Topalli: Kali i Trojës në krye të PD-së

July 23, 2017 11:20

Topalli: Kali i Trojës në krye të PD-së

 

Jozefina Topalli ka reaguar pas fitores së pritshme të Lulzim Bashës, i cili rikonfirmoi mandatin e dytë të kreut të PD-së.

Me anë të një statusi të shkurtër në “Facebook”, ish-kryetarja e Kuvendit thotë se tashmë në krye të PD-së është Kali i Trojës.

Topalli akuzon Bashën se ka mbushur kutitë me vota në favor të tij.

“Kali i Trojës në krye të PD dhe lufta e tij për të mbush kutitë pasi demokratet e refuzuan me përçmim”, shkruan Topalli në Facebook.

July 23, 2017 11:20
Komento

10 Komente

 1. intelektuali July 23, 12:49

  KALI I TROJES NE PD ESHTE SALI BERISHA O JOZEFINA BUDALLACKA

  Po si mendon ti more budallacke fanatike se pa lejen e Saliut u zgjodh Lulzim BEDELI ne krye te PD-se? Saliut i ka hyre frika ne bark nga Vettingu i nderkombetareve, prandaj edhe udhezoi BEDELIN e tij dembel dhe te paafte Lulzim Bashen per te bere mareveshje me Edi Ramen ne terrin e nates dhe te gjithe nderkombetaret me Lu e Vllahutine e OSBE me soje e sorrollope thane:

  OH SA MIRE ME KEN TRADHTAR!

  sepse:

  KUSH NE BOTE PYET PER ALBANEZET QE JANE SI NJE FIS PREJ AFRIKE ZULU?

  prandaj:

  Edhe nderkombetaret ja kane falur Sali Berishes te gjitha zullumet e tij makaber qe nga koha kur i vuri zjarrin Vatanit ne 1997, tek puci ikunder shtetit 1998 nga vjedhjet ne rrugen e Kombit e deri tek vrasjet ne Gerdec e 21 janar se per Remzi Hoxhen dhe Kosta Trebicken nuk ka mbetur kush t’i kerkoje llogari ketij rufjani, VARKAR i Enverit qe hedh gurin dhe fsheh doren njesoj si mesuesi i tij kur deklaronte pa piken e turpit:

  TE GJITHA KRIMET GJAKATARE I KA BERE MEHMETI ME KOKEN E VET!

  Po kaqe shpejt e harrove Kohen e Qepes te Enverit o Jozefina Kallamoqi kur Sali Berisha bente ligjin ne spital dhe kur conte ne litar Hysen Shoshorin dhe kallezonte ne sigurim koleget e tij te punes?

  Sali Berisha ka zgjedhur per BEDEL Lulzim Bashen sepse pikerisht se eshte dembel, totalisht i paafte per kurgje dhe budalla, por si besnik i kauzes per te siguruar koken dhe familjen e tij nga ndeshkimi qe ne cdo vend tjeter me demokraci minimale do te denohej te pakten me burgim te perjeshtem, do t’i konfiskohej pasuria miliardeshe dhe do te ndeshkoheshin rrepte sekseret e tij qe nga djali i tij miliarder e deri tek goca e tij lakmitare Argita e deri tek niperit e mbesat si nje klan mafioz i rrezikshem per nje shtet demokratik.

  PO POR JO!

  sepse:

  Keshtu nuk e do Edi Rama qe ka vjedhur me te dy duart fonde publike njesoj si Saliu dhe Likja i tij i Florinjte, jo rastesisht OSBE-ja publikoi per nje pasuri perrallore prej 200 milion USD ne llogari te vellait te tij ne SHBA, por qe u manipulua shume shpejt nga media jone servile kombetare, por qe nuk u mohua nga vete Kryeministri Yne llafazan ne nje forme te civilizuar llogjike dhe qe pati heshtjen absolute te opozites, gje e cila forcoi akoma me shume dyshimet per nje mareveshje te fshehte me argumentin:

  TI ME RUAJ SHPINEN SE UNE TE SIGUROJ KURRIZIN!

  Njesoj sic kishte bere Enver Hoxha me kunatin e tij Bahri Omari do kohe me pare dhe kjo gje u duk fare ashiqare kur treshja mafioze Edi Rama-Sali Berisha-Ilir Meta shpetuan nga burgu Fullan Kusarin qe u kap me presh ne duar te vidhte ne mes te dites Thesarin e Shtetit.

  PO KUSH I BESON SOT NJE SHTETI TE TILLE ME KARAGJOZE DHE MAFIOZE NE KRYE TE PUSHTETIT?

  Mesiguri te kenaqur jane vetem Lu-ja, Vllahutini me soje dhe sorrollope nga pas qe ferkojne duart nga kenaqesia qe me punen e tyre kane qetesuar situaten perkohesisht tek fisi albanez ZULU dhe tani mund te raportojne tek shefat e tyre me qetesi se cdo gje eshte nen kontroll.

  Reply to this comment
  • Pall Ariu July 23, 19:03

   O bo booo zoti INTELEKTUAL c’fjale “me peshe” na paska thene kjo skutaristja…

   Gjynah qe kete “lajm me kaq peshe” e kane publikuar vetem ke Dita dhe ne asnje nga mediat tona presti(kara)gjoze.

   Po ta krahasojme me ty, i nerumi zoti NASRUDIN, kjo qit ka goja vetem “xhevahire” dhe nuk e nxjerrin asnjehere ne televizion(pshm. “kapeni per zhelesh”), kurse ty qe mbete duke na bombarduar me “MUFKA”, cuditerisht te shohim ore e minut para ekranit.

   Surrati yt i nderumi zoti SHAHIST na shfaqet si lugat sa ne JuTub, dhe sa ne reklama rrugesh, sa ne banderola dhe sa ne reklama hotelsh.

   Nese je kurrioz ta dish, heren e fundit koken tende (na sa te Duces) e pash prapa xhamave te shurrtore Tajvanit, kurse koken e zoj Dopalli nuk ma zuri syri gjekundi.

   Duhet te jesh qerata shume i madh zoti PEJKAMER qe te bejne kaq favore…

   Reply to this comment
  • Kush po i gelltit komentet ? July 23, 19:13

   Hapi syte mire Teta Gazeta, se ke dhe nje tjetrer “kal troje” te pa publikuar

   Reply to this comment
 2. korçari July 23, 13:09

  Znj Topalli ;Nje grua ordinere te cilen fati e ka perkedhelur per 27 vjet .Nga niveli me poshte se mesatarja ,nga kontributi qindra mijra euro nga leket e popullit per turizem,nga fjalori =me nje burre.Perfundimi nje gje pa vlere…

  Reply to this comment
 3. plepat dhe budallenjte behen te gjate July 23, 14:54

  Mos deshe te thoshe gomari i teopojes

  Reply to this comment
 4. shkabi July 23, 14:57

  Xhozi.di.te.kastroi.miserin.per
  Te.tjerat.bema.nuk.merr.vesh.

  Reply to this comment
 5. PD = Pissoir D'amore... July 23, 16:20

  PERCMIMI I VETVETES

  Per frekuentuesit e zellshem te Dites po postojme “for free” nje pjese nga debati ne Mbledhjen e Jashtezakonshme e Njethundroreve te Cetes PD (Pissoir D’amore), te zhvilluar diku nga fundi i Janarit 2011…

  Lexim te.. trishtushem

  Kali: Kush pordhi? (ne salle pllakos heshtja)

  Gomarica: Me leje…?

  Kali: Qepe ti se ta kam inatin…(gomarica ben sikur i ul kryt poshte). Edhe nje here po ju pyes te gjitheve, kush pordhi andej nga fundi?

  Krici: Me leje…?

  Kali: Ti po Kric… Cohu ne kembe dhe fol…

  Krici: Me thene te drejten, zhurma erdhi andej nga fillimi…aty afer ku je ulur ti…

  Kali: Nga fillimi? Ku nga fillimi? Ketu ke une? Ik ore hajvan kontrollohu nga veshet.

  Krici: Po mua ashtu mu duk, ti s’je vetem,,, Aty afer ke dhe gomaricen…. Bo booo c’qenkeni ju kshu mo, as gojen s’te lini te hapni …

  Kali: Degjo ketu ti Kric, se po e zgjate akoma do t’i numeroj te gjitha…degjove?

  Krici: (edhe ky ul kryt posht) Pardon, pardon se me shkau gau,,,

  Kali: Do tregoni kush pordhi, apo si e keni hallin? (ne salle pllakos prap heshtja)

  Mushka: Me leje? E ke fjalen per pordha, apo per… krisma ?

  Kali i Trojes: Shko moj tarallake! Ku i degjove krismat? Mos ja keput dhe ti Kodra pas Bregut…

  Mushka: Uaaaa ky…

  Kali: Do tregoni apo ta mbyllim seancen? (prap heshtje varri) E shikoni pra qe s’ka patur as pordha, dhe as krisma?

  Krici: (pak si i lehtesuar ) Shume e vertete! Krisma s’ka patur, por edhe nese ka patur, ato kane qene shume larg,

  Kali: (shihet sy me sy me Kricin dhe i shkel syrin) Hahahahahaha.

  Krici: Hahahahahaha. (i peshperit Kalit ne vesh) Une kujtova se e kishe vertet per pordhen, se mua sikur me shpeton ndonje ashtu si pa dashje…

  Kali: Eh Kric, Kric. Duhet te rritesh dhe ca. Prit prit, se s’ke pare gje akoma…

  Gomarica: Hahahahahaha. Ca LESH krismash thone keta mo… Asgje s’ka patur

  Mushka: Hahahahahaha. Mua duhet te me kene bere veshet… (i peshperit Gomarices ne vesh) Uaaaa sa budallaqe paskam qene…

  Reply to this comment
 6. plepat dhe budallenjte behen te gjate July 23, 17:17

  Bravo nastrudin. Me pelqeve

  Reply to this comment
 7. andromeda July 23, 18:54

  Mirë e ke gjetur kalin e Trojës por s’ke gjetur ende atë që e ideoi. A e gjen se kush asht? Ti e din por s’munesh me e thanë se s’ta nxe goja. Po ta tham un,- asht sevdaliu yt i madh Sali Berisha.

  Reply to this comment
 8. * July 23, 19:08

  Mos ka marre dike uria qe ka filluar t’i gelltise komentet?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim