Tiranë, një muaj aksion, 717 të proceduar për ndërtim pa leje

September 27, 2014 08:56

Tiranë, një muaj aksion, 717 të proceduar për ndërtim pa leje

Policia e Shtetit bëri dje publik bilancin e deritanishëm të operacionit 1-mujor të prishjes së ndërtimeve pa leje. Konstatimet e policisë arrinin në një total prej 711 rastesh me ndërtime pa leje, që sollën dhe procedimin 717 personave nga organet e rendit. Shumica e shkeljeve janë në qendrat e mëdha si Tirana, Durrësi e Elbasani, të ndjekura nga qytete më të vogla. Rekordin e mban Tirana me 183 raste dhe më pas Elbasani me 90 raste, Durrësi me 88 procedime, Fieri me 59 dhe më tej Korça, Vlora, Berati, Lezha, Dibra dhe Shkodra.

September 27, 2014 08:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*