Topalli: Ministrja të jap dorëheqjen. Kodheli: Dhëndri yt, xhiro me helikopterët e ushtrisë

January 29, 2015 15:51

Topalli: Ministrja të jap dorëheqjen. Kodheli: Dhëndri yt, xhiro me helikopterët e ushtrisë

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli dhe Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli janë përplasur sot në Kuvend, lidhur me përfshirjen e një majori të Ushtrisë Shqiptare në trafikun e drogës në Spanjë.

Ish-kryetarja e Kuvendit tha se akti i përfshirjes së një majori duhet të shoqërohet me përgjegjësi nga ana e drejtuesve të ministrisë. Ajo tha se Kodheli duhet të japë dorëheqjen. “Unë nuk kam thënë ndonjë një herë se mafia është e majtë, apo e djathtë… Por reagimi i Ministres së Mbrojtjes së përfshirja e Majorit ishte një gabim, është i pafalshëm. Ajo duhet të japë dorëheqjen”, tha Topalli.

Pas Topalli ka ardhur dhe reagimi i ministres Kodheli. Ajo u shpreh se akuza të tilla nuk meritojnë përgjigje, por i ka kujtuar Topallit se të afërmit e saj përdorin mjetet e ushtrisë për xhiro. “Kjo që po ndodh këtu nuk meriton përgjigje. Kur unë mora detyrën komandanti i flotës më tha se nuk kishte asnjë litër karburant për patrullimin e anijeve… E dini se pse kish ndodhur kjo, sepse dhëndri dhe fëmijët e Topallit bënin xhiro dhe videoklip me helikopterët dhe anijet ushtarake në bregdet”, tha Kodheli.

January 29, 2015 15:51
Komento

13 Komente

 1. infermjeri i psikiatrise January 29, 17:20

  Po kur Sali Berisha,Lul Basha dhe Shkerdhen Berisha vrare 26 vete ne Gerdec dhe 4 vete ne 21 janar,PSE NUK U KERKOI kjo “LAVIRE BULEVARDI” qe ata te jepnin doreheqjen dhe te jepeshin per NDJEKJE PENALE???

  Reply to this comment
  • nazim January 29, 21:03

   Kjo Xhixhefina do te ksihte te drejte nqs ky majori do te kishte perdorur avione te ushtrise shqipetare.

   Normalisht ushtaraket duhet te raportojne kur ikin jasht shtetit. Nga kjo duhet te nxjerre nje mesim, qe ata mbase te kene nje leter indentifikimi te tille qe kur kalojne pika kufitare te regjistrohet si ushtarak

   Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi January 29, 17:25

  D.m.th ju zonja Mimi e paskeni marë vesh qysh kur morët detyrën se dhëndërri i topallicës kishte harxhuar karburantin për turizëm me mjetet detare e ajrore të ushtrisë! Pse e thoni këtë gjë sot që ju kritikoi topallica? Kini dashur të fshihni të vërtetën dhe kjo nuk ju nderon aspak. Madje është e turpshme. Sot reagimin e bëtë vetëm për hakmarrje ndaj topallicës sepse n.q.s ajo nuk do t’ju kritikonte do të kishit heshtur,do të mbulonit një krim apo jo? Turp!

  Reply to this comment
  • Furtuna January 29, 17:28

   Sakt z. Pëllumb. Ministre e pasinqertë me opinionin publik. Respekte!

   Reply to this comment
  • Toni January 29, 19:29

   ooo Pellumb vellai po si tani si me heret te fliste MIMI nuk ka asnje lloj ndryshimi,do thush ti pse po kush e lene qenin adriatik llallen ti hetoje apo gjin gjonin me shoke ti gjykoje nuk e shikon ti qe kryeprokurori-gjykata-KLD-presidence-etj jane bere njesh me SHQUP-in,cdo dite nga 10-dosje e mos me shume po ti mbyll llalla apo jo,respekte Pellumb..

   Reply to this comment
 3. pejgamberi January 29, 17:29

  KUR ZIHEN DY GRA PUSHTETARE
  IK ME VRAP MOS U FUT NE VALLE
  NJERA VITO KAPON DEKORON
  TJETRA ZANATIN S’E HARRON

  Reply to this comment
 4. rudi January 29, 18:02

  Po !Se pak here esht then dhe sterthene per Jozin vellain ,dhe jo me pak per dhendrin !U tha moj u tha!Pokujt ju tha laget Jozi jo!Degjon prekuroria jo e jo !A NUK THA PER IMAMIN FAP U MBYLL DOSJA U THA PER RITKEN FAP PO MBYLLET DOSJA NDAJ DHE SOT Z.KODHELI I KUJTOJ SEPSE SOT U PARAQIT RASTI SE DERI TANI KJO KISH KAFSHUAR GJUHEN

  Reply to this comment
 5. Toni January 29, 19:19

  jozi jemeeee me je bo si pele karroce ahahaha kur kerkon dhe ti llogari ama qe nuk ke lene te zeze pa bo,e forta se bone dhondrin edhe dipllomat me 2-klase shkolle qe edhe gerrneta nk ju ka ndare nga goja te tille jeni juve,boll moj lavire boll se ti ke bo katerrmen te ka ngelur vetem te kandidosh megin ne bashkine eShkodres,yyyyyttt ndyresire batani i grisur..

  Reply to this comment
 6. FTERI January 29, 19:52

  *** hijena e plagosur Topalli dele perseri pa ju sheruar plaget ,ne gjueti shtigash ne mjergullen qe ka mbuluar koken saje dhe qiellin e se vertetes si drita e diellit ,hedhe akuza fare te pa baza pa respekt ,pa argument,me shpirt te ZI katran, siq e ka zakon sulmon ministren Kodheli qe eshte shembull i zbatimit te ligjit ne shqipri .Ne kohen e livadhisjes pa fre te Jozit MMP me avjonte e ushtrise ishte kthyer nga IMAMI pa frike çerdhe korrupsionit te vjedhjes pasurise ushtarake te ushtrise .Sot M.M.P me M.Kodhelin ne krye eshte shembull ne ushtri ,me rregull ,disipline te larte,me efektiv shembullore,qe ne komunikim me qytetaret duket edukata. Perpara ne Kohen 8 vjeçare te pushtetit te hienes se plagosur dhe Saliut intrigant te merrje nje vertetim ushtarak duhej te qerasje shefat qe rrinin neper lokale ,te jepje dhe ryshfet,ndryshe kishte sorollatje.Te dobtit nuk mund te jene te sinqerte-Z.Topalli,je e dobet, turpi botes mashtruese e kurruptuar s’ke moral te perballesh me Kodhelin. ase ti ase banda e Saliut ishe qeveri hajdutesh.

  Reply to this comment
 7. Bocari January 29, 21:31

  Jam dakort meate qe thote Zoti Zajmi, funksionon apo jo Zyra e LLalles, ministrja ka per detyre te denoncoje te gjitha rastet e abuzimeve qe konstaton dhe jo ti perdore ato si shashka.

  Reply to this comment
 8. dealfa January 30, 03:22

  Z. Zaimi ! Ju kujtoj se zonja Mimi, te cilen nuk e njoh fare, por di qe Ajo qe diten e pare
  denoncoi Imamin, SHQUP-in dhe shume denoncime te tjera dhe asnje s’ja ”vari” dhe
  me sa duket e zhgenjyer nga qendrimet e shtetin ”underground’! berishian ,si presiden-
  ti-noter, gjyqesori, etj. u detyrue ta ”qepi” gojen !
  Kam pershtypjen se dy jane ministrat qe dallohen per perkushtim ndaj detyres : Tahiri
  dhe Kodheli ….. Me kete nuk dua te mohoj punen e ministrave te tjere , nje ekip i ri, plot
  energji dhe enthuziazem per cuar Shqiperine drejt perparimin , pasi te?kene varrosur
  klanin mafioz berishian duke filluar nga presidenti ulok e ”desability”, sistemi gjyqesor
  i korruptuar deri ne metastaze ,etj.
  Shkaterrimi i klanit mafioz , antishqiptar, ne sherbim te agjentures fqinje berishiane eshte
  detyre prioritare e qeverise dhe parlamentit mazhoritar kete vit ….!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim