Topalli: Jam e pakënaqur me Bashën, Berisha thelbësor për ruajtjen e ekuilibrave

March 8, 2016 13:20

Topalli: Jam e pakënaqur me Bashën, Berisha thelbësor për ruajtjen e ekuilibrave

Jozefina Topalli pranon debatin brenda forcës se saj politike ne lidhje me mënyrën e të bërit opozitë.

Ne emisionin “7 pa 5” ne Vizion Plus, Topalli tregoi për mungesën ne protestën e grave demokrate, por edhe per rëndësinë e Sali Berishës per debatin parlamentar.

Jozefina Topalli nuk është aspak e kënaqur me mënyrën e te berit opozite nga Partia Demokratike, por kjo sipas saj, vjen edhe per shkak se kryetari i partisë mungon ne Parlament.

Ish-kryetarja e Kuvendit e quan rolin e Sali Berishës ne mbajtjen e peshës se debatit ne Parlament si thelbësor per opozitën.

Sipas ish-numrit dy te Partisë Demokratike, opozita ne radhe te pare duhet te ngjalle shprese ne popull dhe me pas te organizoje aksionin e saj.

Topalli theksoi se këto ia ka thënë edhe forumeve te partisë dhe kryetarit dhe se, nuk trembet aspak per pasojat qe mund te ketë.

March 8, 2016 13:20
Komento

4 Komente

 1. qytetari B March 8, 14:33

  Te te theme nja dy llafe une o Jozefine, por jo mbi motor te Kuvajtit: Opozita, po donte qe te ishte opozite e vertete, duhej te kishte bere nje riorganizim pas zgjedhjeve te 2013-es. Ca figura te felliqura si Ristani, Strazimiri etj nuk duhet te ishin as deputet e jo me nr2 i pd-se. Po te ish opozite qe pretendonte per pushtet ne te ardhemen, ne dy vitet e para nuk duhej te perpiqej shume “per te rrezuar qeverine” se nuk kishte logjike fare, kur mazhoranca kishte nje fuqi te jashtezakoneshme, por te merrte pjese ne parlament dhe me shume te merrej me veten e saj per tu pregatitur me objektiva te qarte. Kuptohet qe ai idhulli yt, Saliu, e futi ne rruge te keqe sa sot kjo opozite nuk ka per ta marre veten as ne 2025-sen e jo me te pretendoje per pushtet; te shohim.

  Reply to this comment
 2. TLN March 8, 19:54

  Nuk egiston Basha o Zhelefine. Egziston vetem Berisha qe i ka marre emrin borxh Bashes per ca vjet.Nqs je e pakenaqur me Bashen je e pakenaqur me Berishen. Ta mban bytha ta thuash hapur qe je e pakenaqur me Berishen?

  Reply to this comment
 3. LORA March 9, 10:12

  Kjo bundrra shqup-se ,gojeperdale dhe agresive e cartur,eshte e kenaqur vetem kur eshte ne pushtet,si kusare ekzemplare.
  Eshte turp t’i refereohesh kesaj, per logjike dhe praktike opozitarizmi.

  Reply to this comment
  • info analitike March 9, 12:03

   Po avash moj Lora avash se na e “harasse” Linden me kete gjuhe! Kujdes me keto “diarrete” e tua ne nje vend publik se do te kaloje ndonje polic bashkiak i lali Erit e te te vere nje gjobe te majme ne emer te Mjaftit.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*