Gjendet i pajetë punonjësi i Gardës, ishte pjesë e eskortës së Xhafajt

June 30, 2018 12:03

Gjendet i pajetë punonjësi i Gardës, ishte pjesë e eskortës së Xhafajt

Një nga shoqëruesit e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, është gjetur i pajetë në automjetin e tij. Bëhet fjalë për oficerin e gardës, Shkëlzen Qordja.

Të dhënat paraprake mbeten të paqarta, ndërsa viktima dyshohet se ka një plumb në kokë. Në makinë u gjet një pistoletë shërbimi, çka ngre dyshime për një akt vetëvrasjeje.

Njoftimi i Gardës së Republikës: 

Sot rreth orës 09:30 të mëngjesit, në garnizonin e Gardës së Republikës është gjetur i pajetë brenda garazhit, të caktuar për mjetet e Ministrisë së Brendshme, gardisti me detyrë funksionale shofer i Ministrit të Brendshëm, Shkëlzen Qordja, 31 vjeç.

Trupi i pajetë u konstatua nga punonjës të Gardës.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë është duke punuar për të qartësuar shkaqet e ngjarjes dhe zbardhjen e rrethanave.

o.j/dita

June 30, 2018 12:03
Komento

2 Komente

  1. LULI June 30, 12:37

    Dhe hop “Babale 3”!Saliu iu iu iu iiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuuuu eshte akoma me funksionin e vrastarit!Loja vazhdon!C’ojeni prapa hekurave kete perbindesh dhe do te ndjeni qe te zhduken vrasjet me plumba ne koke!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim