Tiranë, kërkohej në Itali për prostitucion, pranga të dënuarit

November 27, 2014 00:17

Tiranë, kërkohej në Itali për prostitucion, pranga të dënuarit

Një i kërkuar dhe i dënuar nga Italia për shfrytëzim prostitucioni me 10 vite burgim u arrestua dje në kryeqytet. Sulejman Veizaj 40 vjeç, u prangos nga Interpol Tirana, sepse e kishte shpallur në kërkim Interpol Roma më datë 13 nëntor 2014, për shkak se Gjykata e Venecias, e ka dënuar me 10 vjet për “shfrytëzim të prostitucionit”, “falsifikim i dokumenteve” dhe të tjera. Mësohet se Veizajt i mbeten për të kryer edhe 7 vjet burg, pasi ka përfituar 3 vjet ulje dënimi. Menjëherë kanë nisur procedurat për ekstradim drejt Italisë.

November 27, 2014 00:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*