Tiranë, kapen me kokainë dhe 1 mijë dollarë, 6 trafikantë në pranga

August 31, 2017 10:05

Tiranë, kapen me kokainë dhe 1 mijë dollarë, 6 trafikantë në pranga

Brenda 12 orësh policia organizon dy operacione për goditjen e shpërndarësve të drogave të forta si dhe sekuestron dollarë dyshuar falco.

Operacionet e koduara “BISS” dhe “TRANTER”. u ndërmorën në rr.”Kongresi i Manastirit”

Në të dy operacionet janë vënë në pranga 6 persona si dhe janë sekuestruar 104.2 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë, 1100 dollarë, 52000 lek të reja, 2 automjete, 8 telefona, 1 peshore elektronike dhe 12 fishekë pistolete.

Në operacionin e parë të koduar “BISS”, janë arrestuar:
– Genci Huta, 46 vjeç, banues në Tiranë.
– Denis Yzo, 37 vjeç, banues në Tiranë.
– Gentjan Dikollari, 30 vjeç banus në Tiranë.
– Anxhelin Prenga, 30 vjeç banues në Tiranë.

“Arresitmi i këtyre shtetasve është bëri i mundur pasi gjatë kontrollit të ushtruar në rr.”Kongresi i Manastirit”, në mjetin tip “Volksëagen”, me drejtues shtetasin Genc Huta dhe pasagjer shtetasit Denis Uzo, Gëzim Dikollari dhe Anxhelin Gega, në pjesën e këmbëve të pasagjerit janë gjetur 50.4 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë”

Në operacionin e dytë policor të koduar “TRANTER”, kryer nga Seksioni për Narkotikët në bashkëpunim me Forcën e Posaçme të Operacioneve janë arrestuar

– Dritan Toska, 38 vjeç, banues në Tiranë.
-Vladimir Ademi, 37 vjeç, banues në Tiranë.

“Arrestimi i këtyre shtetasve është bërë i mundur pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesë dhe gjatë daljes nga mjeti tip “Audi” janë gjetur 50 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit kokainë

August 31, 2017 10:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*