantin e vërtetë të vjedhjes së një banke por me një variant interesant të lexuar diku dhe të nxitur politikish! Politika u mor vesh me bankierin që një grup do ta vidhte nga dera e përparme ndërsa një grup tjetër do t’ja çonte paratë nga dera e fshehtë! Qëllimi : të nxitej politikisht lufta me krahun në pushtet dhe me policinë! Sigurisht që kjo lloj vjedhjeje bashkëshoqërohet edhe me imitimet përkatëse të qitjeve me armë,të britmave e maskave,të terrorizimit te personelit etj.etj. Ajo që dua të them është, -shiheni dhe këtë variant. Ka shënja se ekziston. Është ritmi i njëpasnjëshëm i akteve të goditjes dhe tronditjes se rendit. Duket që kanë një komandë të vetme! Tung!

  Reply to this comment
 5. [email protected] February 13, 16:41

  Banka eshte Union Bank dhe policia e Tahirit e Didit perseri treguan paaftesine e tyre ne perballimin me situata te tilla ndonese ishin ne gatishmeri maksimale pas shperthimeve qe ndodhen.
  Ke do te fajesoje kesaj here Tahiri?

  Reply to this comment
 6. Hasan Hyseni February 13, 18:01

  Po tani cer do thote Fatmir Mediu. Firma qe ruan banken ne fjale eshte prone e PR.
  Ama per te thene te verteten hajdutet kete here kane qene shume te mencur. E kane marre me mend qe ne ate moment do dilnin 2 thase me para nga banka. Informacionin ja u ka thene shitesi i bukes ne dyqanin aty afer. 😛
  Vjedhje nga njerez o te firmes qe sigurojne banken o ne bashkepunim me punonjes te bakes vete, ose te dyja njekohesisht.

  Reply to this comment
 7. Skifteri February 13, 19:48

  ***…Duke u mbeshtetur ne vjedhjet e meparshme te B.SH.nga vete punonjesit e saje ,dhe guvernatori Fullani i qe vodhen 7.13 milard lek dhe nuk u kethyen ne banke, i mbeshtetur nga S.BERISHA e partia demokratike,nga ILIR META ,qe i frkoi krahet ,nga prokurori LLALLA,nga PRESIDENTI Nishani , ku FULLANI u ftua ne BALLON “mbretrore”ne presidence!! ky eshte nje degjenerim i kesaj klase politike ,kjo ka nxitur krimin si vrasjet,grabitjet,perdhunimet,kalifatin dhe mercenaret e krimit me dinamit, e tritole kunder zyrtarit te larte te shtetit. traktet e kalifatit te hedhura ne vlore ku bejne thirrje per rrevolta,jane nje nxitje direkte dhe per vjedhjen e UNJON BANKE TEK STACIONI TRENIT ,jane sjelljet anti shtet,kunder reformave me te mdha qe jane ndermarre keto 24 vjet,kjo eshte nje lufte e veshtire ,pengesa jane ata qe permendem me siper,por mesymja RAMES do fitoi pasi ka beshtetjen e popullit.************

  Reply to this comment
 8. arben February 13, 20:50

  tropojan kan qe patjeter e skartapjedhen shqiperin

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim