Tiranë, arrestohet për gjobëvënie gardisti Skeja

December 24, 2013 16:33

Tiranë, arrestohet për gjobëvënie gardisti Skeja

Fatos Skeja, i njohur si truproja i “Familjes Berisha”, është arrestuar ditën e sotme nga Policia e Tiranës.

Arrestimi i tij ka ardhur pasi Gjykata e Tiranës ka vendosur për Skejën masën e “arrestit me burg” për gjobëvënie.

Së bashku me të, në prangat e policisë ka përfunduar edhe një tjetër person, Gojart Loci.

Arrestimi i Skejës është bërë pas akuzave të disa muajve më parë për gjobvënie.

Dhe, konkretisht për gjobvënien që Skeja u akuzua gushtin e kaluar nga prokuroria, të një emigranti shqiptar nga Kalaja e Dodës, që banon me SHBA, Ramazan Hima.

Skeja akuzohet se i ka vënë një gjobë emigrantit prej 100 mijë euro, me kërcënimin se do i zhdukte familjen.

Ramazan Hima është njëkohësisht i afërm me familjen e Skejës.

Fatos Skeja, që ka punuar në Gardë dhe kryesisht shërbente si shofer i Shkëlzen Berishës, është një personazh i errët.

Fillimisht ai qëlloi me armë një kamarier, duke e plagosur atë, për arsye banale.

Por, Skeja ia hodhi pa lagur.

Më pas, Skeja shkoi tek familja e Hekuran Dedës, ku negocioi për vrasësit e tij pas demonstratës së 21 janarit./TEMA

December 24, 2013 16:33
Komento

14 Komente

 1. Hithri December 24, 16:54

  Ky eshte nje nga njerezit e falangave te zeza qe krijoi Sali-qen-serb-tradhetar- hiena- Berisha. Eshte turp qe ky qen mban nje nga mbiemrat me te nderuar ne Tropoje dhe Kosove. Po eçperserisin njerezit perseri e perseri: Pa u arrestuar Sali-qeni-serbi-tradhetari- hiena- plangprishesi Berisha., nuk do na hiqen kjo shtrese kriminlesh qe krijoi kjo monster.

  Reply to this comment
  • ERA December 24, 17:36

   Na kane sunduar per 23 vjete te maloket e pashkolle , qe kur i nisnim me skafe per ne itali ne vitet 90 i dergonim per tu qethur, dhe ne treg per ti veshur perpara se te hipnin ne skaf, sepse dukeshin si kafshe te egra.Kjo eshte elita e sali malokut, por çdo gje do te shkoje ne vendin e saj,sepse keta do kthehen prape ne baze duke u fshire njehere e pergjithmone, sepse erdhi koha qe fatet e vendit ti marre ne dore qytetaria e shkolluar dhe civilizuar.

   Reply to this comment
 2. Bilal camurri December 24, 17:00

  Burgu eshte pak per te,Burgosja e tij eshte shume e rende per familjen Korleone.me e rende se miratimi buxhetit.Po shemben muret.

  Reply to this comment
 3. beni December 24, 17:17

  Shikoni foton dhe nuk ka nevoje per komente te tjera ….me keto cuba provincial ndertoi sistemin kancero-kriminel qeni sali berisha. te kalbet ne burg ky surrat katunari dhe sali berisha nga pas I shkofte…puna do te quhet e mbaruar kur ti merren gjithe pasurite e vjedhura ketyre cubave dhe te kthehen perseri tek opingat dhe zhuli ku ishin para se krimineli berisha te kanceroste shtetit shqiptar.

  Reply to this comment
 4. polati December 24, 17:31

  Si Skeja ka shume, sepse regjimi i Berishes i kultivoj keta cuba dhe i ktheu ne krimenle vrases dhe hajdute. I tille eshte Skeja dhe pronari i tij don Zeni. Pa u hequr nga poltroni i presidentit Bujar Nishani, mos kujtoni se do te denohen keta monstra te kriminelit Sali Berisha.
  Qofte e afert dita kur parlamenti shqiptar te heqe Nishanin dhe ti hapet rruga drejtesise se vertete.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic December 24, 18:06

  Burimi kryesor i te gjitha ketyre te zezave per shqiptaret eshte vete Berisha. Berisha eshte ushqim per kriminelet. Pas tyre jane killeret e Berishes qe nje ore e me pare ata duhet te hetohen te c`armatosen dhe te arrestohen e pasataj edhe komandati i tyre Sali Berisha duhet te shkoje para togave te zeza pasi ky eshte komandanti i tyre dhe si i tille duhet te jape llogari ky ne krye te tyre per te gjith keto vrasje pa autor qe kan trenditur thell shqiptaret.
  Qeveria e Rilindjes nuk duhet te deshtoj ne kete mision kaqe te madhe qe ka marre.Nuk ka rruge tjeter ose krimi te behet zape ose krimi te marre perseri pushtetin.Qe te mos ndodhe kjo e dyta duhet vepruar sa me shpejte dhe me energji deri ne antarin e fundit te killerve te Berishes, Ata jane ne veprim, pore jane edhe ne ikje nuk duhet lejuar qe te arratisen pasi ata kane edhe pasaporta diplomatike .
  Ne se nuk jane evidentuar keta ateher do te kemi mjafte probleme.C`do dite tuhet ti shkurtohen krahet ketije krimi qe kishte ngritur shtetin e vete. Edhe Sakenja eshte nje nder to !

  Reply to this comment
 6. Stef Staku December 24, 18:33

  ANALIZE : Ky qe dinte vrasesit e 21 Janarit se mos ashtu kot din gje per vrasjen e Olldashit ??!!

  Reply to this comment
 7. ........ December 24, 18:35

  Ok. Po shefi i tij kure e ka radhen? Neser eshte vone!!!!!! Saliu po mdez trazira, shteti duhet te tregohet i vemendesh,po paguhet para e madhe per rrumuja.

  Reply to this comment
 8. prenge sherri December 24, 18:51

  ky soj eshte prodhim i familjes berisha uroj te mos dale nga burgu kjo lloj specie per veprimet e bera ne rast se jane te verteta nuk mund ta haje njeri mundin dhe djersen.

  Reply to this comment
 9. @ Mark uka shpellari i viçitolit @ December 24, 19:28

  Rames nuk ja mban bytha te meret me salen tim me skenderbeun e shqiperis.DUA ME SHUM SALIN DHE LIRIN ME SHUM SE SHQIPERIN.

  Reply to this comment
 10. I.Troplini December 24, 20:43

  Pastrimi i administrates nga morri i malokerise, do te jete nje proces qe kerkon kohe. “Gardiste” si ky ne fjale,, ka plot Tirana.
  Do benin mire te marrin edhe Saliun me vete dhe te shkojne andej nga kane ardhur. Perpjekjet qytetare per integrim te malokerise, kane deshtuar. Ashtu te perbashkuar, do kene kohe te bejne ate qe dine te bejne me mire,,,,tu hane kokat njeri tjetrit.

  Reply to this comment
 11. Pëllumb zaimi December 24, 21:41

  Në një mendje me ju hithri,era,bilal camurri,beni polati,aliu nga selenica,sef staku,preng sherri ? Me “era” nuk ndaj të njëjtin mendim vetëm për epitetin “malok”! Nuk i shërben kohezionit kombëtar!? Akuzohet jugu për këtë epitet por nuk ështe e vërtetë. Sipas te ndjerit prof. Zija xholi ky epitet ju eshte vene verioreve nga “mbreti zog” i cili ne fjalimin me matjanet pas vetkurorezimit ju eshtë drejtuar atyre me fjalët : “Të dashur malokit e mi….” etj. Sidoqofte nuk duhet perdorur. Une ne karierën time kam njohur tropojane e malsore te mrekullueshëm… Nderime të gjithëve! V 0- vërjani vemendjen një keshille të zgjuar qe jep z. Sef staku?

  Reply to this comment
 12. Pëllumb zaimi December 24, 21:43

  VR!!! Në një mendje me ju hithri,era,bilal camurri,beni polati,aliu nga selenica,sef staku,preng sherri ? Me “era” nuk ndaj të njëjtin mendim vetëm për epitetin “malok”! Nuk i shërben kohezionit kombëtar!? Akuzohet jugu për këtë epitet por nuk ështe e vërtetë. Sipas te ndjerit prof. Zija xholi ky epitet ju eshte vene verioreve nga “mbreti zog” i cili ne fjalimin me matjanet pas vetkurorezimit ju eshtë drejtuar atyre me fjalët : “Të dashur malokit e mi….” etj. Sidoqofte nuk duhet perdorur. Une ne karierën time kam njohur tropojane e malsore te mrekullueshëm… Nderime të gjithëve! V 0- vërjani vemendjen një keshille të zgjuar qe jep z. Sef staku?

  Reply to this comment
 13. MARKO December 24, 22:06

  Rrace e qelbur. Ere gjithandej dhe aty ku ka sherbyer. m… ata,k… ky.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim