Tiranë, mashtruan me apartamentin, akuzë noteres e shitësit

August 8, 2014 09:34

Tiranë, mashtruan me apartamentin, akuzë noteres e shitësit

Seksioni Kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar në kryeqytet, mori në hetim në gjendje të lirë, Violeta S., 50 vjeçe, me profesion notere dhe Engjëll B., 29 vjeç, banues në Kodër-Kamëz, pasi në vitin 2012, dyshohet se kanë mashtruar lidhur me shitjen e një apartamenti, B. Sh., i cili e ka blerë dhe paguar, por më tej gjithçka rezultoi e rreme. Pas mbledhjes së dëshmive dhe ballafaqimit, materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Tiranë, për veprën penale të “mashtrimit dhe shpërdorimit të detyrës”.

August 8, 2014 09:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim