Tony Hawks, reportazh për Shqipërinë

May 22, 2015 17:11

Tony Hawks, reportazh për Shqipërinë

Është Tony Hawks një nga komedianët dhe tregimtarët e njohur në Britaninë e Madhe. Këto ditë e gjen në Shqipëri, që për herë të parë e vizitoi bashkë me komedianin e madh anglez Norman Wisdom, por që të gjithë e njohim si Pitkini në 2002-in.

Hawks, ishte një nga muzikantët që bashkë me Pitknin krijuan këngën “Big in Albania”. Në Hit-Parade e Britanisë së Madhe ajo ishte një nga 20 këngët më të pëlqyera në vitin 2002.

E nëse 13 vite më parë ishte pjesë e bandës së Pitknit, sot Tony Hawks është rikthyer jo si muzikant, por si tregimtar. Pasi i ra anë e kënd pikë takimeve me të shkuarën tonë historike në Butrint, Antigone e Apolloni dhe vizitoi bregdetin, reportazhi i Howks do të publikohet në gazetën e njohur britanike “Sunday Times”.

Për britanikun ajo çfare ti gjen ndryshe në Shqipëri janë njerëzit.

Misionin disa ditor në vendin tonë do ta mbyllë me shfaqje në një nga hotelet e Tiranës. Të ardhurat e mbrëmjes ku nuk do të mungojë humori elegant anglez do të shkojnë për bamirësi.

May 22, 2015 17:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*