Gjimnazistja u jep shokëve të klasës qetësues me efektet e drogës, 8 në spital

February 8, 2015 10:50

Gjimnazistja u jep shokëve të klasës qetësues me efektet e drogës, 8 në spital

Tetë nxënës të gjimnazit “Qemal Stafa” në kryeqytet përfunduan në repartin e Toksikologjisë në QSUT gjatë mesjavës, pas përdorimit të medikamentit “TITUS”, një qetësues me efektet e drogës.

Sipas uniformave blu, këtë medikament nxënësve ia kishte dhënë një bashkëmoshatarja e tyre me inicialet G.L, 16 vjeçe, ndaj të cilës policia ka ngritur procedim penal në gjendje të lirë.

Por gjatë marrjes në pyetje të vetë gjimnazistëve pas përmirësimit të shëndetit, u mësua se shkak i pirjes së qetësuesit ishte përpjekja që ata t’i shpëtonin orëve të vështira të mësimit dhe provimeve.

February 8, 2015 10:50
Komento

3 Komente

 1. prengepjetri February 8, 12:52

  Me çdo kusht MAS duhet te shtoje masat e siguris neper shkolla. Ku per hir te vertetes len shumë per te deshirutar.

  Reply to this comment
 2. bato February 8, 15:35

  Rilindje!
  Hapni urgjent shkollat e riedukimit te tipit Makarenko, sepse Sala e kompani ja arriten qe per 25-30 vjet rinia jone te jete e shthurur deri ne kocke!

  Reply to this comment
  • Desert rose February 8, 16:14

   bato ,o shoku Bato
   internim do i cojme , internim ….Spac dhe Qafe Bari .
   a ju rafte ndonje e mire juve dhe ju sjellte ne vete .
   Bato edukon durimi ,shkollimi , buzeqeshja , historia ,
   edukon miresia …ajo e tipit : Une te dua shume por kur me jep mundesine te te korigjoj te dua dhe me shume .
   Shprehin nje problem me siper ,provimet e veshtira .Nuk mund ti internojme per kete .Duhet ti degjojme , dhe nqs eshte genjeshtra e radhes …
   femijet nuk i kemi me kontrate qe duhet te jene te shkelqyer
   mos harro qe babai u gezua me shume kur u kthye ai plangprishesi .

   Bato ,dhuna edukon dhunen ….riedukimi edukon kriminelin qe neser do te marri jeten dhe ty .

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim