Tiranë, Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Ilir Karçinit

April 20, 2014 09:55

Tiranë, Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e Ilir Karçinit

Gjykata e Lartë rrëzoi në fundjavë shpresat e biznesmenit Ilir Karçini për t’u liruar. Biznesmeni i gazit kishte bërë rekurs në gjykatën supreme prej mëse një muaji, duke kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë dhe lirimin e tij nga qelitë e paraburgimit, me pretendimin se nuk kishte asnjë lidhje me porositjen e vrasjes së konkurrentit të tij në biznes, Pirro Bare. Por Dhoma e Këshillimit ka vendosur të mos e pranonte këtë rekurs. Prokuroria pretendon se ka prova të mjaftueshme se Karçini ka paguar killerin Sinanaj për vrasjen.

April 20, 2014 09:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?