Sërish tërmet, epiqendra në Elbasan

August 28, 2018 09:44

Sërish tërmet, epiqendra në Elbasan

Kohët e fundit Shqipëria është goditur nga disa lëkundje tërmetesh dhe vijon të jetë një zonë sizmike aktive.

Sipas Insitutit të Gjeoshkencave Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) gjatë mbrëmjes së kaluar është regjistruar një tjetër tërmet me magnitudë 2.5 ballë në Elbasan.

Tërmeti është ndjerë në orën 01:33 me epiqendër 6 kilometra nga Elbasani dhe me thellësi 11 kilometra.

Nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale si pasojë e lëkundjeve të tokës.

l.h/ dita

August 28, 2018 09:44
Komento

2 Komente

  1. Adih August 28, 16:37

    Edhe termetin e kemi mangut ne te mjeret . Jo per ndonje gje ,por sdo kemi ku ti strehijme refugjatet me lekur ???

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?