Topalli: Oligarkët pasi morën mandatin e dytë për Ramën, po e kërkojnë për Bashën

July 4, 2017 13:20

Topalli: Oligarkët pasi morën mandatin e dytë për Ramën, po e kërkojnë për Bashën

 

Jozefina Topalli me anë të një statusi në Facebook u ka kthyer përgjigje të gjithë kritikëve të saj.

Teksa risolli në vëmendje disa vargje të Pjeter Meshkallës, Topalli shpjegoi edhe njëherë deklaratën e bërë dje për grupin pro-Basha.

Mes të tjerash ajo shtoi se oligarkët pasi morën mandatin e dytë për Ramën, po e kërkojnë edhe për Bashën.

MESAZHI I TOPALLIT

Une jam i lire, nuk jam rob.

Roberit nuk gjykohen.

Te tjeret jane te lidhur per buken e gojes” / Pjeter Meshkalla

Demokratet jane gjaku i PD dhe gardianet e saj.

ps:

Diku degjova nje titull se une kam thene se: ”kam neveri per ata qe mbeshtesin Bashen.”

Eshte nxjerre nga konteksti. Natyrisht, ata oligarke, qe kane vendosur ne krye te listes Basha emra, qe i sherbejne atyre, dhe pas kesaj kerkuan publikisht mandat te dyte per Ramen me shqetesojne.

Por, kur po keta oligarke, pasi kerkuan mandat te dyte per Ramen kerkojne mandat te dyte edhe per Bashen vetem me krijojne neveri.

Ky grup pro Basha ma neverit.

Demokratet nuk i lidh asgje me keta oligarke.

Demokratet jane shpirti i PD. Ata besojne ne vlerat e parimet demokratike dhe jo tek oligarket.

Ata jane gjaku i PD dhe gardianet e saj.

 

July 4, 2017 13:20
Komento

5 Komente

 1. 'Dizinjatorja' July 4, 13:34

  Kerkove lesh,e deshe ti òoje per lesh po dole e rruar.
  Je idjote e lindur se te gjitha te dhenat i kishe te ngeleshe simbol i demokracise sikur te deklaroje se ke bashkepunuar me ish sigurimin e shtetit por ti nga ish sigurimse re ne krevatin e udb-se te dhendurrit serb Sali Berisha qe ka perdhunuar me gishta tere bythkat e nomeklatures se bIrose politike nga andush Bushati tek ngjelat lubonjat e blushat imagjino ty qe e kishe vrimen te hapur.

  Reply to this comment
 2. ShkoDrani July 4, 13:41

  Pajtohem me at çfare kerkon te thote Jozefina, por qe nuk arrin ta thote qarte. Te gjithe e dime se keta politikane (perfshire edhe ata qe Jozefina mendon se jane shpirti i PD, e une po shtoj edhe te partive tjera) jane fakt marioneta te oligarkeve e mafias shqiptare.
  E respektoj mendimin tend, por artikuloje veten qarte e pa frike, Jozefine! Njerezit kane nevoje jo veten per ta DEGJUAR te verteten, por edhe per tu BINDUR se ajo eshte e verteta!

  Reply to this comment
  • intelektuali July 4, 15:30

   Ke te drejte o Shkodran Miku,

   Jozefina duket sikur flet me gje a gjeza dhe ne fund i thote ithtareve:

   GJENI DICITUREN NE LLOGJET E MIA PA ADRESE!

   E verteta eshte se i gjithe degjenerimi i Partise Demokratike e ka zanafillen tek VARKARI i Enverit Sali Berisha, por per cudi asnje nga BOSAT demokrate nuk guxon qe ta tregoje te verteten reale te situates tragjike ku e ka futur PD-ne enveriste Lideri i saj Sali Berisha me fintet e tij bolshevike per te ushqyer nje kryetar Partie dudum dhe te paafte, por qe eshte krejt servil dhe i bindur per interesat familjare te Saliut dhe keta komplotiste brenda PD-se duan vetem koken e Bashes ne tepsi, nderkohe qe mentori i tij eshte Saliu dora vete qe i terrheq fijet ne terr, njashtu sic veproi gjate gjithe jetes Enver Hoxha kur tregonte perralla me mbret per dallkauket e tij:

   TE GJITHA KEQIA I BEN MEHMETI ME KOKE TE VET SE UNE S’DI GJE FARE.

   Reply to this comment
 3. demo July 4, 14:12

  Sa here e ke ngritur doren dhe kembet ti per te perjashtuar nga partia intelektualet themelues te kesaj partie,per ti pelqyer bishes malokare qe nuk duronte mendim ndryshe brenda partise!!!Kujtohu zhele e perdorun c`ke bere,pastaj recito vjersha !

  Reply to this comment
 4. A July 4, 18:43

  Kush flet ZHELEFENA TOPALLICA – COBANICA, e cila trathetoj shtresen e origjines, duke u bere agjente dhe bashkepunetore e sigurimit te shtetit me pseudonimin “DESINJATORJA” dhe sherbetore dhe skllave e bindur ne te gjitha drejtimet e mundeshme e nje komunisti qe kishte fshire bithen çdo anetari te Birose Politike te PPSH, duke filluar nga Enver Hoxha, por nuk u ngopte me kaq por ishte edhe agjent dhe bashkepunetor i Sigurimit te Shtetit me pseudonimet “PENICELINA” dhe “BISTURIA” dhe ky eshte maskaraj qe shkaterroj Shqiperine dhe shoqerine shqiptare per interesa te tij personale, te familjes se tij biologjike dhe klanit te tij mafioz dhe ky eshtr shoku SALEH RAM SHEQER BIRISHA. Ketij personi dhe ketij derdimeni i ka bere fresk kjo fare ZHELEFENE.
  Doli profecia qe kjo fare femre do te shtrydhet nga ky klan i SALEH SHPELLARIT dhe kur mos ti duhet do ta perplasin per toke. Tani nuk eshte as deputete.
  PARTIA DEMOKRATIKE e dalur nga PPSH zbatoj me perpikmeri Udhezimet dhe Direktivat e KATOVICES qe shtresen e ish persekutuarve politik dhe ish pronareve te tallen, ti budallepsin me letra neper duar nga zyra ne zyre dhe nga institucion ne institucion dhe nga gjykata ne gjykate dhe mos ti jepen asgje, te genjehen dhe te mashtrohen deri ne budallepsje. Kete loje te kesaj partie (PD) e perkrahu edhe ZHELEFENA.
  Partise Demokratike i iku shtylla kurrizore dhe tani perpelitet me disa lakenj duke filluar me SALEH BIRISHA dhe LUL QESHARAKU. PD-ja eshte drejt shkermoqjes. Presim qe s’shpejti kreret dhe drejtuesit kryesor ki kape spastrimi i VETTINGUT. Mjaft u tallen keto minj halesh me elektoratin e saj qe i perkrahte sinqerisht, tani ngelen vetem me militantet e tyre qe ja kane lare dhe shplare trurin.
  Por, problemi eshte se me renien dhe rrezimin e kesaj partie (PD-s) kemi ne fuqi nje parti tjeter derdimenesh siç eshte PS-ja e dalur edhe kjo nga PPSH me kryetar nje derdimen, nje mashtrues tjeter, nje barbon i Frances, nje piktor zhgarravinash, nje klloun i estrades, nje njeri pa asnje zanat dhe profesion si EDVIN KRISTAQ ANETA RAMA, qe nuk din tjeter me treguar barcaleta. Por megjithate fitoj sepse 56% e votuesve nuk moren pjese. Ku nga nje perllogaritje 25% perqind kane votuar per te, militantet tru te lare e te shpelare RIVDEKJES dhe 75% e votuesve jane kundra tij.
  Pra, PD + PS = PPSH shkohet drejt Korese se Veriut.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*