Topalli: Nuk keni parë gjë akoma! Ky është vetëm fillimi!

February 20, 2014 21:59

Topalli: Nuk keni parë gjë akoma! Ky është vetëm fillimi!

Jozefina Topalli reagoi pas protestës së opozitës. Sipas saj, protesta ishte një sinjal i qartë për mazhorancën dhe nisja e valës së reagimit ndaj qeverisë.

Mesazhi i plotë i Jozefina Topallit:

Shqiptarët sot thanë : Prisni, se nuk keni parë asgjë akoma! Ky është vetëm fillimi! Shqiptarët mbrojtën dinjitetin e tyre, me pjesëmarrjen e tyre të mrekullueshme në protestë! Të indinjuar nga banditizmi i dy bashkëaksionerëve në qeverisjen e vendit, ato u mblodhën nën dritaret e tyre për ti thënë NDAL! Sot në protestë ishin edhe të zhgënjyerit e 23 qershorit! Nuk ishin vetëm demokrat , kishte dhe të majtë, kishte dhe pa parti !Sot qytetarët protestuan kundra rritjes së papunësisë! Protestuan kundër rritje së taksave! Protestuan kundra supermashtrimeve të 23 qershorit! Sot protestuan kundra shtetit policor dhe pasigurisë në vend! Protestuan kundra varfërisë dhe antishtetit ! Mirënjohje shpirtit te panenshtruar e të lirë të shqiptarëve ! Në emër të jetës e të dinjitetit të tyre ato, i dhanë shpresë vendit !Dhe ky është vetëm fillimi!E vetëm 5 muaj pas ardhjes së klikës në pushtet!”.

February 20, 2014 21:59
Komento

50 Komente

 1. Dori January 9, 17:19

  Eh kush flet ti moj katunare e ndyr…

  Reply to this comment
  • bbb February 20, 21:56

   Keta nxijne si korba. Shushunja te neveritshme qe ju vrafte zoti ju vrafte. Nuk keni turp qe dilni atje ku derdhet gjak shqiptari ne 21 janar. Qelbesira

   Reply to this comment
  • tt February 21, 08:24

   Kulimi i injorances femer = Jozefina Topalli

   Reply to this comment
 2. Glad I left Albania! UK January 9, 17:23

  Hik e grua e perdorur meso shqip!

  Reply to this comment
 3. beso January 9, 17:31

  O Jozi, po ik o qelbesire mos na fol per protesta dhe shqiptare ti o ordinere.
  Si mund te flasesh ti per “shpirtin e panenshtruar te shqiptarit” mi debile femer. Po ti nuk di te lidhesh dy llafe o cope mediokres

  Reply to this comment
 4. DRITA CILI January 9, 17:34

  Ik moj rrugace ke goje e flet edhe ti ,qe ke ngrene parate tona me bredhjet neper bote ,po faj ka kjo qeveri qe shan ti ,qe nuk te ben llogarine e te te marrin gjithcka qe ke vjedhur.

  Reply to this comment
 5. Horri i Bulevardit January 9, 17:40

  Bravo Zhozi, kur shef se sti hedhin qyrrat, dil dhe futja ca mufkave dhene e kuptojme, qe je akoma lesh-tjerrese.

  Reply to this comment
  • ardian January 9, 19:09

   jozi jeme po shko moj fshese e shkundur beji yzmet kokes se krapit car na del e na llap me moj leshterike e peshtire,e ka fajin pashuku qe ta ka liruar si shume perin,yt he qenie e felliqur…

   Reply to this comment
  • TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. February 20, 23:50

   “HORRI ” nuk e di ne se di nje fakt qe :
   Jozefina ka punuar ne vitet ’80 ne stacionin e MISRIT ne Shkoder me Shef HYSEN LACEJ .
   Detyra e “”DISENJATORES ” ishte te maste Gjatesine e Kacarrumit te KALLAMOQIT (( MISRIT ) ,por JOZI ne “””free time “” ,maste Gjatesine e KOCANIT te HYSEN LACEJT .
   Me vjen ndot qe PARTINE DEMOKRATIEK ne SHKODER ku kam miq dhe mikun tim me te ngushte e kam pasur Shkodran ,( sepse nuk jeton me )) e perfaqeson nje QELBESIRE si kjo ku Dialekti EKSELENT Shkodran ne gojen e kesaj Qelbesires ,tingellon i Vrazhde dhe pa intonacion ,nga kjo fshatare e pagdhendur .
   U pame sot ku kishit mbledhur me zor 4-5000 vete ,por PARTINE DEMOKRATIKE nuk keni te drejte qe ta privatizoni ju kriminelet e ndyre se PARTIA DEMOKRATIKE eshte vlere e te gjithe Shqiptareve dhe jo e juaja ,o BUDALLA !

   Reply to this comment
 6. ismeti January 9, 17:40

  bushtra e koperatives

  Reply to this comment
 7. nori January 9, 17:52

  Keto ne foto vetem ne Shqiperi mund te jene politikane dhe kryetare qeverish apo parlamenti.
  Ketu ku jam une, nivel te tille nuk pranojn as roje karburanti

  Reply to this comment
 8. Fredi January 9, 18:02

  Po cfar te shikojme moj kokra e .. .Cfar do besh ti .me gjithe ate pleren sali ….po nuk ju do me populli moj neperka pika pika .e pate sa vete kishit mbledhur nga gjithe shqiperia .. Me gjithe shoferat e furgonave .sa nje lagje e tirones ishit .ooo xhozi leshi

  Reply to this comment
 9. miri January 9, 18:06

  na rrufsh………sqetllat

  Reply to this comment
 10. aro January 9, 18:13

  bucia buce ngelet.

  Reply to this comment
 11. endri January 9, 18:19

  Pse kam nje ndjesi qe ju zonja Jozefina do merziteni shume kur idhulli juaj zotni Berisha do perballet me drejtesine! Ceshtje kohe eshte, keta “neobllokmenet” nuk te falin!

  Reply to this comment
 12. Bubi Kacurel January 9, 18:27

  O ordinere,kokepalare,duhanpirese e qelbur,inferiore,me komplekse, delenxheshe hotelesh me 5 yje,hajdute dhe gojendyre,qepeeeee gojen!

  Reply to this comment
 13. studenti January 9, 18:34

  Jozefina ka te drejte. Plotesisht te drejte.
  Del qe deputeti merr shtepite e te pa streheve dhe me para te vjedhura vazhdon te fitoje dhe s ka burg te hapet per te.
  Del se shtepite e te pa streheve jane marre pikerisht nga ata qe jene ne krye te vendit dhe ska burg per te.
  Del se Fatmir mediu punon aq fort sa paguan 200 mije euro kredi brenda dy vjeteve dhe ska fakte per burg.
  Del se femijet e Sali Berishes nuk jane me shume se punonjes me 4 vjet shkolle dhe jane milionere dhe s ka fakte per burg.
  E pra jozefina ka te drejte. Ka te drejte se ajo me shoke duhet te flase nga QELIA s

  Reply to this comment
 14. As January 9, 18:53

  Bravo Jozefina. C’fare ben, pse vetem me te shkruar letra, hidhu merre fatin e Shqiperise ne dore oj burrneshe kaloresie. Pse rri po duku

  Reply to this comment
 15. Baro Liçaj January 9, 19:05

  MOS JA VINI VESHIN ZHOZT ,SE KA IKUR PER LESH ! sA SHPEJT E HARROI ARROGANCEN E SAJ ME OPOZITEN NE ATO 8 VITE QE QENDROI ULUR NE POLTRONIN E KRYETARES SE PARLAMENTIT . I PRISTE SHPATA ME DY PRESA ! TANI I MBETET VETEM TE LEHE,POR PER FATIN E KEQ TE SAJ I KANE RENE DHEMBET DHE NUK KAFSHON !

  Reply to this comment
 16. Dituria January 9, 19:15

  Kush flet. Moj zuske ke kercenuar ne tv,ne parlament. Ne nuk harrojme,jemi ketu. Ti fshatare e vetekenaqur! Te rrente rrufeja!

  Reply to this comment
 17. Korabi,France January 9, 19:29

  Cojeni ndonje fal-me shendet Luis Ejllit e te na ken dojne ndonje kange per Jozhefillen.A i lexon keto komente ai apo jo?.A mund te rrijne ai ne nje tavoline me gjith ato epitete qe i thone njerzit?Nese po,Luis je ma i keq se vjehrra jote.

  Reply to this comment
 18. I.Troplini January 9, 21:16

  Figura zhgarravina si kjo e zhelexhies me shqipe cope-cope dhe e BIRISHES, jane garancia me e fuqishme, qe shqiptaret nuk do te ndihen kurre te pakenaqur me politik0en e kesaj qeverie. Mjafton dalja publike e teveqeleve hajdute, per te kuptuar se nuk ka rrezik me te madh per vendin, sesa te qeveriset nga injoranca dhe babezija rurale.

  Reply to this comment
 19. bishtpalla January 9, 21:18

  Hej ju miqte e zhelefines ….besojeni ate per cka thote…se keto pune ajo i di mire….Nje per nje i ka bere vete….Une ne historine tone nuk kam pare dhe nuk do te shohe nje ordinere te drejtoj nje ndermarje dhe jo me nje parlament…..Ik moj telendare…

  Reply to this comment
 20. shpresa January 10, 00:40

  a te bejne pershtypje keto komente zozefine .se je nene e grua .
  sa poshte ke rene .

  Reply to this comment
 21. shpresa January 10, 00:41

  a te bejne pershtypje keto komente zozefine .se je nene e grua .
  sa poshte ke rene .dhe nuk e di ku e ke bukurine se nuk shoh gje ne ate fytyren e shperfytyruar

  Reply to this comment
 22. Klajdi January 10, 02:25

  mbylle halene moj bushter, shko futu ne ndonje ferree mos u ndie derisa te te vije dita te japesh llogari per ato qe ke bere, ndyresire.

  Reply to this comment
 23. Gege Kosova January 10, 10:51

  Dukesh e pester ne fizik,por je shume e palar ne politike.Po ju dalin te palarat,kote mondoheni me sulme te broheni nga te berat e keqija.

  Reply to this comment
 24. Baro çorrogjafi January 10, 11:04

  Sa poshte ke rene, moj Jozefine !
  Vete e deshe , re ne gremine !
  Sa e urryer je bere , Jozefine !
  Nje femer e peshtire, nje figurine !.

  Je bere nje femer e peshtire,
  Tash nuk ta var me njeri .
  Ta mbyllesh gojen , ben me mire,
  te mallkosh vehten , brenda ne shtepi !

  Reply to this comment
 25. Arjani January 10, 11:24

  Shtrig-puce- e ke fytyren per tabel per ne shtyllat e tensjonit te larte .qe tregojn rrezik vdekje.

  Reply to this comment
 26. toni February 20, 22:43

  moj zhele-buce plake me pashukun si te shkoi sot..

  Reply to this comment
 27. Hyska February 20, 23:29

  moj zonja juriste e nates a e di kuptimine fjales’klike’.une besoj qe se di,pra pranoj injorancen tende,sepse nese e di dhe e perdore ti duhet te denohesh per fyerje te qeverise te popullit shqiptar.

  Reply to this comment
 28. MARKO February 20, 23:53

  Po presim te shohim dosjen tende me pseudonimin “DEZINJATORJA”, e leshte e tu, e ke te qethur apo zbaton ritin katolik….

  Reply to this comment
 29. pelivan February 21, 00:41

  Trendafil je xhozefine,
  s’ta bej dot hash bukurine,
  Dhe pse ke vite mbi shpine,
  prap ti dukesh cuperine!…

  Vec kur shoh ne krah, ke ke,
  medemek ,ke nje hale,
  them,dhe s’jam pishman per be:
  ” Te dhjef… dhe, mu… atje…

  Me ndje,sa me lart’ te thash,
  Falem,e keputa trash…
  Por nje femer,si mendafsh,
  s’mund t’a shkoj jeten me kafsh!.

  Reply to this comment
 30. tomsojeri February 21, 00:52

  Jozefin! U shua “ylli” yt qe mbas 23 Qershorit 13 ! Ky 13-tshi thon qe esht ters por jo per nji milion shqiptar qe do ju a bejn te paharushem ! “Nuk ke par asgje” akoma sepse “buldozeri” i pastrimit tuaj sapo ka fillu pun e nuk esht nxehur mir “motori”! Te paska ngel kunj “shakaja” e Edit ne parlament, e fort te paska djeg, qe ja ktheve me fenden e par qe te erdhi e kujton se ke lshu ndonje bumje ! Me ksi fenash ja rruni bishtin ju Edit dhe gjith shqiptarve qe ju njofin mir tashme ! Mlidhe ate leshin tat, qe shkoi per lesh berishe dhe mir ban mos dukesh fare ma, se ksi dordolecesh si pun e yte ,tremin vetem laraskat e asaj PD tate te tredhur me kryetarin bashk! Rujini ato pare qe keni vjedh per ditet e kqia qe ju presin e mos i harxhoni tu mledh bedel derra si ushtaret e Haxhi Qamilit ! Kishit shpres se mos Edi bente ate qe beri miku yt i idealit qe spo di si te shpetoj familjen e klanin tuaj te zhytur ne vjedhjen e krimin me te felliqur te historis ,duke qelluar mbi mercenaret tuaj ,e keshtu do e shtynit ca koh “litarin” ,por ja o Jozefin qe Ai nuk ju pjerdh se edhe hekurat i hoqi per rreth ! Vetem nje gje te dish moj ti “korb” berishiane, se edhe nese Edi nuk ju pjerdh ,nuk ju llogarit e ju le te lehni si zagar neper rug deri sa te harohet ckeni ber,jan 1 milion e me shum shqiptar qe nuk harojn e me durim po presin e do e detyrojn tju coj atje ku e meritoni se populli nuk fal ashtu sic nuk ju fali edhe ju qe “flinit ne dafina”…..

  Reply to this comment
 31. What? February 21, 01:15

  Keto fjale ” skeni pare akoma” ben mire ti ja kujtosh Salushit dhe vehtes tende. Po ju vjen ora moj e pafytyre. Ytttt te prefte ngordhja ishalla ty dhe ate tjetrin krah teje.

  Reply to this comment
 32. tirona February 21, 03:06

  Me llogarit e jozit ne qofte se heqim te zhgenjyerit dhe ata qe qenkan nga partia socialiste dhe ca te tjere pa parti hiq dhe puntoret e bashkise dhe deputetet e PD sa ngelen anetaret e PD qe e kane per detyre ti pergjigjen thirjes se PD se …????????

  Reply to this comment
 33. Edi le February 21, 07:09

  Joz maj burrnesh pa ti fol i fije se spa nigjohesh hiq.Hajt maj ma se s’asht ba nami se sje ma krytare, ti ka salen maj.ftyre zhele

  Reply to this comment
 34. astrit February 21, 07:35

  O njerez duhet te keni respekt per nje femer. O femer duhesh te kesh respekt per veten.

  Reply to this comment
 35. patosi February 21, 08:01

  kariera jote ne politike deshtoi moj zonje …..largohu pa zhurme …se je endergjgjeshme qe populli te urren per ate pjese ….ik kerko nj epune te ndershme ….mos ta mbyllesh me turp dhe si grua ,nene ,krushke dhe gjyshe ……………..se neser pasneser do te te urejne dhe femijet dhe te afermit …per emrin qe do te te flas populli …se familja nuk ka nevoje vetem per paret evjedhura te popullit ..por ka nevoje per nje bashkeshorte dhe per nje nene me vlera …ne kete drejtim je zero …..ik harou ….

  Reply to this comment
 36. lulush baroni February 21, 09:47

  o lavire e shkodres po 5000 rrugeqer pate moj spiune banditat qe ti i perdor ne zgjedhje a more vesh moj zakone prapanike nuk ta var basha ty jo te ka aneksuar si wc moj rrugaqe gjuhadoli

  Reply to this comment
 37. Eli February 21, 10:08

  Pse moj Topallic tani qe e rruajte pas 8 vjetesh na shet ene pordhe!!

  Reply to this comment
 38. albrecht February 21, 11:04

  Mire e ka, Ky eshte vetem fillimi! Diku nga fillimi i qershorit do te kemi mundesi pra te shikojme Topallen te zhvishet ne mes te kuvendit ne shenje proteste ndaj qeverise se “Ed Mashtruesit”
  Kete here motoja do jete: -Larg duart nga xhepat e Sali Berishes-!
  Lerini Xenin e Giten, por edhe femjet tane te qete te shijojne rinine mes miliardave!

  Reply to this comment
 39. anjeza deda February 21, 11:41

  O Jozefin largou njeher e mire nga skema politike,cfar je ti qe vetem vrere qet goja jote apo do me imbajt hison Berishes komunistit te qelbur,po kush flet e nderuara dhe e respektuara ne thonjza xhozi i Shkodres qe e mori nje peshqesh te madhe ne 23 qershor 2013,pse nuk e more karrigen e kryetarir te kuvendit me vehte qe ke pa thene se nuk do te le kende me u ul ne kete karrige te madhe pervec une do te rri ketu se e kishe mare me tapi, por e more pa bluar moj e pa kulturuara dhe e pa respektuara e nderuara xhozi topalli se na i shpifet kur na delni neper ekranet e televizorit bashk me ata horat e tu demokrate si droagaxhiu i famshem Ristani apo te tjere maskarenje se kena bere qejf boll me ju,qe nuk bete gje per tete vjet dhe filloni e llomotitni kot.TURP TE KENI FAQEZINJE.

  Reply to this comment
 40. S.p. February 21, 12:16

  Prostitut politike qe perfitoj me shume nga c’duhet nga ky tranzicion i tejzgjatur ne Shqiperi.
  Mbeturine e se kaluares komuniste dhe e sigurimit te shtetit, tashme komplet e lajthitur dhe e diskretituar nga i gjithe opinioni.
  Sqarojeni ju qe e keni prane dhe per detyre me qellim qe te dali ne drite e te marri vesh ku eshte dhe cfare po behet ne kete vend.
  Trishtimi i fundit i zonjes Topalli. Si nuk e kupton qe ishe bere havale e parlamentit dhe tani del e behet buste para foltores si morr bythe pas Saliut.
  Eh… tani harroje ate karrike 8 vjecare ku fshije qurret dhe merru pak me pucrat e surratit.

  Reply to this comment
 41. drejteshkrimi February 21, 12:24

  I nderuara Tema,
  Mesazhi i znj. Topalli eshte ashtu si e ka shkruar ajo apo e keni redaktuar ju, sepse permban shqipe te bastarduar: ato (per pjesmarresit); ti (t’i); nuk ishin vetëm demokrat (nuk ishin vetem demokratë), kundra (kundër); panenshtruar (panënshtruar); ato, i dhanë (ato i dhanë).

  Reply to this comment
 42. Bocari February 21, 17:25

  Per here te pare moj Zhozi po te them te hengert goja mjalte. Bere cbere e the nje fjali te vlefshme. Ky eshte fillimi i FUNDIT TUAJ. Lum kush te rroje te te shohe si zhgabe! Urimi im ne vesh te zotit! Je teper budallaqe per tu marre me ty.

  Reply to this comment
 43. liliana February 21, 18:43

  E shkrete ngele nga trute moj e zeza xhozepin.

  Reply to this comment
 44. xhino February 21, 21:01

  kapeni prej zhelesh kete Kukuvajke dhe nxireni jashte

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim