Kuvendi voton pro heqjes se mandatit për Tom Doshin dhe Mark Frrokun

March 26, 2015 12:44

Kuvendi voton pro heqjes se mandatit për Tom Doshin dhe Mark Frrokun

Kuvendi ka miratuar kërkesën e prokuroriasë për heqjen e imunitetit, deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku.

Vendimi është marrë vetëm me votat e deputetëve të mazhorancës, pasi opozita nuk ka pranuar të votojë.

Për heqjen e mandatit të Doshit kanë votuar 80 deputetë pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Ndërsa për heqjen e mandatit të Frrokut kanë votuar 79 deputetë, 1 abstenim dhe asnjë kundër.

March 26, 2015 12:44
Komento

8 Komente

 1. SHENANOU March 26, 12:55

  TOM DOSHI TI JE HERO .

  ZOTI TE BEKOFTE PER GUXIMIN DHE TRIMERINE QE KE.

  TI DO FITOSH .

  KE BEKIMIN E ZOTIT TE FITOSH NE GJYKATE .

  Reply to this comment
 2. Lloji March 26, 13:07

  Hajt ruge te mbare per tek sapuni..

  Reply to this comment
 3. bbb March 26, 13:09

  Po Ilir Floririt perse nuk ju hoq imuniteti?

  Reply to this comment
 4. AKILI March 26, 13:28

  O tom mos u merzit ketu vetem fukarenjte denohen.

  Reply to this comment
 5. Shqipe March 26, 15:20

  O Tom ta futi SALA. Po pse mor tom, me gjithe mend I hengre ti genjeshtrat e salihes, se do te bente ktyetar parlamenti, ne qevirine Basha. Po ai te futi ne kurth e te nxori ne prite, ashtu sic di baca Sali. Jo per gje, po u qasen zgjedhjet lokale dhe I duhet Shkodra Partise se Djallit!
  Tani bejne sikur nuk I votojne…..qajne…..protestojne….por Jo per tyo Tom. Per veten e tyre se u hap rruga. Megjithe ate une mendoj se nuk ka arsye per arest pasi ti nuk ke lyer duart me gjak, si Sala, Bash &Co, dhe kjo eshte shume positive per Ty. Nuk e besoja se SALA do te hakmerej me Ty ne kete menyre. Te ka fut ne kllape Ty e te tjere……

  Eh Tom, Tom, kjo eshte si nje bombe me atom…..

  Mos u merzit se do lepishe Llalles tani dhe do te keshe lehtesira…..Sherim te shpejte!

  Reply to this comment
 6. Ariu March 26, 15:48

  Majtistet jane trembur te gjithe.

  Reply to this comment
 7. gënti March 26, 16:36

  Lereni drejtesine te beje te sajen.16 milion ku i gjeti me c’fare pune ? Me pak qetesi dhe guxim duhet te pastrohet e jona Shqiperi nga kriminelet.Na duhet nje Shqiperi e paster ku ai qe me djerse i fiton leket te jete i qete te jetoj ne vendin e tij .Drejtesia te beje drejtesine per secilin ,nuk prish pune se c’far posti ka ,qe me mynyrat me djallezore ka vere pasuri ne kurriz te ndershmerise.
  Une shpresoj qe edhe kryebanditit Sali Ram Berishes t’ja vendosin te bukurat hekura.
  Akoma nuk e kuptoj pse duhet te kene imunitet kriminelet

  Reply to this comment
 8. D O K L E A T I March 26, 17:14

  SALI BERISHA KERKOI REVOLUCION. ME TE VERTETE REVOLUCIONI ESHTE ME SE I NEVOJSHEM. TE ARRESTOHEN SALI BERISHA DHE ILIR META. PASTAJ KRIMINELET E TJERE ME RADHE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim