Titujt e pronësisë, Manjani: Boll me vonesa, aty ku s’ka probleme jepini zgjidhje

July 8, 2016 11:54

Titujt e pronësisë, Manjani: Boll me vonesa, aty ku s’ka probleme jepini zgjidhje

“Ky është paralajmërimi i fundit. Të mos ketë më vonesa me titujt e pronësisë”, kjo është ajo çka kërkuar Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, gjatë një tryezë të rrumbullakët me drejtues të Aluiznit, Zyrës së Regjistrimit të Pasurive, AKKP-së…etj.

Ministri Drejtësisë,Manjani tha se duhet të përfundojë ngërçi mes Zyrës së Hipotekës dhe Aluiznit. Këto institucione sipas Manjanit duhet të kenë më shumë komunikim dhe qytetarët nuk duhet të sorrollaten sa me një zyrë në tjetrën.

“Të mos dëgjoj kurrë këtë, “ky është i kësaj partie dhe ky është i asaj partie”. Nuk ma parti, nuk është më shoku Enver. Iku Mbaroi ajo kohë. Merrni masa që të shkoni në terren. Aty është problemi. Infrastrukturën dhe llogjistikën e keni, nuk dua të dëgjojë, jo spunon interneti apo të tjera si këto. Duhet të punoni ti jepnin përgjgjigje qytetarëve, e ti sqaroni ato”, tha Manjani, i cili shtoi se ka më shumë se 2 muaj që puna është bllokuar dhe se ky është lajmërimi fundit.

“Askush nuk duhet të dalë mbi gjykatat. Të gjithë duhet të zbatojnë ligjin dhe aty ku nuk ka probleme, skemi pse i vonojmë. Jepini titujt e pronësisë atij që i takon dhe si i takon. Mos i vononi qytetaërt”, tha Manjani

Ministri Drejtësisë kishte thirrur një tryezë pune mbi bashkëpunimin institucional në proçesin e dhënies së titujve të pronësisë. Në takim janë kreu i Zyrës së përgjithshmte të Pasurive të Paluatëshme, Kreu Dhomës së Noterisë, Aluizni dhe AKPP-ja

July 8, 2016 11:54
Komento

3 Komente

 1. normali July 8, 19:20

  Po me shokun Enver, çfare ke ti ylli i ilir metes? Apo tu kujtua gjin gjoni.

  Reply to this comment
 2. Arben July 8, 22:30

  ORE LAMASH,

  TE GJITHE DREJTORET E ZYRAVE TE HIPOTEKES QE KA EMERUAR ILIR META. (VLORE, FIERI, DURRES, SHKODER ETJ), VIJNE MUAJ PER MUAJ TE DOREZOJNE ZARFIN ME EURO TY.

  MJAFTON TE MOS I KERKOSH ME ZARF DHE KE PER TA PARE SE SI ZHDUKEN ZVARRITJET.

  ZVARRITJET BEHEN PIKERISHT PER TE RRJEPUR POPULLIN.

  PO FOL, E Q… MAMANE KETIJ POPULLI, TE TE THOTE BABA.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 3. ajas demirxhiu July 9, 09:06

  Ore Manjani i Metes,c,hyne E.Hoxha ne kete pune.
  Ai te tridhte ty dhe Meten per 24 ore po te tallesh me njerzit ti dhe te besh prpoogande..Nuk u ngope ,,na vodhe nga grabite..dhe fajin mor m… e paska EH qe ka 40 vjet qe ka vdekur ..pjelle e kriminelit SB

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*