Tiranë, arrestohet i riu me kartëmonedha false

November 6, 2012 13:41

Tiranë, arrestohet i riu me kartëmonedha false

Policia e Tiranës bën me dije se është arrestuari shtetasi Erion Ymeri, 22 vjeç.
Arrestimi i tij u be sepse dje, në orën 12.00, në rrugën “5 Maji” në një dyqan këpucësh ka blerë një palë atlete duke përdorur një kartmonedhë 50 euro, e cila dyshohet të jetë e falsifikuar dhe është larguar me nxitim bashkë me atletet dhe kusurin. Ai u kap pak çaste më vonë nga shërbimet e Komisariatit te Policise nr.4 Tiranë.Në cilësin e provës materiale ketij shtetasi ju sekuestruan 1 kartmonedhë e prerjes 50 euro, 10 kartmonedha të prerjes 500 lekëshe, kartmonedhë e prerjes 200 lekëshe dhe 1 palë atlete të markës.
Materialet ju dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për vepën penale të parashikuar nga Neni 183 të Kodit Penal.

November 6, 2012 13:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin