Tjetër tërmet në jugperëndim të vendit, lëkundet Orikumi

May 27, 2018 09:17

Tjetër tërmet në jugperëndim të vendit, lëkundet Orikumi

 

Një tërmet është ndjerë gjatë paradites së sotme në jugperëndim të vendit.

Qendra Sizmologjike Europiane ka konfirmuar tërmetin me magnitudë 3.7 ballë, me epiqendër 14  kilometra nga Orikumi.

Tërmeti ka qenë me një thellësi vetëm 2 kilometra.

Tërmeti është i radhës pas një sërë tërmetesh që lëkundën Vlorën gjatë kësaj jave që po lëmë pas.

Nuk ka të dhëna për të lënduar apo dëme materiale.

a.s/dita

May 27, 2018 09:17
Komento

3 Komente

 1. hhysa May 27, 09:36

  Sizmiologet nuk duhet te ngaterrohen. Termeti I regjistruar duhet te jete shkaktuar nga protestuesit e pd dhe lesh e lise dje ne tirane, por qe valen e goditjes e ka dhene ne orikum.

  Reply to this comment
 2. Iliria e bashkuar May 27, 11:51

  Ndaloni kerkimet per nafte dhe uje o shkatrues te vetvetes

  Reply to this comment
 3. Kambalja May 27, 13:44

  Kerkonte e naftes po shkaterrojne jugu. Turp .qeverria e papergjegjshme nuk kompeson.
  Ben palle Rama se ne opozite jane nje grup hajdutesh te diakretituar si berisha basha dhe moniqia

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin