Doshi: Rama nuk ma ka më nevojën po shijon pushtetin. U flasin për pistë skish njerëzve që e hanë bukën me qepë

April 29, 2015 08:49

Doshi: Rama nuk ma ka më nevojën po shijon pushtetin. U flasin për pistë skish njerëzve që e hanë bukën me qepë

Deputeti Tom Doshi ka shkëmbyer disa batuta me gazetarët pasi Gjykata e Lartë vendosi lirimin e tij nga arresti shtëpiak.

I pyetur nga gazetarët nëse do mbështesë Keti Bazhdarin në Shkodër, Doshi tha se “Rama nuk ma ka nevojën në zgjedhje”.

“Ai po shijon pushtetin,” tha Doshi.

Ndërkohë, sipas GSH, ai e ka lëshuar një batutë edhe për kandidaten e majtë në Shkodër.

“Keti Bazhdari premton pistë skish në Postribë, ndërkohë që atje njerëzit hanë dhe bukë e qepë, ndërsa shumë komuna nuk kanë ujë me pi”.

I pyetur se përse nuk e zgjon nga gjumi Fatos Nanon, Doshi tha:

“Po të më ftojë Nano, e bëj menjëherë një parti, se mua më voton e gjithë Shkodra edhe sikur të kandidoj për partinë e dreqit”.

April 29, 2015 08:49
Komento

19 Komente

 1. sonja April 29, 09:03

  Qente le te lehin karvani shkon perpara

  Reply to this comment
  • opozitar i sfilitur April 29, 09:12

   Karvani?:)
   Thuj Edit t bej ndonje vizatim dhe t shkoj neper Europ t bej artistin nomad qe e ka ne gjak.
   Pushtetin dhe cfare nenkupton ai te mos e mbaj peng per ambicie personale.
   Shteti nuk esht loder n rrjetet sociale

   Reply to this comment
 2. leo england April 29, 09:16

  Kush te dhjet try o hale????? Po ik mbaro 8 vjecaren she coju ndonje pule atyre qe hand bike e qepe. Hajvan do mesh there jeten tende

  Reply to this comment
  • Dikushi April 29, 17:31

   hajde Leo England, nje llaf ste morrem vesh. I thuan tjetrin te shkoje te mbaroje shkollen, po ti vete sa shkolle ke bere, as klasen 4 nuk ke mbaruar.
   Tom Doshi si pjerdh ti, si puna e jote e shume te tjere si ty qe beni gam gam ne gazeta ju hedh si ato kleckat qe kruan dhembet dhe i shkel me kembe.

   hajde filtro fjalorin e varfer qe ke ketu me keto komente bajate tendet

   Reply to this comment
 3. andi April 29, 09:39

  po kush i la ato te hanin buk e qep kur deputeti i tyre ishe tom doshi?tup biles

  Reply to this comment
  • andy April 29, 09:41

   turp biles per ty qe e thua gjith krenari qe skane buk te hane.se ti dole heroi i shkodres dhe e bone shkodren paris.fatkeqesi per ish-deputetin qe je ti.

   Reply to this comment
   • rea April 29, 09:52

    tom doshi?kur e donte aq shume shkodren ai pse nuk foli per shkodren po ju kundervu vetem ministrave pse asnjeher ne deklaratat qe do trondisnin mazhorancen nuk permendi asnje qytetar te shkodres?

    Reply to this comment
    • Toni April 29, 10:32

     Toma sa ka qe eshte ne parlament nuk ka folur kurre per populin e Shkdres apo sic i quan ai socialistet ,toma te beje mire ti paguje leket e misrit fshatareve pularia toma-prifti…

     Reply to this comment
  • zig April 29, 10:49

   Po 1 vit para se te dilte skandali i porositjes nga iliri toma ate beri o rr….k…. Me emrin andi, dilte neper tv dhe thoshte se pikerisht edi spo mban asnje nga premtimet e dhena per veriun dhe se ai spo e toleronte dot me nje gje te tille dhe i bente vazhdimisht thirrje edit o l….. Po perderisa edi ka vene ministra vetem zara dhe jane keta zara qe i kane ne dore investimet atehere ca duhet te bente shteti? Shoni lepini ate te shefit se jeni bere si ushtaret e sales

   Reply to this comment
 4. investigatori April 29, 10:00

  Mos u tremb nga hajdutet e 700mije eurove per nje tender o TOM po krijo parti te re dhe ndihmo njerezit se me ripjelljen e edi pordhes nuk shkon gjate pushteti.sali berisha dhe edi rama jane nje mut i ndare ne mes,shurra eshte ilir meta.
  lapanjozet qe mbrojne edi ramen nuk kane ndryshim nga hajdutet e sali berishes.dje saliu sot edi.populli ha qepe dhe sillet rrugeve si dele pa pune.votni prape socialhajdutet dhe do behemi edhe me keq.do hani propaganden e top channel dhe klan,dhe do ju katandisin me keq se ne korene e veriut…mos votoni me partite e ramiz alise o njerez se eshte turp .

  Reply to this comment
 5. Nona nga Tirana April 29, 10:58

  A ka me poshtërsi, më poshtrim për këtë popull ,kur pasanikët qajnë hallin e të varfërve se hanë bukën me qepë, e nga ana tjetër pasurohen e pasurohen ? Edhe ata që kanë marr në punë ,trajtohen si skllever e jo si njerës ku respektohet një kod pune I cii qendron në tavolinën e skllavopronarit vetëm si stoli…….. Thone se po vjen dita e qametit,po pse po vonon ……. Tallje më të madhe nuk ka.

  Reply to this comment
 6. D O K L E A T I April 29, 12:18

  NESE SHKODRA DO VOTONTE PER TY VAJ MEDET PER SHKODREN
  NESE ME NANON DO FORMONI NJE PARTI E TERE SHQIPERIA DO HAJE BUK E QEPE

  Reply to this comment
 7. Kris 1 April 29, 12:47

  Na mungonte Toma dhe Fatosi qe te rikonstruktohet haleja politike.Sa per pisten e skive eshte njesoj si Trami i lulit dhe rilindja e piktorit.Lume mbishkodra qe do luaje me lodra.

  Reply to this comment
 8. lida April 29, 13:03

  Po pse nuk i jep ketij populli qe ha buke me qepe pak nga pasuria jote perrallore qe zbrite nga malet e u vendose ne mes te Tirane me qe te vjen kaq keq.Sa per partin ere qe mendon te formosh me Nanon s ka per te te besuar njeri se te pane cfare mostre ishe me tere ate gurgule qe bere dhe asgje nuk nxore ne drite ,mashtrues ordiner.

  Reply to this comment
 9. Arben April 29, 13:57

  RROFTE FSB-JA E RUSISE DHE UDB-JA SERBE.

  Reply to this comment
 10. intelektuali April 29, 14:32

  ME MIRE PISTA PER SKI SI NE ZVICER SESA PLANTACIONET E TOM DOSHIT ME KANABIS SI NE AFGANISTAN

  Ky derdimeni Tom Doshi pa shkolle me dipllomen dhe tangallikun kapobandes kerkon parti me pijanecin Fatos Nano, qe vrau nje njeri ne autostrade me fuoristraden e tij dhe e hodhi ne kanal te gjalle si nje qen rruge duke u larguar nga vendi i krimit si nje frikacak ordiner dhe bashkepunoi me Sali Berishen ne bizneset e tij te pista te trafikimit te Armatimit te Ushtrise shqyptare ne vendet terroriste te Botes se Trete. Medet kush eshte futur ne Parlamentin shqyptar!

  Reply to this comment
 11. IP April 29, 14:48

  Deputetet si ky mashtrues dhe ata qe mund t’i bashkohen Nanos per ta risjelle ne politike, as per t’i grire per sallam per dera nuk bejne. Ne I doni, zgjidhini , se do tua shihni hajrin shume shpejt. Buka me qepe do t’ju duket havjar…

  Reply to this comment
 12. arbi April 29, 15:42

  O dosh pista e skive sjell turiste , dhe nuk ha me buke me qepe.po ti nuk kupton se je me 4 klase shkolle

  Reply to this comment
 13. komunari April 29, 21:32

  Vaj medet ku eshte katandisur ky vend.Nje idiot i bere deputet fare pa merite , pa pik kulture politike, nje hajdut, kondrabandist,qe ka bere para vetem duke hedh para droge ne fushata elektorale, sot hedh shurren perpjete sikur i eshte bere gjema. nuk e kupton ,per kapacitetin intelektual qe ka ,se ka perfunduar aty ku e ka patur vendin me kohe, e jo ne sallen e parlamentit. Ne shqiperi ka shume si ky llojinjoranti, se te dy krahet politike i kane shfrytezuar,dhe tani ata hedhin shkelma.Le ti behet nje hetim bisnesit te tij dhe keni per te pare se sa evazion fiskal ka ne firmat dhe bisneset qe zoteron. Po ajo qe me ben te ulerije eshte sjellja e Edi rames. a ju kujtohet se si ligjeronte ,kur pd bente presion administrates gjat fushates elektorale, dhe zoti rama pati deklaruar se iku koha kur njerezit kishin frike te shkonin ne mitingje te opozites. Po cfar po ndodh; ka nisur nje perndjekje e tmershme e njerezve,sa ju behet presion se do ju largojne nga puna, ju apo njerezit tuaj po ju pane duke pire kafe me kandidatin opozitare. dhe kush e bene kete , nje kandidat hajdut si Hasan halilaj i ls- ise per kuksin.dhe me thene te drejten kane perse te bejne presion,se ai dhe kryetari i lsi-se kane punesuar ne shtet edhe kusherinjte e 7te ,ju kane mbetur pa punesuar vetem gjeja e gjalle. ja kjo eshte rilindja e Edi rames. per here te pare socialistet do te votojne me shumice djathtas. ketu do jemi dhe do flasim kam degjuar se keto dite do te punesohen shume njerez, se ka dhene porosi partia. vetem se do jene sezonal sa te mbarojne votimet. shume mire se te pakten do mbahet premtimi i punesimit te treqindemije personave. po ka nje problem se nuk ka me njerez ne kukes, se kane ikur te tere. apo do i sjellin nga puka.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim