Tjetër peticion kundër Bashës, 177 anëtarë të PD në Durrës: Anuloni procesin farsë

July 14, 2017 14:03

Tjetër peticion kundër Bashës, 177 anëtarë të PD në Durrës: Anuloni procesin farsë

 

Pas disa degëve të Partisë Demokratike në Tiranë, Korçës e Vlorës edhe Dega e Durrësit ka kërkuar anulimin e procesit zgjedhor të nisur, duke e cilësuar farsë.

Janë 177 anëtarë të PD në Durrës që kanë nënshkruar peticionin ku kërkohet edhe pavlefshmëria e akteve të nxjerra në kundërshtim me statutin.

“Kërkojmë anulimin e procedurës dhe farsës së nisur nga zoti Basha dhe deklarimin absolutisht të pavlefshëm të akteve të nxjerra në kundërshtim me statusin nga kryetari dhe nënkryetarët e PD-së dhe gjithë farsën që pason”.

Ky peticion vjen dy ditë pas takimit të mbajtur nga përfaqësues të grupit anti-Basha, Astrit Patozi dhe Besnik Mustafaj në Durrës.

Nga ana tjetër Astrit Patozi, kandidati jo zyrtar për kryetar të PD-së, ka bërë të ditur se takimin e dytë me bazën do ta zhvillojë sot në Vlorë.

 

 

 

July 14, 2017 14:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*