Tiranë, Begzim Isa në gjyq për trafik fëmijësh, por jo për Bleonën

April 17, 2014 08:44

Tiranë, Begzim Isa në gjyq për trafik fëmijësh, por jo për Bleonën

Prokuroria për Krime të Rënda nuk arriti të provojë pas një viti hetimesh se Begzim Isa, ka lidhje me rrëmbimin apo zhdukjen e vajzës së vogël Bleona Mata. Sipas prokurorisë, që tashmë e ka dorëzuar dosjen në gjyq, Isa do të përgjigjet vetëm për akuzën e “trafikimit të miturve”, për rastin e 8 vjeçarit për të cilin edhe u arrestua. Prokuroria pretendon se ish-nxënësi i shkollës së Mesme Mjekësore në Prizren, ka konsumuar veprën penale të “trafikut të fëmijëve”, që i dërgonte në Kosovë dhe i shfrytëzonte më pas si lypësa.

April 17, 2014 08:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*