Vlorë, shembet me eksploziv ndërtesa pa leje në Skelë

Redaksia Online October 27, 2013 13:07

Vlorë, shembet me eksploziv ndërtesa pa leje në Skelë

Ashtu siç ishte paralajmëruar, sot pak pas mesditës është realizuar shpërthimi i kontrolluar i ndërtesës shtatëkatëshe pa leje në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë.

Shembja është realizuar me anë të shpërthimit me eksploziv, ndërsa tashmë pritet pastrimi i territorit nga inertet.

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi pasditen e djeshme banorët e qytetit të Vlorës për regjim të kufizuar të qarkullimit të mjeteve dhe këmbësorëve në rrugën “Çamëria” në qytetin e Vlorës dhe rrugët dytësore të lidhura me të.

Të dielën e kaluar u shemb me tritol C4 një ndërtesë pesëkatëshe në zonën pranë Fakultetit Ekonomik në Tiranë.

 

Redaksia Online October 27, 2013 13:07
Komento

19 Komente

 1. XXXL October 26, 20:55

  Me krahe te lehte Qeveritare te Rilindjes, tani jemi ne pritje qe me tritol C4 te rrafshohet pallati pa leje i Lullezimes dhe i Dites, po aty ku jeni ne Ujin e Ftohte ne Vlore.

  Reply to this comment
  • LORA October 27, 10:43

   Pallati i lul-kusaro-kriminelit eshte me ekstrem se ky qe do rrafshohet sot.Pasi pushtoi bashkine e Tiranes me 2011-en ,lul-domatja ju sul (me ndihmen e shpetim gjikes) pushtimit te detit ne Vlore.Me rradhe dhe me krahe te lehta qeverisjes se Rilindjes.

   Reply to this comment
 2. kujtimi itali October 26, 22:56

  komplimenti per punen qe po beni duke shpresuar qe me te drejte te zbatohet ligji dhe jo hakmarrje polike ..

  Reply to this comment
 3. Zhaneta Nazeraj October 27, 07:30

  Pune te mbare ,miqte e mi dhe te njerezve qe dine te respektojne ligjin dhe rregullat shteterore! Le te mesojne abuzuesit qe ka shtet!

  Reply to this comment
 4. VLORA October 27, 10:34

  Vlora do rafshuar ne akoma 70% te ndertimeve pa leje ,jepi qytetit pamjen e RIOS dhe jo te lumit te Vlores (e mbyten dhjaret) EDI RAMA !

  Reply to this comment
 5. Vlonjati October 27, 11:31

  Te prishesh eshte e lehte, por para sesa te prishe, qeveria duhet te na tregoje planin e ndertimit, nese ka, dhe te na siguroje se aty do ndertojne shqiptaret dhe jo hajdutet e huaj.

  Reply to this comment
 6. ERA October 27, 14:36

  BRAVO RILINDJA. Para ligjit te gjithe jemi te detyruar te bindemi, qofshim shtetare apo thjesht qytetare. Nje epoke e re ka filluar. PERENDOI koha e kokeqethurve, te forteve, uliganeve, vendoreve te korruptuar dhe te pangopur deri ne BABEZI. Nje ere e re ka filluar per te gjithe ayta shqiptare te ndershem qe enderrojne te kene nje SHTET…dhe pse festuam 100 vjetoron. Me EDI RAMEN, drejt nje SHQIPERIE sic e kemi deshiruar.

  Reply to this comment
 7. ana October 27, 14:39

  urime qeverise rama per prishjen e ndertimeve pa leje; por do te shprehe nje mendim
  prishjet duhet te behen por jo me leket e taksa paguseve , por me sekuestrimin e pasurive te atyre qe kane lejuar ndertimin e ketryre ndertimve si : kryetar bashkie, antaret e krtv te ketyre bashkive si dhe firmat e ndertimit qe i kane ndertuar
  gjika ka asete pasurie te paligjshme ti sekuestrohen dhe te perdoren ne prishjet e ndertimve pa leje si psh shtepine qe ka ne pallatin e ndertuar nga firma breshani me ing . arben breshani ne rrugen vlore uji i ftohte, ose dhe ne pallata te tjera.
  populli i vlores duhet te ngrihet ne nje peticion mbare qytetar per te vene para pergjegjesise ata qe i prishen qytetin , detin e bukur kaletrosh zyrtar, mafioz, ndertus, pastrus parash trafiqesh. popull ngrihu mos ki frike , te gjithe ju intelektual ndoshta ka ardhur koha

  Reply to this comment
 8. nick October 27, 15:01

  Pershendetje Redaksia!Per saktesim, tritoli eshte TNT,te here nitrifikimi i Toluenit(toluollit ne gjergun e shkolles se Bashkuar),kurse C4 eshte RDX,ose Heksogjen(/prape ne gjergun qe permenda siper).Hexogjeni gjente perdorim ne mbushjet tona per GHLKT(bazooka),leshueset antitank.

  Reply to this comment
 9. Tomorri October 27, 15:04

  Bete mire qe e prishet, do prishni dhe shume te tjere do vendoset rregulli thoni.
  Faleminderit qe na e ndritet mendjen.
  Ka ndonje plan per te ndertuar? Ka plan punesimi? Ka plan per thithje investoresh?
  Vetem fjalen ndeshkim kemi degjuar ne administrate, ndertime, koncesione, arsim, ushtri etj.
  Po presim te behet me mire e jo fjala dinamit te zevendesoje fjalen punesim dhe investim.

  Reply to this comment
 10. Bocari October 27, 15:13

  Koston e kesaj prishje duhet ta paguaje Shpetim Gjika, qe e la te ndertohet para hundes se tij pa leje. NQS. nuk do veprohet keshtu nuk do kete kurre drejtesi dhe keto enomene do vazhdojne akoma.

  Reply to this comment
 11. Horri i Bulevardit October 27, 16:02

  Natyrisht qe kostot e ketyre punimeve dhe prishjes se tyre, duhet ti paguajne pergjegjesit e tyre, qofte ky edhe Shpetim Gjika qe ka dhene lejene kundershtim me ligjin.
  Pd-ne e Saliut e shporrem nga pushteti, se e beri shtetin si prone private.
  Asnje meshire per shkelesit e ligjit, megjithese jam pak ne dyshim se pikerisht ne nje dite prokuroria ngre nje akuze, kur te gjithe e dime qe drejtesia nuk punon ne ditet e punes se javes, jo te punoje dite te diele, Mos harroni se Saliu, para se te leshoje pushberi shume afera politike, duke vendosur ne vende qe kane imunitet nga ligji dhe qe jane te sanksionuara me kushtetute, per kohezgjatjen e tyre.
  Por kjo mua me ben te gezohem, se po shof qe qeveria e re, kur godet edhe njerezit e saj, per korrupsion, me jep shprese se se shpejti do te filloje katrahura berishiane ne drejtesi, ne kuptimin qe shume shpejt do te shohim peshq te medhenj, para gjykatave.

  Reply to this comment
 12. luli basha October 27, 16:09

  ore mos kujtoni se jam dosido une lulka te gjej keta veqot rama dhe te bej si do po mos ku e kruan dot me lulin se do vij ne pushtet une dhe e bej ramen copa pastaj kam sebo grekun gjall de birin e saj ilir video kadaifin kryemadhin gjalll perca i dham 15 dpuet qe te jemi te sigurte ne pronat tona populli skllav do ti biem ne kok hahahahahaah rofshin antishqiptaret berisha basha gita meta

  Reply to this comment
  • XHINO October 27, 17:25

   ik o luli basha Meso te shkruash shqip se dukesh qe je nga shpellat e Dragobise ose Kosoves Vetem per lope eshte raca juaj

   Reply to this comment
  • toni October 27, 18:09

   o lul mos u merzit shamikuq se per ty po mendon TOTOZANI e shikon se cka bo ndermend te beje per ty do legalizoje sektorin tend …

   Reply to this comment
 13. ndertusi vlonjat October 27, 16:20

  urime per ndershkimin e pastrimit te parase, urime prokurorise per kryebashkiakun gjika , i cili eshte nje gangrene e qytetit tim , ai qe ngriti ne sistem korrupsionin ne bashki me tendera, me ndertime duke mos lene asnje gjelberim , une zbrisaja shakellet e tre raceve te veja ne shkollen time lef sallata , por aty ku shpetimi pinte kafen dhe benete trafiqet po ngrihen pallate pa pronare toke, me leje te fallcifikuar …… ky eshte ai qe populli votoi ( mundesia me keqe e kanidaturave per kryetar bashkie) por qe doli batakciu me i madhe ky mustaqe miu qe rritej me ( qe i dukej vetja sikur rritej me mustaqet e selam musait ……
  ky bashkpronar ne ndertimet e shume firma te ndertimit si ne firmen e ndertimit shushica me pronar gezimm hoxha , ne firmen breshani me pronar arben breshani , ne firmen moisiu , ne firmen e perparim lushaj djali i halles se shpetim gjikes etj
  familja gjika udhetonte ne washington dc nga tirana ne klasin e pare me leket e taksa paguseve .prokuroria duhet te hetoj thellle pasurine e gjikes nga vlora deri ne usa ku jeton e kunata e gjikes qe blene hotele ., dhe jote mjaftohet me nje leje ndertimi apo dy , korrupsioni duhet shkulur me gjithe rrrenje
  uroj gjithe ndertusit vlonjat qe me pune te ndershme te ndertojne qytetin tone me gjelberim dhe pa plure dhe mbetje urbane

  Reply to this comment
 14. XHINO October 27, 17:22

  hallall votat Rilindjes

  Reply to this comment
 15. albi October 27, 22:02

  me ne fund ne krye te ekzekutivit nje kryeminister qe po zbaton ligjin. shpresojme qe ky aksion te vazhdoje dhe te zbatohet ligji.prona ti kthehet pronarit te vertete dhe ai te zbatoje planin urbanistik, per ndertimet. Qeveria meriton mbeshtetjen e te gjithe shqiptareve, te gjithe leketoratit, perfshi edhe te djathte.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*