Tiranë, nusja dhunon vjehrrin, 84-vjeçari e kallëzon në polici

May 16, 2018 18:24

Tiranë, nusja dhunon vjehrrin, 84-vjeçari e kallëzon në polici

 

Një 39 vjeçare nga Tirana ka ushtruar dhunë ndaj vjehrrit të saj, 84 vjeç.

I moshuari ka shkuar menjëherë në polici dhe ka kallëzuar nusen e djalit, me inicialet A. K., duke marrë kështu një urdhër mbrojtjeje nga komisariati numër 3.

Njoftimi i policisë:

Më datë 15.05.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm, për shtetasin D. K., vjeç 84, pasi në banesë, nusja e djalit A.K, vjeç 39, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj tij. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

l.h/ dita

May 16, 2018 18:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim