Topalli: Çfarë do të na kishte thënë Rama sikur unë e Berisha të linim vendin në përmbytje?

January 6, 2016 22:41

Topalli: Çfarë do të na kishte thënë Rama sikur unë e Berisha të linim vendin në përmbytje?

Jozefina Topalli ka komentuar situatën në vend të krijuar nga reshjet e dendura, ndërsa nuk nguron të fajësojë kryeministrin Rama dhe kryebashkiakun Veliaj të cilët janë jashtë shtetit, njëri në Majemi dhe tjetri në Sri Lanka.

Një çetë cubash që kaluan ylberin dhe u kthyen në sheikë, e që shëtisin për pushime e qejf nga Majemi në Srilanka, ndërkohë që vendi përmbytet nga uji i mjerimi!

Gjithë ditën sot media raportonte për përmbytje në tokë, banesa, lokale në disa qarqe të vendit. Edhe në Tiranë uji vërshonte në disa rruge të kryeqytetit; Por Kryeministri i vendit për shtatë palë qejfe vazhdon “gëzimin familjar” në Majemi, kurse Kryetari i Bashkisë qënka nis për Sri Lanka. Unë nuk akuzoj njeri për përmbytjet nga shiu siç kanë bërë kundërshtarët e mi kur ishin në opozitë, por imagjino sikur Sali Berisha të ishte në Majemi për pushime kur përmbyteshin toka apo unë të isha në Sri Lanka kur përmbytej Shkodra çfarë do bënte Rama! Sikur të ishin për punë shteti, dhe duhej të ktheheshin me urgjencë për të drejtuar shtabet për përballjen me situatën. Kurse këto dy ja mbathin për pushime pasi dhe lajmërojnë “bëni kujdes se nesër do ketë përmbytje””,- shprehet ajo.

Më tej Topalli shton: “Lutem zotit që të mos ketë reshje të tepërta se këto në pushtet nuk duan t’ia dijnë për njerëzit e shkretë. Në 25 vite këto janë njerëzit më të papërgjegjshëm që ka parë vendi! Në 25 vite kjo është qeveria me hajdute! Në fakt kjo nuk është qeveri, kjo është një çetë cubash! Pak minuta më parë në mes të Durrësit grabitet një qytetar nga 4 persona të maskuar si policë (njofton media). Të duket sikur dëgjon lajme për Kolumbinë. Një njeri i dëshpëruar për famë, pushtet e para nuk mund të mbajë peng një vend që edhe pa të, boll halle ka”.

January 6, 2016 22:41
Komento

5 Komente

 1. vezhguesi January 6, 23:10

  PO NUK TE VJEN TURP QE SHKRUAN TI MOJ LLAPAQENE ,JASHTEQITJE E SALKRIMVICIT ??

  Reply to this comment
 2. Kapter Baba January 7, 00:54

  Bucja Zhelefine, cfare do te thote Rama per ty dhe kriminelin Sali qe jo vetem e keni lene Shqiperine te permbytur ne uje dhe ne borxhe por e keni shitur dhe lene ne dore te krimit dhe mafias, qe edhe sot ka mbeshtjetje te fuqishme nga SHQUP-i..

  Reply to this comment
 3. Bilbil Sulovari January 7, 17:43

  Po moj zhelefinge ,edhe pa te boll halle ka bile shume halle ka sepse ja keni shkaktuar ju me kanibalin saliserb.Po si merr guxim edhe del na jep moral ti e pamoralshmja me tufen tende delenxhij.

  Reply to this comment
 4. info analitike January 7, 22:08

  Po more po vazhdoni ju me avazin se fajin e ka saliu me Jozefinen a thua se keta qe votuat e ndriten. Me mendere ne uje po ju lene edhe keta po ju jeni shume te verber e kokeforte per te kuptuar se e keni gabim.

  Reply to this comment
 5. demo January 8, 09:30

  Po ju te dy e permbytnit 6 here ne vit moj bushter e ndyre dhe nuk iknit,se kishit deshire te shihnit spektaklin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*