“Titanik” rikthehet në kinema

October 10, 2018 12:19

“Titanik” rikthehet në kinema

 

Kanë kaluar njëzet vjet që kur Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet morën gjithë vëmendjen e publikut falë historisë së dashurisë që “jetuan” në “Titanik” një nga filmat më të suksesshëm në historinë e kinemasë.

Për të festuar përvjetorin e rëndësishëm, kryevepra e drejtuar nga James Cameron kthehet në kinema me 8-10 tetor.

Pas një suksesi mbarë botëror dhe 11 çmimeve Oscar, pas filmit ende fshihen disa fjalë (anekdota) që nuk janë të njohura për publikun të tilla si kush është autori i vërtetë i portretit të Rose e veshur vetëm me diamantin blu me formën e zemrës apo arsyet e vërteta që e shtynë Cameron për të realizuar kryeveprën e dedikuar për një anije të mbytur e cila u soll përsëri në dritë në sajë të një filmi të përjetshëm.

Gjithashtu publiku do të njihet dhe me historinë e personazheve në film që janë bazuar në pasagjerë të vërtetë të anijes, disa prej tyre mund ti shihni dhe në fotot e mëposhtme:

l.h/ dita

October 10, 2018 12:19
Komento

1 Koment

  1. Dori October 10, 21:07

    Filmi do te mbetet i perjetshem sepse ka ne thelb te fabules tragjedine e madheshtise; vetekenaqesise, mungeses se vemendjes nga detajeve te vogla!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*