Tiranë, shfrytëzonte fëmijët në Itali, arrestohet i kërkuari

August 11, 2014 07:53

Tiranë, shfrytëzonte fëmijët në Itali, arrestohet i kërkuari

Një shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar dje nga Komisariati nr.2 në kryeqytet. Policia bëri të ditur se Elidon Bendaj ishte shpallur në kërkim nga Interpol Roma në Itali, për akuzën e shfrytëzimit të të miturve dhe torturimit të tyre, duke i nxjerrë për lypje në rrugë dhe madje treafikuar për qëllime kriminale. Burime zyrtare sqaruan se shteti italian ka lëshuar urdhër arresti për shqiptarin, pasi akuzohet se rrëmbente fëmijë dhe i përdorte ata për të lypur në rrugët e shtetit fqinj, disa prej të cilëve u shpëtuan.

 

August 11, 2014 07:53
Komento

1 Koment

 1. tony August 12, 10:30

  Çojani atij Muxhahedinit kete ” super Biznesmen”.. !!!
  Çojani , se e di ai shume mire se çfare dënimi ti japi ketij funderrine, ketij plere , bastard ..!!
  Nuk ka meshire per keshtu lloj njerezish,,!!!
  Me rrespekt..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim