Topalli anuloi fjalimin në Kuvendin e PD, pasi në sallë kishte vetëm…20 veta

September 29, 2014 08:50

Topalli anuloi fjalimin në Kuvendin e PD, pasi në sallë kishte vetëm…20 veta

Jozefina Topalli nuk e ka përjetuar mirë Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike.

Fillimisht ra në sy se ajo u zhduk nga salla e Pallatit të Kongreseve për më shumë se një orë, pak para se Lulzim Basha të fillonte fjalimin e saj.

Ndërkohë, në Facebook postonte foto të fjalimit të Berishës.

Por, nuk përfundon këtu.

Nënkryetarja e PD-së kishte përgatitur një fjalim, të cilin do e mbante para të pranishmëve në Kuvend.

Por, Topalli e ka anuluar atë.

Shkak për këtë është bërë fakti se në sallë, në momentin kur ajo do të fliste, ndodheshin vetëm rreth 20 veta.

Të tjerët ishin duke votuar për Këshillin Kombëtar.

Për këtë arsye, Topalli nuk ka folur fare.

 

September 29, 2014 08:50
Komento

11 Komente

 1. LALI September 29, 09:02

  kesaj ja futi grida se eshte me e re

  Reply to this comment
 2. andromeda September 29, 09:16

  Se kupton kjo copë mishi me dy sy që Berisha as ia ka më nevojën dhe do ta shikojë sa më larg vetes. “Kjo që s’e do beniaminin tim në PD le të shkojë në p.. të s’ëmës”-thotë me vehten e tij Sala.

  Reply to this comment
 3. Pensionisti nga Amerika. September 29, 11:38

  Boooo,c’fare autokritikeeee! Ministrat rrufjane duan t’ia dalin pa u lagur.Bene nje autokritike vertete te forte para kongresit dhe popullit qe u vuri fshesen.U xheshen para kongresit dhe ia futen vetes me nje tulle te madhe ne koke!!Po,po me tulle!Pa e ngriten tullen e madhe nder duar,pa e mbeshtollen pastaj mire e mire ate me breckat,kanotieret,kemishat dhe xhaketat e tyre firmato dhe bam e m’u ne mes te kokes e leshojne ,nga dale e ngadale,lehte e lehte!Qerata,qerata!Pendohu tani per gabimet ne pune,bej autokritike te shendoshe tani!Tulla te pret! Dhe njerezit ne salle vuuuu… lotet.Te varfrit ministra,thane shumekush,po e torturojne veten se e kane ndjere vertete fajin….kishin ndjekur fjalen dhe veprat e mekatarit te madh,prijesit te tyre historik!
  Po tullat c’i bene pastaj?Pa t’i marrin ato tulla qe thoni ju dhe ia vertiten ne koke mazhorances socialiste,sepse te gjitha keto vuajtje e siklete ajo i kish sjelle.Te gjithe ke sheshi,ke sheshi se u mbyt mazhoranca,vajti per leshshshsh!U turren jasht pas dashit me kembore drejt sheshit te mbytur nga djerset dhe brrylat se kush e kush te zinte vendet e para ne “tribunen” e protestes se radhes se kryetarit historik.E lane edhe nenkryetaren e madhe Topalli te vetme ne salle per te mbajtur fjalimin historik te rradhes ne nje “kongres” bosh!’Kapini mor nja ta ,klithi Xhozi,kapini prej zhelesh e flakini tej se si lypen kerkuj!”

  Reply to this comment
 4. labinot September 29, 14:50

  Ka edhe pordhe bushtra!

  Reply to this comment
 5. PalokCuca September 29, 17:17

  Plehra nuk pranohet me nga plehrat. N’ kosh te plehrave e ke venin oj zhele.

  Reply to this comment
 6. emi September 29, 17:55

  Zhelefine ike dhe ti me gjith tespket e saliut e me tosum bac,vajte moj nrikuull leshi,ike pordhe dhe ti,mtuu pjell e keqe,gabele e bardhe shkodre.

  Reply to this comment
 7. Mark uk September 29, 19:11

  palok cuca: Dukesh se paske lindur jasht martese derisa e marr mbiemrin cuca[vajza]

  Reply to this comment
 8. Fat man September 29, 19:12

  Ata 20 vete qe ndodheshin ne salle ishin rojet e plakut Mere dhe personel sherbimi, se mos I binte te fiket histerikut Sali.

  Reply to this comment
 9. shqip hesapi September 29, 19:55

  Mos beni keshtu.Iku Xhozi e u shemb bota ?

  Reply to this comment
 10. lajme shqip September 29, 20:17

  Iku dhe koha e kesaj dhe gjithe hajduteve te pd shyqyr zotit

  Reply to this comment
 11. M A R K O September 29, 21:29

  Kujt i plasi menderja qe nuk mbajti fjalimin kjo shake Shkodre?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim