Tjetër ngjarje e rëndë, burri vret gruan në Durrës

June 8, 2018 21:32

Tjetër ngjarje e rëndë, burri vret gruan në Durrës

Një tjetër vrasje i shtohet kësaj të premteje, që pa frikë mund të konsiderohet e zezë.

Një grua në Durrës ka rënë pre e dhunës së bashkëshortit të saj, i cili i ka marrë jetën duke e goditur me mjete të forta.

Burime zyrtare sqarojnë se 40-vjeçarja Adriana Shaholli, banuese në lagjen Nr.15 të qytetit bregdetar, ka shkuar në urgjencën e spitalit rreth orës 19:55. Ajo mësohet se kishte dëmtime në kokë dhe pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve nuk ka mundur të mbijetojë dhe ka ndërruar jetë.

Policia sqaron se “nga hetimet e kryera ka rezultuar se autor i dyshuar është bashkëshorti i saj Çlirim Shaholli 42 vjeç, i cili e ka goditur me mjete të forta”.

42-vjeçari është shoqëruar në ambientet e Policisë së Durrësit dhe po pyetet mbi rrethanat e ngjarjes. Hetimet për zbardhjen e plotë të kësaj vrasjeje vijojnë.

Çifti me origjinë nga Korça ishin prindër të 6 fëmijëve, të cilët nuk ndodheshin në shtëpi kur ndodhi ngjarja. Mësohet se ata kanë pasur konflikte të herëpashershme dhe se gjendja e tyre ekonomike ishte tejet e varfër.

40-vjeçarja ishte e vetmja që punonte në shtëpi, ndërsa autori i krimit ishte i papunë.

o.j/dita

June 8, 2018 21:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim