Tiranë-Athinë, bisedime për 10 mijë refugjatë sirianë

March 7, 2016 22:07

Tiranë-Athinë, bisedime për 10 mijë refugjatë sirianë

Athina dhe Tirana janë në bisedime për kalimin e 10 mijë refugjatëve sirianë.

Korrespondenti i TCh në Athinë, Artur Bibe konfirmoi këtë në një lidhje të drejtpërdrejtë me Top Story-n. Thuhet se bisedimet janë në fazë fillestare.

Nisjen e këtyre bisedimeve e ka konfirmuar edhe zv.ministrja e Brendshme, e pranishme në panel, Elona Gjebrea.

“Nuk ka marrëveshje me Greqinë për refugjatët, por ka bisedime dhe zgjidhja do të jetë në kuadrin europian”, tha Gjebrea.

March 7, 2016 22:07
Komento

5 Komente

 1. Everteta March 7, 23:59

  Asnje leshim Athines mos mblidhni njerez me probleme qe vetem probleme do ju krijojne. Ne duam referendum si popull.Kur shtetet e europes i mbyllen dyert ketyre lloj njerezish qe asnjhere nuk integrohen ne asnje shoqeri ne bote sigurish nuk mund te jene ndryshe tek ne. Ne nuk kemi mundesi financiare ti marrim keta sepse nuk kemi per vete. Sa te papune keni more politikane qe kerkoni te rrisni numrin e tyre me marrjen ne shtepine tone. Stop kesaj cmendurie. Le ti marri arabia saudite qe eshe e pasur dhe qe ka nje kulture me ta dhe kushte shume me te favorshme se ne.

  Reply to this comment
 2. fotaqi March 8, 00:22

  vetem ata me origjine shqiptare nga lagjja shqiptare te damaskut,mund te vijne.te tjeret ne nuk jemi ne EUROPE qe te marrim pjesen tone kur te futet shqiperia ne BE do marrim ne proprocion me numrn e popullsis etj.

  Reply to this comment
 3. Hani pak mos hani shume m.... March 8, 00:45

  Dergojini ne Vicidol tek Kulla e malokut Sali Serbit dhe tek Gjiri i Lalezit, ne vilen e Ilir Floririt dhe te Korbit Argita, strehe te tjera nuk ka. Kemi lene jevgjit dhe gabelet tane rrugeve pa strehe, na duhet te strehojme plehra terroriste , zerini me shkelma bytheve qe ne kufi, mire jane me rracen e tyre greke qe jane me te zinj e te piset se ata.

  Reply to this comment
 4. Edi March 8, 01:29

  Mos u shqetësoni shumë se nuk ka sirian që të dojë të qëndrojë në Shipëri përveçse si urë kalimi drejt Europës.

  Reply to this comment
 5. artur March 8, 12:32

  pse?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*