Topalli: Ish-të përndjekurit do të na votojnë ne, Rama po i ofendon

Redaksia Online June 9, 2013 10:27

Topalli: Ish-të përndjekurit do të na votojnë ne, Rama po i ofendon

Pavarësisht se nuk u ka shlyer dëmshpërblimet e premtuara, PD-ja po përpiqet të mbajë me çdo kusht pranë veten ish-të përndjekurit. E para në listën e demokratëve në qarkun e Shkodrës, kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, ka zhvilluar një takim me përfaqësues të kësaj shtrese, të cilëve u ka kërkuar të votojnë për Partinë Demokratike. Në një postim në Facebook, Topalli shkruan se ish-të përndjekurit do të dinë të bëjnë dallimin mes partisë që u solli atyre lirinë dhe premtimeve të Ramës.

“Ish-të përndjekurit, ashtu si të gjithë shqiptarët, në 23 qershor do t’u japin përgjigjen e merituar neodiktatorëve duke votuar 44, Partinë Demokratike. Ish-të përndjekurit e bëjnë krahasimin mes partisë që solli lirinë në ‘90-n dhe premtimeve që bën sot gaztori që vishet si gardian burgu. Koalicioni i majtë u ka premtuar se do t’u sjellë statujën e Enver Hoxhës në Tiranë. E dyta, i ka premtuar edhe Kavajës se do t’i heqë simbolin e dy gishtave. Ai është simboli i fitores sonë, është simboli i daljes suaj prej burgu, i daljes suaj nga internimi. Gaztori gardian as ka për të hequr simbolin e dy gishtave dhe as do guxojë të vendosë statujat e diktatorëve. Është poshtërim dhe ofendim për shtresën e të persekutuarve. Nuk ndodh në asnjë vend të botës që bijtë e diktatorëve të jenë në politikë”, shkruan ajo në Facebook.

 

Redaksia Online June 9, 2013 10:27
Komento

39 Komente

 1. Pellumb zaimi June 9, 11:01

  Kur flet topalli merr zjarr budalli,kur flet jozefina permbytet shkodra megjith rrethina,kur flet zhelja behet ujk dhe delja,kur flet leshi tritani te ruhet nga preshi.

  Reply to this comment
  • era June 9, 12:30

   te perndjekurit tju votojne juve e perse apo se i genjyet per 23vjet se gjoja do ju jepnit demshperblimet dhe si perfundim nuk kane marre asgje vetem genjeshtra te perseritura. duhet te kishit bere dicka qe te kishit fytyre tju kerkonit voten

   Reply to this comment
   • gerti June 9, 16:39

    Jozi dhe shefi i vet paskan gjet tjeter avaz me kete Rama po ju ofendon. Ca mendojne gomeret se te gjithe ata qe votojne jane budallenj a si??
    E keni mbushur kupen ta dini kete dhe ne 23 qershor do votohet nga te gjithe Rilindja, qofte nga te perndjekurit e Enverit dhe sidomos nga ata qe perndiqni ju perdite pse nuk ju shkelin ne mitingje!!!

    Reply to this comment
  • dani June 9, 12:33

   po ju zonja Topallica vetem i keni denigruar ish te perndjekurit skeni bere gje tjeter madje i late edhe te digjeshin te gjalle vetem e vetem sepse nuk donit ti ndihmonit nuk patet guximin as te shkonit ti takonit per te gjetur nje zgjidhje por i bete edhe ata pucista si te gjithe njerzit qe flasin kunder jush. Ju jeni rrenimi i shqiperise dhe nuk meritoni as edhe nje vote dhe nuk keni per te marre asnje vote

   Reply to this comment
  • arta June 9, 12:38

   Nuk E DI PSE KUR FLET TI MUA ME ZE VENDI SIPER

   CFARE PASKE QEN NJE HAJDUTE QE NUK E PASKE PAS SHOQEN DHE NJE COP ZHELEJE QE NUK DO TE VECOJA NGA BANDA E SALI BERISHE.

   KUR FLET TI SIKUR FLET SALI HAJDUTI IK SHPORRRU NA SHKATERRUAT…

   Reply to this comment
  • D12 June 9, 12:39

   Po ata te gjoret qe ju i quani ish te perndjekur tani jane me te perndjekur se ne kohen e komunizmit sepse po i perndiqni ju duke i lene te vuajne perseri me shume se dikur. dhe kjo sepse ju nuk doni ti jepni leket qe ata meritojne prej 23 Vitesh

   Reply to this comment
  • leo June 9, 12:43

   juve nuk do ju votoje askush o zhoz,sepse juve ju ka dale boja tanime gjeja e vetme qe dini te beni eshte te mashtroni

   Reply to this comment
  • arta June 9, 12:48

   ah more berisha ci bere popullit.i ke lene me halle,jetojne me frike,i theve ndjenjat

   e zemrat pjeses me te madhe te popullit,i ke lene ata pa buke pa uje pa drita.cfare

   te duam me ata nga ty ? ti e ke bere vete veten qe mos te te votojne kete 23

   qershor sado qe çirresh ashtu si i marre e kerkon votat e popullit.njerezit nuk i ke

   me te miren per vete e ajo qe na ofon ti nuk eshte me e mira per ne.

   VOTONI PER RILINJDEN.. PER 29

   Reply to this comment
  • fationa June 9, 13:02

   .Sot ne duam te rilindim. pse e bejne kaq te veshtire dhe te pakuptueshme

   xhanem.njerezve u ka ardhur ne maje te hundes te qevrisje.duam ti japim shansin

   dikujt tjeter qe mbase do te beje dicka me te mire per shqiperine.

   Reply to this comment
  • ermira June 9, 13:04

   na vjen turp ore kur degjojme kshu gjerash.eshte e tmerrshme.duam te

   jetojme te qete ne paqe ne haromni kshu na kane edukuar prinderit e

   te paret tane po ku duan tja dijne hajduta e qelbur.ky eshte kulmi.nuk mban me uje fasulja

   Reply to this comment
 2. shpatar June 9, 12:07

  Zhofi para se te hedhesh keto brockulla dua te sqaroje lexuesit se ti keto i thua per konsum elektoral mbasi nuk kane baze as politike e as llogjike .Ti vepron me llogjiken e Nastradinit.Nastradini qe te ishte i pranishem per te fituar nguli nje gozhe .Ti bashkpuntore e sigurimit te Dulles dhe Saliu i teri ne sherbim te tije keni ngulur nje gozhe me dy gjishta qe mashtroni per 23 vjete kete popull te pa civilizuar.
  Tema te tilla si :Ish komunista ,ish te perndjekur ,ish pronaret degjohen vetem ne Shqiperi nga klasa juaj politike qe mashtron me ndjenjat e pastra te sakrificave .Krahun tjetet e quani te kuq se ka emrin PS por ju jeni me te kuq se asnjehere ne historine e pas Dulles. Thoni qe komandojne djemte e komunistave dhe e ke per Ps .Qorre je ti qe do te qorrollepsesh qorrat. Po Presidenti yte Nishani cfare eshte moje llafolloge .Nje nga ushtaraket me besnbik te idealit socjalisto-komunist .Po ata qe te rrethojne ty a ua di historine se kush i ka pjelle !!!.Leri keto shegjeta te helmuara .Cdo i persekutuar me mendje e di se cfare jeni ju .Ndani ca para se vetem keshtu Nastradini mbane gozhden tek muri.

  Reply to this comment
  • alban June 9, 12:27

   po pse te gjithe anetaret e qeverise jane bere mekeq se vete berisha … vetem te genjejne dhe te shpikim… kjo eshte gjeja qe ata dine te bejne dhe jo te qeverisin nje vend

   Reply to this comment
 3. AMBRA June 9, 12:30

  Po si moj zonja Hijene do te te votojne ty ish teperndjekurit kur ti ke 22 vite qe i mbane me rrena se do ti demshperblesh? …ta harrosh voten e te perndjekurve ne skoder e ne te gjithe shqiperin…Rilindje

  Reply to this comment
 4. veri June 9, 12:31

  flet jozi, nje vajze nga shkodra qe permbyti ate sa here deshi dhe si dha demshperbli, ti mij nuk e jeh popullin se tet bije econ ne europ per pushime, cfare keni bere ju per te pernjekurit kurre sdo ta keni voten e tyre, dhe jo vetem populli nuk beson me ke ju

  Reply to this comment
 5. AMBRA June 9, 12:31

  Po si moj zonja Hijene do te te votojne ty ish teperndjekurit kur ti ke 22 vite qe i mbane me rrena se do ti demshperblesh? …ta harrosh voten e te perndjekurve ne skoder e ne te gjithe shqiperin……Ata u futen ne greve urie per 1 muaj dhe ju jo vetem qe nuk u interesuat per gjendjen e tyre, por si te pafytyre qe jeni u tallet me ta.Rilindje

  Reply to this comment
 6. kevi June 9, 12:32

  Kush te voton t moj zonja e ujit, je bere dhe venecjane pale, si te duket shkodra e permbytur moj zhele si venecia eee? e tani nuk ke turp po shkon edhe u kerkon voten shkodraneve…Rilindje

  Reply to this comment
 7. ana June 9, 12:32

  Pavarësisht se nuk u ka shlyer dëmshpërblimet e premtuara, PD-ja po përpiqet të mbajë me çdo kusht pranë veten ish-të përndjekuri por nuk do te ja arrij, i kane lene 8 vite ne harrese me premtime boshe , pse si thua qe keni bere rruge rruge rruge hahahahaah

  Reply to this comment
 8. DANJA June 9, 12:33

  Kurre sa te jene gjalle nuk ju votojne me ish te perndjekurit juve sepse nuk i hane me genjeshtrat ata moj sharlatane,mjaft u talle tani, por leri rruge Rilindjes qe ta ndertojme kete vend per se mbari.

  Reply to this comment
 9. poli June 9, 12:34

  te perndejkurut po i ofendoni ju qe ne 8 vite qeverisje i late ne meshire te fatit jo edi rama , ci ekni keto perralla , rama ne opozite , boll se late nam , ne nuk hame bar e shohim ju kurre si keni mbestetur apo shperblyer ato, ndaj vota shkon per rilindjen

  Reply to this comment
 10. arbenita June 9, 12:35

  Nuk ka pushtet qe i ka ofenduar me shume se ju ish te perndjekurit , sepse kur ata protestonin dhe rrnin ne greve urije per nje kauz te tyren te drejte, ju si te pafytyre i quanit bandite…jo moj zonje se ata nuk ishin bandite por shqiptare te vuajtur….Rilindje

  Reply to this comment
 11. arsi June 9, 12:36

  Votat e ish te perndejkurve shkojen per skuadren e Rilindjes sepse me ardhjen e partis socialiste ne psuhtet do te marin demshperblimet qe ju ja premtuat per 22 vjet…Rilidnje

  Reply to this comment
 12. oli June 9, 12:36

  nuk i mban dot me ish te perndejkurit me rrena jozefina, prap po mashtron ne 22 vjet i ke thene qe do i shperbleni kur jeni ne qeverisje i harroni, vjen fushata i premtoni, me thuaj kur eshte hera e fundit qe keni bere me ta?

  Reply to this comment
 13. dea June 9, 12:37

  Me 23 Qershor ish te perndjekurit do te voojne skuadren erilindjes sepse duhet ti japin fund genjeshtrave dhe ofendimeve te pushtetit ne ikje…i cili asnjeher nuk i ka perkrahur duke u’a ditur vuajtje dhe padrejtesit qe u jane bere atyre…Rilindje

  Reply to this comment
 14. AMBRA June 9, 12:38

  Kurrsesi nuk mund te ju votojne me juve ish te perndjekurit sepse pushteti jua komunist i persekutoi edhe njehere ne shekullin e 21..ndaj eshte turp per ju qe ti permendni dhe jo tu kerkoni vota…

  Reply to this comment
 15. andresa June 9, 12:40

  Pushteti ne ikje i persekutoi per se dyti ish te perndjekurit i la te vuaninne greve urie per nje muaj me keq se ne burgjet e komuniznit sepse atje te pakten buke hanin…Per shkat te kesaj qeverie mos harroni edhe vdjekje e nje ish te perndjekuri ne shenje proteste..ai vdiq pa marre parat e demsshperblimeve ndersa keta te pafytyre ende flasin per votat e kesaj kategorie…Rilindje per ta shporru kete pushtet mafjoz.

  Reply to this comment
 16. spaci June 9, 13:09

  te perndjekurit e vertete nuk mund ti bejojne Jozite dhe as qeverise se saje,ne vitet e qeverisjes se saje kjo kategori nuk u rehabilitua aspak

  Reply to this comment
 17. Alkatrasi June 9, 13:10

  Edhe sa ish- te perndjekur duhet te veteflijohet per te kerkuar te drejten e tyre ,qe Jozi dhe partia e saje nuk u ka realizuar ne 22 vite.

  Reply to this comment
 18. Mandela June 9, 13:12

  Skender tufa merret ne polici pa asnje shkak sepse rregjimi aktual e ka denuar perseri qe te mos shkele lirshem rrugeve te tiranes.ky eshte tjeter denim qe u behet te perndjekurve

  Reply to this comment
 19. meri June 9, 13:14

  Tani kerkon voten e te perndjekurve qe jozi dhe saliu i bene objekt talljesh e ofendimesh per te gjithea ditet e qendrimit ne greven e tyre te urise,ne kerkim te se drejtes se tyre te ligjshme

  Reply to this comment
 20. astriti June 9, 13:17

  Qeverise nuk i mjaftuan 8 vite per te demshperbyer te perndjekurit si dhe per tu dhene strehimin e munguar,por kerkon ti mashtroje perseri ne kembim te votes me premtime boshe.
  Jo! Kjo kategori ka humbur besimin tek juve z.topalli

  Reply to this comment
 21. arber June 9, 13:40

  pu pu pu pu sa injorante esht ekjo kryetarja e parlamenit qe flet keshtu mashtrimesh nderkohe q eish te perndjekurit u dogjen ne mes te tiranes ajo thot se ata do na votojne ne kur kjo qeveri nuk u ul aas ne tryezen e bisedimeve me ta

  Reply to this comment
 22. albana June 9, 13:42

  sali ebrisha dhe jozefina topalli jane te dy genjeshtare t epashprese qe vetem mendojne per karriken e tyre e aspak per popullin prandaj ne duhet me prandaj keta nuk kane asnje te drejte tu kerkojne ketyre shtrese votat

  Reply to this comment
 23. elona June 9, 13:44

  edi rama pervec se nuk i ka ofenduar sic pretendon kjo llapaqenja jozefina topallli perkundrazi i ka ndihmuar ne kauzen e tyre dhe i ndihmoi te sherohen jasht shteti sepse qeveria nuk u mor fare me ta e i trajtoi si qen rrugesh

  Reply to this comment
 24. ergi June 9, 13:45

  politika e tyre esht evetem mashtimi dhe shatazi ndaj opozites gjithsashtu dhe baltosja e saj en cdo moment qe t edukemi njesoj si qeveria,kjo eshte politika dhe alternativa e ketyre te 2 faqezinjve qe kane perbuzur ne maksimum ket ehstrese

  Reply to this comment
 25. bertin June 9, 13:48

  prandaj te gjithe duhet t a dine se 23 qerhsori esht edita e verdiktit dhe kjo shtrese duhet te thote fjalen e tyr ekundra qeverise e te mebshtesin edi ramen e paritne socialist eme alternative te qarte epr zgjidhjene problemit te tyre me progrmain per nje rilindje shqipatre

  Reply to this comment
 26. nikita June 9, 13:55

  Nder te vetmit te ishpersekutuar (de jure) qe eshte integurar mire ne kete vend esht topalli ndersa te tjeret jetonjne ne kushte me te veshtira se ne burg apo internime

  Reply to this comment
 27. esi June 9, 14:15

  Ish te perndjekurit dhe te gjithe shqiptaret mbare do te votojne Skuadren e Rilindjes, per me shume vemendje ndaj kesaj kategorie personash te vuajtur qe kane luftuar gjithmone per nje kauze te drejte, voto skuadren e rilindjes, per me shume zhvillim per shqiperin….Rilindje

  Reply to this comment
 28. baca June 9, 18:37

  O burrneshe…pse rren….?? pse thue se pushteti i sali berishes apo i yti personalisht,asht pushteti i te perndjekunve politike….kush asht sali berisha…ish sekretat partie,mik dhe shok i femijeve te enverit ( shih foto ) dhe me vone vrases…!!??
  Ne vitin ’94 ,ne shkoder,te perndjekunit greviste me Nik Pavacin e Vitor Martinin ne krye,a nuk i nxorri me shkopinj nga greva,Parta Demokratike me Marjan Prendin shef policie….cka bate ju per isht te persekutuemit e te burgosunit politik, A nuk i late te digjeshin…!? sa te perndjekun pat ne qeveri apo administrate pushteti i sotem….!? Po ish komunista sa pat…? ku asht dallimi i partise tuej me nje parti te majte radikale….a nuk vrate ne bulevard….ju i urreni te perndjekunit e djeshem.ne foton siper,U mundova te gjej ish te perndjekun,te njohunit e mi…pashe Bushatin,Recin,familje spiunesh dje dhe sot..?! Pashe Vrionin,njeri i sakatuem…qe nga budallelleku i servilosen cilitdo pushtet…ju pashe Juve qe keni mendue vetem per vete apo per nje pjese te servileve qe ju vijne rrotull por…jo te persekutuemit e vertete…Ne,te persekutuemit e vertete kemi qene dje dhe jemi edhe sot…njelloj te persekutuem….dhe ne fund…me thoni : cili politikan shqiptar bani dicka per popull….

  pa respekt,nga shkodra

  Reply to this comment
 29. Tani June 9, 19:01

  Je bere per tu qare me lot.Si te mban burri ne krevat .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim