Tjetër deklaratë nga BE: Marrëveshja e 5 qershorit të miratohet pa ndryshime, çdo modifikim i saj pa konsensus rrezikon integrimin

July 16, 2020 18:01

Tjetër deklaratë nga BE: Marrëveshja e 5 qershorit të miratohet pa ndryshime, çdo modifikim i saj pa konsensus rrezikon integrimin

Në një deklaratë të përbashkët, Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme David McAllister (EPP, DE), Raportuesi i përhershëm për Shqipërinë Isabel Santos (S&D, PT) dhe Kryetari i Delegacionit të Parlamentit për Shqipërinë Manolis Kefalogiannis (EPP, EL)  kanë dërguar një mesazh të fortë për Shqipërinë.

Ata kërkojnë nga Parlamenti i Shqipërisë të miratojë me shpejtësi Marrëveshjen e 5 qershorit për Reformën Zgjedhore. Sipas tyre çdo modifikim i Marrëveshjes pa arritur një konsensus me të gjitha partitë politike mund të rrezikojë thirrjen e konferencës së parë për negociatat.

“Ne presim që shumica parlamentare të miratojë ndryshimet e nevojshme pa dëmtuar konsensusin e arritur midis Qeverisë dhe Opozitës më 5 qershor. Çdo modifikim i Marrëveshjes pa arritur një konsensus me të gjitha partitë politike mund të rrezikojë thirrjen e konferencës së parë për negociatat e anëtarësimit, dhe për këtë arsye të ngadalësojë procesin e integrimit evropian.

Çdo vend është i lirë të vendosë dhe përmirësojë sistemin e tij zgjedhor sipas kontekstit kombëtar dhe konsensusit. Sidoqoftë, praktikat më të mira ndërkombëtare rekomandojnë që çdo ndryshim në sistemin zgjedhor duhet të bëhet në mënyrë gjithëpërfshirëse dhe transparente duke filluar të paktën një vit para zgjedhjeve të ardhshme të planifikuara. Ne besojmë se Shqipëria do t’i respektojë këto rekomandime dhe do të punojë më tej drejt arritjes së rezultateve të qëndrueshme në fushat kryesore të reformës.

Parlamenti Evropian është i përkushtuar të mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit evropian dhe është i gatshëm të punojë me Parlamentin shqiptar në lehtësimin e dialogut dhe ndërtimin e konsensusit mbi reformat thelbësore në fushat e demokracisë, sundimit të ligjit dhe përgjegjshmërisë që janë të domosdoshme për BE-në e vendit të ardhmen”, thuhet në deklaratën e tyre.

j.l./ dita

July 16, 2020 18:01
Komento

33 Komente

 1. Arben July 16, 18:03

  listat do te hapen,

  shkoni qihuni.

  Reply to this comment
  • Derhemi July 16, 18:41

   Ti e hap bythën, sa herë hap kushtetutën ac.
   Europianët lozin mos u hap bythësh veçse.

   Reply to this comment
  • Zigur Qarri July 17, 17:50

   @Arben
   Sakte.
   5 Qershori do te votohet i paprekur per t’ju bere qefin rrugehumburve te Salikadavres dhe te futen ne zgjedhje. Listat do te hapen per te bere kompromis me opoziten prezente ne kuvend. Ne shqupisat do shkojme te qihemi se nuk do na ngeli gje tjeter per te bere.

   Reply to this comment
 2. Lorenco July 16, 18:09

  Zeri veshët si M.Egbo (mbasi shkoi në finale), kur të flasësh e të na mbash fjalime justifikuese!

  Reply to this comment
 3. Ton July 16, 18:16

  Do e votoje se nuk ja ndjen…..BE duhet te vendosi sanksione per qeveritaret, ndalim hyrjene Be, bllokim llogarish bankare, ndalim te shkollimitte femijeve….vetem kshu ua ndjen ketyre….

  Reply to this comment
 4. MENGPERVESHURI DIXHITAL July 16, 18:23

  TENTAKULAT ANTISHQIPTARE JANE NGULUR DHE NE BE-NE

  .
  PO PREGATITET RREZIMI SPEKTAKULAR I RAMES ( NDOSHTA_ DE ME PELQIMIN E TIJ

  A JU KUJTOHEN VOTAT E GABUARA NE KUTITE E MALLKUARA NE MAJ 2011 KU RAMA U BE KURBAN PER HERE TE PARE NGA MENGEPERVESHURI I RRUGES ELBASANIT ?
  .
  PER CESHTEJE EKSTRIMISHT BANALE EUROPA WHORE PO MINON SHQIPERINE PER TE DISATEN HERE..

  Reply to this comment
 5. Martin July 16, 18:26

  Mos u shqetesoni se nuk ka integrim te Shqiperise ne BE.

  Reply to this comment
 6. Europa kurva plake. July 16, 18:29

  Keta GAY e BE kerkojne “demokraci” duke imponuar Parlamentin Shqiptar i dale me voten e qytetareve te bejne cfare thone Shqu-pisat zjarrevenes qe nuk njohin asnje institucion.
  Parlamentin e quajne legjitim po te votojne ata cfare duan kriminelet e Shqu-pit te pandeshkuar dhe Partia e Ministrave grabiqar Lesh e lija..
  Kur Sali serbi vriste priste shtypte dhe zhdukte qytetare qe kerkonin voten e lire keta te BE nuk thane nje fjale duke mbrojtur krimin dhe kriminelet.
  Si me hyxhim e kane marre kete punen e mos pranimit te listave te hapura, vete e kane ne sistem , por per shqiptaret rekomandojne te votojne derra ne thes.
  Shikoni cfare i bene Kosoves ne prag te bisedimeve me Serbine qe do zhvilloheshin ne Washington, thiren ne Hage si kriminel heroin e UCK Presidentin Thaci…. jane plehra, viktimimen e bejne kriminel dhe kriminelin viktime.
  Mos e beso po deshe.
  Hani mut, nuk e duam nje Evrope me kushte poshteruese, po na trajtojne njesoj si Turqia si vend mysliman dhe do duhen dekata per te hyre ne BE, mbase deri atehere jane shkerrmoqur vete.

  Reply to this comment
  • Germadha July 16, 20:06

   Na plasi rrocka se thot europa ,,,,,,larg europes kurv plak larg europes arixhofk qe na ka coptuar na ka lene te shkret Shqiperia eshte e shqiptareve dhe ata do votojn me te miret skan vend be parlament camet. Greket. Medirat ilirat lulrat salat serbet ,,,,mori fund tani e ketej vendos populli budalla qe sngrihet per buken e gojes Po ngrihet per partit

   Reply to this comment
 7. Berati July 16, 18:42

  Uauuu. Kellirat mavi ne sulm ndaj Europes “kurve” . Po “thank you Anxhela” kaq shpejt e harruat? Po Flenkeshteinin, Lune dhe kroaten kokuqe? Ata nuk shin Europe? Pra, kur na mbrojne kymanarin ne jemi uropiane, po kur e shajne, uropi behet kurve.

  Reply to this comment
 8. Ktyre Vucici j dhjet nee Surrat integrimin dhe kt shkojn e i luten ! July 16, 19:05

  Perse Rambo duhet ti neshtrohet Hipokrtieve te BE-e e mos tregoje Integritet – Dinjitet

  kundrjt Ultimatumve te Coza Notra BE
  qe kta Mfioze Politike te Brukselit

  tregojne me kte Arroganc prej Diktatori !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jetojme ne nji item Demokratike po Diktature te BE-e ?

  Nuk e dum Integrimin si zvarrnike ,i skllever dhe nuk

  dp lejojme kurr kte sjellje prej Padroni Arrogant e cila thyen cdo Etik e rrepekt dhe eshte e papranuhme

  nji gjuhe e tille prej Gangsteri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nuk lejojme Represion nga asnji dhe per anji cmim.

  Loja juaj ehte nji Loje e Ndyre e pasinqerte ,karakteristike e bijve te kurves gjate gjithe Historise

  Ne nuk jemi sklleverit e askujt e akoma me pak Politikes se Skllaverimit qe aplikon BE-ja tashme prej 30-Vjetesh

  vs Shqiperise .

  Nji politike Rrepresionni Absurd qe bie ndesh me cdo Princip
  e Morale te se Drejtes se popujve te Kontinentit tone

  qe sigurishte uk eshte Prona e dissa Shteteve BE.

  Kjo Polititike e BE-e po na kujton Politikat e Eu te 1913
  ——————–

  Me kte nuk duam te themi se ju jeni Bijt e Baballareve

  qe me 1913 – Copetuat Teritoret Shqiptare si nji Kafshe

  paShpirt , ne favor te fqinjeve tane qe i perdori si qen kunder ktij vendi aher doni ti vini flakeen Ballkanit ,
  por kjo s’ju ben Bij Kurvash,
  si baballaret tuaj .

  Por ja qe nganjiher geni i fshehur del pa dashur mbi siperfaqe dhe reflekton ne Surrate !
  Megjithate ju nuk jeni tamam ata te 1913

  por akoma me Ndyreßira !

  Integrimin tuaj ee pame kto 30-vjt .

  Fuck Hipokritta BE fuck Intrigimin BE

  Reply to this comment
  • Emigranti July 16, 19:28

   Plako ke Koren e Veriut me nejt rehat, kshuqe dil andej e shijo jeten pa mllefe, e mos mendo qe naret ballkanik ja fusin europes.Populli esht per BE dhe jo per Koren e Kimit, pasi e provum 50 vite.
   Shyqyr qe kemi keto qe shikoin politikanet tan se do ishim si Haiti.

   Reply to this comment
 9. Lala i Lushnjes July 16, 19:15

  O njeréz të ” mirë,, me lista të hapura nuk hyjnë agjentët ( të shiturit me nën e bab) e tyre në parlament. Kjo është loja.

  Reply to this comment
 10. PO , PO July 16, 19:16

  Rol me poshterues dhe me diversionist se kaq , nuk ka se ku shkon ! Se cila eshte opozita jone , ata e dine shume mire . A mund te gjendet konsensusi me Saline , si atehere kur ka qene ne pushtet ashtu edhe ne opozite ? Saliu quan konsensus vetem kur nuk leshon asgje dhe kur i merr te gjitha . Pervec ketyre , si mund te pranoje BE-ja qe nje apo me shume parti parlamentare , pra jashte institucioneve vendimmarrese , t`i imponoje parlamentit te nje vendi sovran teresisht vullnetin e vet ?! Atehere perse do te na duhej parlamenti e perse behen zgjedhjet ?! Cfar demokracie eshte kjo karikature ?
  Deklarata e sotme e ketyre fashisteve te BE-se shpejgon me se miri se kush i ka nxitur e mbeshtetur politikanet kriminele e bandite ne Shqiperi ne keto 30 vjet dhe perse jemi kthyer ne vitet 1912 – 1913 . Pastaj flasin e fajesojne shqiptaret per nostalgji te viteve te monizmit ! Keta nuk te lene sot te veteqeverisesh me ligjet e tua , te miratuara nga institucinet e tyre , para se t`i miratoje parlamenti yne e jo me pastaj , ne se nje dite do te na fusin ne ate katrauren qe e quajne Bashkim Europian ! Ishte per keto arsye bllokada dhe embargoja e gjithaneshme qe vendosen ndaj Shqiperise ne vitet e E.Hoxhes , kur nuk na lejoni te blinim as buke , na kercenonin me forcen e armeve deri sa na detyruan te betonizojme gjithe vendin , te rrenojme ekonomine e te na mbuloje varferia ! Jane forma te reja te neokolonializmit , te mbuluara me velin e bukur te demokracise , me brendi teresisht fashiste ! Realisht nuk na kane lene asnje rruge dalje tjeter pervecse te behemi palaco cirku edhe me keq se sa jemi katandisur.

  Reply to this comment
 11. Loni July 16, 19:41

  Po sikur te vendosi vizat BE? Cdo thoni ju te sufllaqes e te rroges ne shtet? Gjith gjithe 20 mije jeni……militante

  Reply to this comment
 12. kasem gahinji July 16, 19:50

  Po mor zoterinj,marveshja do votohet fjale per fjale.por eshte e drejte legjitime e parlamentit te shkoje dhe me tej.te hape listat.se dyti,nuk eshte aspak shembull i mire per nje apo disa parlamentare te nje vendi kushdo qofte,ti imponohet me dhune verbale parlamentit legjitim te nje vendi tjeter.jeni bere jo percues te demokracise,por punonjes te riciklimit te plehrave te politikes.nuk eshte kjo europa qe duam.dikur vendoste partia dhe miratonte kuvendi.sot ju kerkoni qe dicka qe eshte vendosur ne nje keshill politik antikushtetues,pra çkane vendosur byroja politike,te miratoje pa asnje medyshje kuvendi i nje republike demokratike.nuk na mbetet gje tjeter veçse te thertasim “rrofte diktatura e proletariatit” dhe “partia mbi te gjitha”.a ta vendosim ne kushtetute kete shprehje?keshtu jeni dhe ju ne rregull.

  Reply to this comment
 13. eDRAMA July 16, 20:03

  Ramsi si jo rralle here do marre bishtin nder shale e do terheqe bycken. Bile qe sonte.

  Reply to this comment
 14. Kjo ishte Loja !!!!!!!!!!!!!!!!! July 16, 20:05

  Keshtu filloj mashtrimi i Besties se pashpirt ,qe veteem nga pamja e jashteme duket i Njeri !

  1- rrexoni Diktaturen Komunsite -se do ju biem Demokracine .

  (- sot pas 30-vjetesh Thirrja e Dhjettoristeve

  ” E dum Shqiperine i gjithe Europa ”

  – prishi Humorin e Eu -s e i revoltoje shume
  dhe ajo qe pasoj isshte kjo qe jetojme sot !
  – Ku ta dinin Dhjetoristet e shkret ,se EU s’donte nji Shqiperi Demokratike dhe Europiane ? ”

  2- Storia e Chek-ut te Kafe alla Rajeson (prishni gjithcka
  Komuniste se Bota Demokratike do ju ndertoje Industri Moderrne te kohes – Poshte me mbeturint Komunite !)
  – ju hape rruge kehtu skllaverimit te shqiptareve !!!

  3 – shkaterroni Ushtrine se ju mbron NATO °!°

  4 – beni si themi ne ne gjithcka .
  lereni gjithcka ne duart tona ,se do hani garuzde plote mute si po e hani sot ee 30-vjete .

  5- Ulni pantallonet poshte saher ti ngrihet bilja nga Viagra
  edhe para femrave te Huaja ,
  se din cfar ju fusin ne B . kane boll experience ato.

  Ose beni kto qe ju themi ne ,ose s’ka Demokraci
  e BE .
  Do vini presidente – Prokurore SPAK e SPUK ata qe na pelqenjne neve ,

  Djalli veshur i Demokrate 🙁

  qe ta ken koken me ,me shume se tre cepa e xhunga ,
  hunden pak a shume si ajo e salih berishes ,
  edhe si ajo e ilir mutit ,

  ja kjo eshte Demokracia -e cila nuk eshte Gratis
  si mendoni ju shqiptaret koketrashe ,

  Demokracia kushton shuuuuuuuume sa ju shqiptaret

  s’do bleni dot kurre edhe skur Shqiperia te zhduket !

  pra Ose beni si duam n´Ne , Aleatet ose pirdhuni s’ka
  Shtet Ligjore ne Shqiperi
  s’ka Demokraci ,
  s’ka Drejtesi .

  Keshtu duket Loja

  Reply to this comment
 15. nuk ja hudhim mo syt Sufllaqit ne Loniiii ! July 16, 20:24

  Loni

  ky idiot ,qe kurr nuk kuptoj dot .

  (sufllaqet haj veet Loni . Sot na kan premtuar nji qeengj te pjekur dhe nji Zamzane Raki Permeti ama )

  nuk mashtrohemi me me Sufllaqet greku ne pfff….

  O rrit mireqenja Shqiperia s’eshte ajo e Esadisteve hej qe te jepte ty eetj nga nji Sallam Gomari ne dor
  ose Pizza ,me mjjell te kontaminuar Serbie
  dhe nji kanoce Birre i shurre lope dhe gerthit rrugeve .hehe ,

  qi ju ndante Bytheci bashah ju e ?
  hahaha
  Uooooo Loniiiiiiiiiiiiiii :-))))

  Kan ndryhu gjonat uo Lon Sufllaqis 🙂

  Reply to this comment
 16. Hapja e Listave nuk do zbuloj bythen e BE-e ne Shqiperi ! July 16, 20:38

  A b s o l u t a m e n t e noooooooooooooooo !!!

  Reply to this comment
 17. MIRELI July 16, 20:40

  O Kaso….do te vendosin vizat prape….mbi 300 mije Shqiptare punojne me muaj ne Be…e kupton….as per sovranitet na shkrive fare….nje ambassador I ve ne rresht….jam dakort me Tonin…me mire sanksione ndaj qeveritareve e deputeteve…atehere u vijne mende….

  Reply to this comment
 18. Izvori July 16, 20:45

  Populli do lista te hapura.Europa do te mbaje ne pushtet hajdute,maskarenj,kriminele,te koruptuarit.EUROPE KE 100 VJET QE SAKATOVE KOMBIN SHQIPTAR,KE 30 VJET QE TALL MENDEREN DHE GRABIT NJE KOMB ME TE SHITURIT QE DO DHE I ZGJEDH VETE.LERJA SHQIPTAREVE NJE HERE TE BEJNE DREJTESI.KY ESHTE KAPITALIZMI QE NUK DO DEMOKRACINE E VERTETE.MIRE ESHTE QE TE DALIN HAPUR SE CILI ESHTE QELLIMI I BE.

  Reply to this comment
 19. Troja July 16, 20:47

  KUJT I DUHET INTEGRIMI?PSE KA DASHUR NDONJEHERE BE INTEGRIM PER KOMBI TONE?AS NA E NDJEN FARE.

  Reply to this comment
 20. Nik July 16, 21:13

  Hypi avionit Edi Rama. Shko atje , e tregoju te vertetat .Merru me drejtesi e force argumenti kete akt ,kaq te rendesishem ku ndodhet vendi , per te larguar sa me shume plehra kombetare,hajdute e kriminele.Po ja arrite pa bere dem , do besh nje kryeveper.

  Reply to this comment
 21. Adih July 16, 21:15

  Politikanet e BE jane homoseksuale .Ndryshojne Amerikanet jane me tope .Cfare eshte BE ,ne e kuptojme shume mire ..Perfitojne shtetet e pasura si Gjermania ,Austria e Franca ,mbi gllaberimin e shteteve te varfera te Europes .Dhe paraja te shkoje ne keto vende te pasura .Nuk eshte mendimi i im ,e kam degjuar e mesuar prezent para mbi 10 vitesh ..Kam qene personalisht ne nje mbledhje ,ku kishte shume perfaqesues politikane nga Europa ,ishte i ftuar dhe nje politikan Amerikan .Filloi mbledhja dhe filluan te shesin mend keta politikanet e deputet e BE ,bla ,bla ?? .A e dini cfare i tha Amerikani o komentues .Ne Amerike shtetet e saja , jane te bashkuara ,Europa nuk behet Amerike ,por interesi i shteteve te pasura te Europes ,te fusi ne gjirin e saj shtete e tjera ,eshte per te shtrire gjithe tentakulat ekonomike tek shtetet te tjera te varfera te BE.Pra eshte interes ekonomoik i shteteve te pasura te BE nenvizoi shume i qete politikani Amerikan .E kam perjetuar e njoh shume mire europen ,dhe pa tifosllik i dhashe te drejte atij perfaqesuesit Amerikan .Bile me kujtohet ,te gjithe keta homot europjane mbasi foli Amerikani ulen koken dhe nuk guxoi me njeri nga keta politikanet e europes te diskutonte me tej ???.

  Prandaj moj europe kurve plake ,juve ju intereson vetem interesi i juaj dhe jo demokracia ne shqiperi Ne populli shqiptar mbare, duam LISTAT e HAPURA .. Ne qofte se doni ju o komentues ,po ju jap nje shembull ketu ne shqiperi .Austria ,ka mare llotarine shteterore ,(qe sta jep njeri ) Nano i fali banken e kursimeve me te madhen ne shqiperi ,sot me emrin Raiffeisen Bank . Gjithe siguracionet i ka austria .Doni me per belulin .? Por ky eshte vetem fillimi .Bile po te shikosh Austriaket vjelin parate nen stope te shqiptareve , e deri me sot , nuk kane vene nje tulle te vetme . .Bile parate qe u vodhen ne Rinas ,jane parate e fitimit sa per nje jave qe austriaket fitojne ne shqiperine e “pasur ” ?,Qe shkojne me thase per jave ne wiene.

  Doni ,apo zdoni ju o homo seksuale te BE ,ne jemi ne europe , zoti na ka falur shume km det ne klimen me te bukur te europes mbi 300 dite ne vit diell.,kete e dime me mire se ju , fatmiresisht ne Shqiptaret .

  Reply to this comment
 22. Mazllum Kadaifi July 16, 21:34

  Adih @….

  Ju jap te drejte ,per ato qe komentoni ju , dua te shtoj dicka.
  Sali Berisha i fali Austriakeve llotarine shteterore ,gjoja se nuk e manaxhonim ne shqiptaret , “skishim ekonomiste ” .po ashtu edhe Fatos Nano me Reiffeisen Bank .Por dihet ,Austriaket japin ryshfete shume te medhaja , kur kane fitime te medhaja afategjate . Rushfetin e jep shteti ,e kane me ligj shteteror .Prandaj jane te pasur e skane fare probleme ekonomike .Mbyllet qarku kur behet fjale per fitime ne ranga shteteror ,pra te mbushjes se buxhetit shetit (jo fitime te individeve ).Per keto , po te kete bythe SPAK te pyesi me mire ,Berishen dhe Fatos Nonon .Sa ryshfet kane mare ???Bile Nanos i dhane qendrim te perjetshem ne Austri ,i di buci Austriakeve .
  respekte Adih ..

  Reply to this comment
 23. Aleanca per mbrojtjen e tallashit July 16, 22:05

  Nuk eshte korrekte te citosh tre deklarata private,e theksoj private te tre deputeteve te djethte,njeri prej te cileve greke.
  Ju lutem tregohuni racional ne gjykim.
  Ky nuk eshte qendrimi zyrtar i Parlamentit Evropian.
  Parlamenti Evropian ka 705 deputet(Google)
  Parlamenti Gjerman ka 709 deputet(Google)
  SIpas kesaj teorie jane 1414 opinione qe duhen mare ne konsiderat.,plus dhjetra pastruese e te tjere punonjes.
  Kush nuk pranon hapjen e listave,kerkon pazare.

  Reply to this comment
 24. Aliu nga Selenic July 17, 01:14

  E me qe 30 vjet probleme me integrimin.
  Oje BE ke lojture medesh. Po perse u deshka te veprohet keshtu.E gjith bote u ngrit ne kembe per listat e hapure e tani u be qameti perse Edi Rame po i pranon.
  E di si eshte puna ti BEeeeee.
  Na e ke bere kete integrim si ariut qe i jepe nje karamele dhe ai e fut topin ne koshe.
  Po perse keshtu do te na trajtosh ti gjithmon.!
  Po c`fare jemi ne Ari.!
  BE shqiperin duhet ta marresh ne BE ashtu sice eshte Shqiperia dhe ta bgejsh ashtu sice duhet.
  Po te ishim aqe te mrekulluesh to te kerkoni ju te vini tek ne e jo ne tek ju.
  Prandaj lerni lojrate me karmele si me arriu,!

  Reply to this comment
 25. Tori July 17, 06:46

  Pse mor Kasem thua qe vendosi keshilli politik antjkushtetues dhe qenka kushtetuese kur vendos Rama i vetem dhe me urdher te tij miraton parlamenti i blere dhe i kercenuar.

  Reply to this comment
 26. Spata July 17, 07:53

  Paskan shkuar per lesh keta evropjanet.

  Reply to this comment
 27. Gzim Kulufi July 17, 16:11

  Deklarate e forte! Ju lutemi gazetare, na e thoni ku ka dale kjo deklarate e forte e BE-s!? Ne twiter, facebook, instagram, snapchat, apo tik tok? Kjo deklarate luan nga themelet politiken 100 vjecare te Shqiperise! Sepse Edi Rama eshte dakort per ndryshimin e 5 Qershorit, Lul basha kerkon gjithashtu ndryshimin e saj. Opozita e re kerkon po ashtu disa ndryshime, ne lidhje me listat e hapura. Tani BE-ja nuk do as lista te hapura, as nje lloj ndryshimi! BE perjashtoi edhe popullin nga ndryshimet ne Kushtetute, pra BE po kerkon te vendose ajo kryeministrin e Shqiperise! Nuk e kuptoj pse nuk e pranojme ne shqiptaret kete gje, keshtu i merr BE-ja persiper avantazhet dhe dizavantazhet e cdo ndryshimi ne Shqiperi!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim