Topalli në Bërdicë: Mezi po e presim 23 qershorin, kemi projekte të reja

Redaksia Online May 18, 2013 09:37

Topalli në Bërdicë: Mezi po e presim 23 qershorin, kemi projekte të reja

Jozefina Topalli shkruan në Facebook se mezi po e pret 23 qershorin, i cili sipas saj do t’i japë një mandat të tretë partisë së saj. Topalli thotë se për PD projekti më i madh është ai i integrimit në Europë dhe rritja e mirëqenies së qytetarëve. Në postimin e saj, Topalli sulmon edhe kreun e opozitës, të cilin e cilëson “humbës serial”.

“Të dashur miq! Mezi po e presim 23 qershorin, sepse në mandatin e ri kemi projekte të reja për çdo shqiptar. Projekti i parë i madh është projekti europian, projekti i marrjes së statusit të vendit kandidat, që kundërshtari ynë politik e bllokoi prej 4 vitesh, por projekti i të gjitha projekteve është që çdo qytetar kudo që të jetë, çdo zonjë në familjen e saj, çdo i ri dhe e re të ketë mundësi punësimi, një mundësi zhvillimi, një mundësi të rritjes së pagave, të rritjes se mirëqenies. Ndërkohë qe ne anën tjetër, kemi një humbës serial. E kemi mundur në 2007, në 2009, e kemi mundur në 2011-n. Kësaj radhe, humbja e tij do jetë një humbje e turpshme, për atë personalisht. Në mandatin e ri, bujqësia do jetë prioritet. Do 3-fishohen subvencionet. Ju bëni shtëpia të reja, ne bëjmë rrugë të reja, ju punoni tokën, ne rrisim subvencionet, heqim TVSH-në”, shkruan Topalli në një postim të shoqëruara me fotot e takimit të saj me votuesit e Bërdicës, një nga zonat që përmbytet çdo vit.

Redaksia Online May 18, 2013 09:37
Komento

27 Komente

 1. Bora May 18, 10:57

  Ik mi debile e peshtire! Shko laj koken nje here dhe KRIHU se na e shpife.Zhulse dhe injorante.

  Reply to this comment
  • troc May 18, 13:11

   o topalli po ik se po ta fusin vizen te pd me duket.po ta ze vendin lulushi me duket kshu qe kujdes.RILINDJE

   Reply to this comment
  • ceziiiiiiii sali ceziiiiiiiii May 18, 13:19

   mezi po e presim 23 qershorin ne jo juve sepse me 23 do te lirohemi nga ju me ne fund,dhe do te zgjedhim nje lider si z.RAMA qe di se si drejtohet ky vend jo si ky plakushi qe eshte tani

   Reply to this comment
  • doni May 18, 13:42

   Vetem projekt te ri nuk kane keto.Me kete ceshtjen e bllokimit duan te mashtrojne shqipetaret dhe u ka ngelur goja aty.ngelen duke premtuar mijera vende pune, e mbeshtetje per fusha te ndryshme, por jane vetem mashtrime.vjedhja e votave eshte e vetmja menyre qe te mbajne pushtetin

   Reply to this comment
  • cambiaso May 18, 15:30

   nese ka nje nejeri me negativ se jozefja kjo nuk mund te jet kurr Nje nga njerizit normal q e esht ne qeveri kjo esht copi pase di sali ..
   kemi nevoj per nje qeveri qe vertet te di ku jan te drejtat e njeriut./.,.

   Reply to this comment
 2. ante May 18, 11:11

  U realizuan te vjetrat dhe u kane zene rradhen te rejat !

  Tallje deri ne palce !

  Keta jane si hena. Gjithmone nje faqe na tregojne: ate qe ndricon pushteti mediatik. Faqen tjeter nuk e tregojne kurre: ate te zezen qe nuk e zbardh pushteti mediatik.

  E perse e kemi ne kete djallo demokraci kete pushtet te katert qe pushtetin e mban me hater vetem e vetem per ca ‘cent’ ?!

  Te gjithe tallen me te gjithe !

  E fituar vetem ‘hena’, here e plote, here e ngrene, here nuk del fare…por prape ‘hene’ mbetet, edhe pse ne e shohim ne sy ate madje edhe kur na nxjerrin syte me gishtin tregues.

  Sa e duan ate te shkrete vote ?!…Po ne cfare duam te shkreten ?!…

  Reply to this comment
  • Guarin May 18, 15:32

   nje nga njerzit qe esht ne vallen e mafjes se saliut ku din vetem te han dhe mos te mendojn se populli po vuan per buk .. cfare qeveri cfare turpi kercenohen adoleshtet se nese nuk votojn saliun do mbeten ne shkoll dhe per jan nxenes vertet te mir dhe ai qe nuk di 1+1 mundet te jet nxenesi i 10 se e blen saliu … ky esht vertet nje turpi
   esht koha per rilindje

   Reply to this comment
 3. joni May 18, 13:06

  hoho projektet e ketyre , dhe kujt kesaj , kjo eshte mafiozja me e madhe e ketij vendi , organizoatorja dhe me sakt duke punuar ne sistemin monist dhe duke qen sherbetorja e sali berishes , ndryshe atje ma mar nje emer qe quhet DIZENJATORJA !

  kjo bashk me sali berishen do largohen nga shqiperia dhe do dneshkohen per kete qe i kan bere shqiperise me 23 qershor !

  Reply to this comment
 4. bosi May 18, 13:14

  Topalli GO HOME UR DRUNK , lere barin mos vajze mos u fikso me gjera qe sdo te ndodhin , do jete RILINDJE me e bukur , po eshte tamam ajo shprehja qe QESH MIRE KUSH QESH I FUNDIT , dhe shife si do jete me dt 23 qeshor moj vajze

  Reply to this comment
 5. aleksandra May 18, 13:29

  Po deri tani ku ishe ti zonja Topalli pse nuk pate asnje projekt per Berdicen, tani ne fushate u kujtove.

  Reply to this comment
  • elona May 18, 15:35

   Ne kete koh duhet te kesh frik nga qeveri s nuk duhet te thuash te drejten tende se te vrasin te rrish pa pune …
   dhe te dalesh ne rruge te grabisesh njerzit apo te virtesh..
   se do jetosh se nuk ke buk ne shpi….
   keto gjera ndodhin vetem ne kohen e saliut

   Reply to this comment
 6. aleksandra May 18, 13:30

  Jepuni Shkodraneve njehere demshperblimet e para pas permbytjes se peste e pastaj shkoni e u beni premtime te tjera elektorale.

  Reply to this comment
 7. arbenita May 18, 13:31

  Pika qe s’ju bie per projektet e juaja, ju nuk keni asnje projekt, ju nuk keni asnje program, ju keni vetem fjale

  Reply to this comment
 8. Rei May 18, 13:32

  Edhe ty moj Jozefine te paska mbet ora te statusi, mos ja vidh fjalimi Berishes se do i mbetet hatri..shkruani nga nje skenar tjeter se u lodhen qytetaret po me te njejtat genjeshtra.

  Reply to this comment
 9. sherman May 18, 13:32

  Tani ka ngelur nje projekt pa realizuar per fshatrat e nen Shkodres,ti pajisni me gondorola per te shkuar ne shtepeite e tyre te permbyturar ne menyre sistematike nga uji

  Reply to this comment
 10. bosi May 18, 13:33

  Po po prandaj i detyroni njerzit qe punojn neper institucione shteti te dalin sezben ne fushate, ta kishit te sigurt sdo i nxirrnit njerzit me detyrim dhe ku ti thoni kryetarve qe te sjellin fmi ne fushate , qe te duket sikur ka rini ne mbledhje 😀

  Reply to this comment
 11. ARSI May 18, 13:33

  Mos ke gje ndonje projek me dale prej zhelesh vete jasht parlamentit se na lodhet ..tete vite asgje nuk keni bere vetem se e keni rrenuar cdo dite e me shume kete vend.

  Reply to this comment
 12. hasan May 18, 13:34

  Topallja i zbatoi projektet e vjetra.Tani mezi po pret te zbatoje ato te rejat.Ndofta ka ndonje projekt ta beje Shkodren si Venecia?

  Reply to this comment
 13. gust May 18, 13:39

  kjo eshte mashtruesja me e madhe qe ka nxjerr ndonjeher Shkodra. se kuptoj se cfar kerkon atje , apo ka shkuar per t’i demshperblyer per permbytjet e vazhdueshme qe iu ka shkaktuar qeverisja e tyre

  Reply to this comment
 14. luani May 18, 13:42

  o mashtruese cfar kerkon ne ato zona te cilat i ke shitur per interesa te pushtetit tend te kalbur e tashme edhe te rrenuar. atavetem i ke varferuar dhe sakrifikuar per interesat e tua personale, te cilat shkojn tej cdo gjeje normale

  Reply to this comment
 15. luani May 18, 13:44

  o buce si nuk ke turp dhe guxon te kerkosh nje mandat te tret! per cfar e kerkon ate per te ber dicka te re per shqiptaret? jo . ju i kerkoni atyre t’iu ndihmojn ne shlatrrimin e me tejshem te shqiperis, por nuk do ia delni dot

  Reply to this comment
 16. ujku May 18, 13:47

  ik se na neverite me rrenat e tua te turpshme , nuk ka njeri qe te beso me , prandaj iu mbetet vetem te largoheni nga qeverisja sa me pare qe te jet e mundur sepse nuk keni asgje te re per te ofruar

  Reply to this comment
 17. sherman May 18, 14:29

  Nuk e kuptoj,me paturpesine me te madhe shkoni tek banoret e shkrete me tufa njerezish qe ju ndjekin per te mbushur sfondin dhe u kujtoni te harrojne te keqijat qe ju ka bere pushteti ne keto 4 vite .I mbajti te mbuluar me uje ,

  Reply to this comment
 18. chufo May 18, 15:05

  Kjo veshte per te vene vertet duart kokes.8 vjet ne pushtet pa bere asgje per keto zona,dhe mezi presin 23 qershorin,kjo eshte vertet e turpshme.

  Reply to this comment
 19. Esmi May 18, 15:19

  Jozefina ka po aq projekte sa ka pasur keto 8 vite te beje edukatoren e kopshtit ne parlament dhe ta mbaje Shkodren nen uje per muaj me radhe, projekte te medha ka.

  Reply to this comment
 20. Elma May 18, 15:22

  Vizioni dhe projektet e Jozefines e kane lene Shqiperine ketu ku eshte nje vend me korrupsion te larte dhe te renditura nga vendet e fundit per sigurine e jetes se qytetreve.

  Reply to this comment
 21. Gramoz May 18, 15:40

  ke te drejte mashtruse epa principte se endrite tete vjet shkodren tone se ebere si venecia tani mer ca gondola me parate e vjedhura nga ai popull dhe shperndaja shkodres qe televizin lirisht vellezer shkodrane mos ugenjeni nga ajo monster.ajo nuk dota dije per shkodren tone ,por vetem per tu pasuruar per vete.shkodra eshte djepi demokracise dhe ju tepunoni per vajzen e xhozit neper ruget e frances kjo eshte paradoksale ,vellezer shkodra ka rozafa te tjera braktiseni kete lubi,

  Shkodra eshte edemokrateve te vertete dhe jo dizenjtores
  ajo nuk emeriton tu perfaqesje yu,perqafime

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*