Xhafaj: Nishani, ushtar i PD. Topalli-Metës: Nxirre jashtë

Redaksia Online November 27, 2013 13:01

Xhafaj: Nishani, ushtar i PD. Topalli-Metës: Nxirre jashtë

Kuvendi po mban sot seancën parlamentare për mocionin me debat mbi çështjet e integrimit evropian të kërkuar nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike.

Ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli, tha se është e papranueshme të sulmohet kreu i shtetit nga një deputet i maxhorancës.  Deklarata e Topallit erdhi si replikë me deputetin socialist, Fatmir Xhafaj, i cili tha se se sistemi i drejtësisë është në emergjencë kombëtare, ndërsa kreu i shtetit është kthyer në një ushtar të bindur politik që garanton vetëm celulat militante brenda sistemit.

“Në Parlamentin e Shqipërisë nuk mund të sulmohet e fyhet kryetari i shtetit. Ka një nen që ju detyron ju ta ndërprisni folësin dhe ta nxirrni jashtë. Unë jua kërkoj me shumë njerëzillëk, ne mund të mos biem dakord me njëri-tjetrin, por në Kuvend është e papranueshme të sulmohet presidenti i Republikës. Ju flisni për konsensus, por cili është mesazhi që i çoni ju BE-së? Që duhet të hiqet presidenti? Thoni më mirë që nuk e duam statusin se pastaj na kontrollojnë”, tha Topalli.

 

Xhafaj: Kreu i shtetit, ushtar i bindur politik

“Sistemi i drejtësisë është në emergjencë kombëtare është kthyer në klientelizëm të çdo lloji, edhe politik, pazaresh të ulëta, ne po vuajmë se presidenti për fatin e tij të keq dhe të gjithë shqiptarëve është ushtar i bindur, ai vetëm garanton celulat militante brenda sistemit, që kontrollojnë vetë sistemin, që janë duke i marrë frymën pjesës së shëndoshë”.

 

Redaksia Online November 27, 2013 13:01
Komento

24 Komente

 1. santiagob November 27, 13:08

  don te thuash nxirrini prej zhelesh,moj kukumjacke?harruat cfar i punuat BAMIR TOPIT moj bordhelo te themi se je nje k…e as per ate gje nuk je ,je vetem nje funderine

  Reply to this comment
 2. karaskaqi November 27, 13:46

  Ik moj laraskë e zezë, se ti ta shpif me çdo gja qi përmban raca njerëzore.

  Reply to this comment
 3. Qytetari November 27, 14:24

  Harroj kaq shpejte Xhelefina se cfare nuk thane per presidentin Moisiu?
  Vune dhe psikologun e “mbertheckave” ta shpjegonte nga ana psikollogjike paaftesine e presidentit dhe te gjithe PD-istat zgerdhiheshin.
  Kur shet moral dhe kjo kukumjacka….TURP!

  Reply to this comment
 4. mere, lere. November 27, 14:26

  -Meta eshte nder te vetmit kryetare parlamenti deri tani,qe i lejon deputetet te flasin pa limit ,sepse ,demokracia vjen duke ndegjuar edhe kundershtarin, derisa te mos dije me c’te flase,e jo si “kjo”‘, qe nuk e justifikoi kurre veten ,por mendimin ndryshe e nxirrte jashte salles duke e denuar {si Ballen..}.
  Xhafa ka thene nje te vertete ..,nuk ka argument ta kundershtoje. pastaj kjo eshte demokracia
  -Nje pyetje kam ..kjo zonja e di qe s’eshte me kryetare e parlamentit apo jo?

  Reply to this comment
 5. Shkodrani November 27, 14:27

  Foli kjo piliherdhja plake, shko moj andej se te kane pjerdhe trute, s’te vjen marre se je ba si gabelice

  Reply to this comment
 6. Njesh nga NJESHI SOVRAN November 27, 14:29

  Xhafa ka thënë të verteten! Presidenti në fund të fundit,kush nga Sovrani e votoi? Duhet ta shpartallojme nje sistem të tillë kriminal ku dhe presidenti nuk zgjidhet nga Sovrani? Është i sëmurë, i pabesueshëm, i vendosur nga NJESHI partiak,Berisha! Sovrani ju mban shënim! Koha e NJESHAVE partiak po vdes!
  Ka një projekt se si Sovrani me demokraci të drejtperdrejtë do ju shkaterroi! Luftoni të mbeteni thjesht të indoktrinuar nga ideologjite e vdekura tashme,i majte-i djathtë! Sovrani ka një mision:Perparim dhe mirqenie sa me të lartë të NJESHIT të tij të vertet:QYTETARIT! Kete kohe bandat e partive kurre nuk mund ta sjellin!

  Reply to this comment
 7. Vëzhguesi F. November 27, 14:40

  Shume mire e ka formuluar deputeti Xhafa. Ai, Bujar Nishani eshte me pak se nje ushtar, madje nje lloj mercenari politik, eshte pjese e kesaj zallaahije kudo ne sferat e shtetit shqiptar. Eshte emergjente largimi i ketij njeriu te paafte fizikisht, te indoktrinuar keqas politikisht, pa kurrefare personaliteti dhe intgriteti qofte dhe moral. ai eshte i pari qe ka shkelur dhe vazhdon te shkele kushtetuten duke nxitur klientelizmnin dhe nepotizmin ne fushen e drejtesise. Ndersa kesaj kukvajkes se zeze, duhet mire qe here tjeter kur kerkon te jap mesime idiotesh dhe matrapazesh politik, lypset jo vetem t’i pritet fjala por dhe te nxirret jasht.

  Reply to this comment
 8. Bilal camurri November 27, 15:13

  nxirre jasht ate sorre!

  Reply to this comment
 9. ili November 27, 15:27

  Shikoni si eshte shemtuar tani qe nuk eshte ne krye se deri sa ishte ne krye patinohej me krem per tu dukur e bukur, tani i doli fytyra ne shesh, si ka fytyren ka dhe shpirtin.

  Reply to this comment
 10. Tani November 27, 16:00

  Po tallen me popullin bastardet e pd. Se kuptoj kete tangellik te mbeturinave te opozites qe bejne karshillik ne kuvend.Harruan e gjithe maxhoranca,dhe Edi Rama qe krimineli ju shau me liber shpie ne parlament.Nxirrini jashte bastardet,kurvat e vjetra te komunizmit,dhe klonimet nepermjet parave te pista.Miza e kalit eshte insekt kurse DOKTOR SHURRA eshte arme kimike.Izolojeni plaseni mrena zhulsin.

  Reply to this comment
 11. Alban November 27, 17:15

  Jozefina Topalli nuk mund te cilesohet ish-kryetarja e Parlamentit, pasi ka qene thjesht nje kukull e kriminelit, hajdutit, tradhtatir, armikut te popullit shqiptar Ali Baba Saliut. Zoti Fatmir Xhafaj eshte nje nga burrat me te nderuar te kombit shqiptar, njeri i persosur, politikan shume i ekuilibruar, inteligjent, me kulture dhe trim. Fatmir, ndryshoni Kushtetuten dhe hiqeni ate mumjen e Sali Kriminelit nga Presidenca!.

  Reply to this comment
 12. Aliu nga Selenic November 27, 17:51

  Perse akom eshte ne parlamente kjo kukull .Une e dija qe kjo nuk do te ishte me .Njerz ne parlament si Jozofin qe ka ushqyer gjithnje ndjenjen e hakmarrjes nuk i duhen parlamentit. Ajo nuk duhet edhe per nje fakte tjeter.Folklori i saje i perket kohes se Gjon Buzukut dhe aspak kohes ne te cilen jetojm ne.Ajo ne cdo pikpamje jepe vetem shembull te keq.!

  Reply to this comment
 13. nahlel November 27, 19:12

  grua e peshtire !!. tartabiqe e keqe,…e neveritshme,

  Reply to this comment
 14. Strazimiri me foke November 28, 03:36

  More ky nen qe mbron nje gjysmak nga fiziku dhe truri kapeterin Nishanlli, nuk do te kete qene kur Shpellari Sali e quante Presidentin e zgjedhur prej tij z. Bamir, Horr Bulevardi dhe Krye prokuroren Lavire Bulevardi, me kete shprehjen e dyte Zhelefines i shkelqejne syte.

  Reply to this comment
 15. prenge sherri November 28, 05:58

  mjer njerzit nga cfar politikane perfaqesohen rrofsht o malo qe ne thirre.

  Reply to this comment
 16. Emri Mbiemri November 28, 09:32

  Mendoj qe mire bejne.Derisa nuk po i hyn gjemb ne kembe per te gjitha poshtersite.Jam kurioz ai dhenderi kengetar a eshte ende ne ambasaden tone ne France

  Reply to this comment
 17. sopiqoti November 28, 09:32

  Po ju moj qiria Jozefine i keni haruar ato brockulla dhe llafollogji qe shprehnit gjate seancave per te nderuarit ish-president Misiu dhe Bamir Topi dhe per te tjere e te tjere.Nje apostulate te madhe na ke lene:”Kapeni prej zhelesh e nxureni perjashta”.Kete e ka thene jozefina por nuk mund tta thote Ilir Meta se nuk ka ate formim qe keni Ju e nderuara zonje prandaj mos ja lini si detyrim.

  Reply to this comment
 18. SHAMIKUQJA November 28, 09:53

  kujton se ka zhele aty moj lavire ne hal do vesh moj molan ruxhe

  Reply to this comment
 19. SHAMIKUQJA November 28, 09:55

  jo ushtar por ZAGARI I P-D SE OSE SHKURT HITLERI HAJL – HITLER

  Reply to this comment
 20. Terfoni pe kolkondasi November 28, 10:24

  Zoterinj te Dita-s, ju lutemi shkruheni saktesisht shqipen e Zonje se nerume Topalli. Nuk duhet te shkruani: “nxirre jasht”, por “xerre jasht”. Kjo eshte ajo shqipja e kulluar e periudhes para Barletit, te cilen zonja lufton me mish dhe shpirt ta mbaja gjalle.

  Reply to this comment
 21. moisiu November 28, 10:26

  Konkurs per diciduren me te pershtateshme per foton e Z.Topalli !

  Reply to this comment
 22. bilal camurri November 28, 13:24

  Kjo Zhelja eshte bere si Shabe hunderri,qe i mbetesh hatri kur nuk e shanin!

  Reply to this comment
 23. ty November 28, 14:10

  e pashe die presidentin arvizun sinqerisht nuk ka turp me te madh nuk arriti dote ti jepte doren duhe larguar sa me pare eshte turpi ishqiperise

  Reply to this comment
 24. ilir November 29, 15:29

  Eshte nje e vertet e pa mouheshme! Kur flitet per cfare po ndodh ne sitemin gjyqesor.
  Po shikojme e po degjojme perdite histori nga me te ndryshmet, per Gjyqtare e Prokurore, me ze dhe me figure(fiks-fare) e jo vetem.Te gjitheve na ka ndodhur te jemi te pakten nje-here viktime e kalbezimit te sistemit te drejtesise.
  Jam shume dakord me ate c’ka pohon Z.Xhafa,ku me te drejte akuzon Presidentin, pasi ky i fundit perfaqeson partine e vete dhe jo sovranin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim