FOTO: Shikoni çfarë gjesti bën presidenti serb, ndërkohë që presidentja kosovare firmos

November 25, 2015 22:02

FOTO: Shikoni çfarë gjesti bën presidenti serb, ndërkohë që presidentja kosovare firmos

Presidenti i Serbisë Tomislav Nikolic (në rreth) shmanget nga qëndrimi protokollar ndërsa presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga ishte duke nënshkruar Deklaratën e Samitit të Berdo-Brionit.

Në fotografi shihet se si presidenti serb Nikolic, bëhet sikur “nuk mund të fokusohet”.

Jahjaga ka vënë nënshkrimin e saj në nënshkruan Deklaratën e Përbashkët të Samitit Bërdo-Brioni, e cila bën thirrje për dinamizim të integrimit në Bashkimin Evropian dhe në NATO.

Pjesëmarrësit e samitit kanë shprehur solidaretitin për sulmet në Paris, Ankara, Sinaj, Bejrut dhe Bamako dhe kanë bërë thirrje për zgjidhje efikase globale për të eliminuar shkaqet e radikalizmit, ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit.

3.jpeg

November 25, 2015 22:02
Komento

9 Komente

 1. Z/Kallami November 25, 22:18

  Mos ua merrni per te keq Nikoliçt.E ka nga civilizimi.

  Reply to this comment
 2. fllad November 25, 22:19

  Nuk merzitet shume jo se ja fut Kodoves dhe pesidentes me zajednicat, hiç mos ja qani hallin.
  Hallin qajani jahjages qe ngopet me lug zbraz.

  Reply to this comment
 3. mirel November 25, 23:26

  Helbete, kur mendojne qe I kane therrur shqiptaret si delet , cudi u duket si vajten punet keshtu.
  Faleminderit Daje Samit dhe Toni Blerit.

  Reply to this comment
 4. Henri November 25, 23:36

  na plasi trapi!

  Reply to this comment
 5. drejt November 26, 01:34

  Inati i madh thyen enen e vet.

  Reply to this comment
 6. Pjetri Preng November 26, 02:15

  Tashmë Kosova është nje makth i madhë per Milloshelopeviçet.
  Kosava eshte shtet.
  Kosova republik.
  Po çmene krali krejt.
  S’e ka dashte kurre ket dite!
  Çmenu çmenu sllabodan!
  Tash Kosava asht shtet ne veti.
  Tash nuk je ma tiran!
  Te dhjefsha kralin e mbretin.
  Ne Kosov falvin flamuri
  kuq e zi!
  Ne Kosov ka krejt liri!

  Reply to this comment
 7. Lion November 26, 13:28

  Zajednica eshte nje fluske sapuni para integritetit shteteror te garantuar te Kosoves nga Aleanca Eiro-Atlantike! Ja pse dhe Nikoliq e ka ulur koken. Pak kohe me pare ishte shprehur se nuk do te merrte pjese nese do te ishte aty edhe presidenti/ja e Kosoves por duket se ka ndryshuar mendim dhe veprim. Levizja e kokes apo trupit nuk do te thote ndonje gje tjeter, pervec injorances se vet.Tung-tung.

  Reply to this comment
 8. Arben November 26, 14:00

  SHKO Q………

  Reply to this comment
 9. bobo November 26, 14:47

  Duan apo nuk duan serbet,Kosova ecen perpara cdo dite.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*