Topalli: Reagimi i Bashës tallje, demokratët të ngrihen në protesta

June 27, 2017 22:25

Topalli: Reagimi i Bashës tallje, demokratët të ngrihen në protesta

Jozefina Topalli ka reaguar pas deklaratës së Lulzim Bashës, i cili pas humbjes në zgjedhje nuk dha dorëheqjen, por ngriu funksionet e tij.

Reagimi i plotë

Në një kohë dramatike për Partinë Demokratike, pas një humbje katastrofale personale të Lulzim Bashës, ka një emergjencë për demokratët.

Partisë Demokratike duhet me i dal zot.

Ne nje situate si kjo , kur Lulzim Basha nuk pranon te marre as pergjegjesine qe i takon, sic ndodh ne cdo vend te botes perendimore, ( pas e coi buze gremine PD), reagimi i tij eshte hilecar, tallje , tinzi , banalitet dhe papergjegjshmeri e frikshme qe mund te coje ne asgjesimin total te PD .

Ne keto kushte nese Basha nuk jep doreheqjen e parevokueshme, demokratet duhet te marrin fatin ne dore, me protesta dhe forma te ndryshme demokratike, me synim kthimin e PD -se demokrateve.

Ngrirja qesharake, antistatuore eshte akt amoral, eshte fshehje nga faji e pergjegjesia. Fyerje qe i beri demokrateve qe kerkojne te shpetojne nga asgjesimi Partine per te cilen kane punuar ne vite eshte e paprecedent dhe e pafalshme.

Sa per dinjitetin qe kerkonte momenti kjo s ka lidhje me Lul Bashe. Ai ka qene perhere i reme. Edhe sot .

Ai eshte” i paafte per t’u turperuar.”

June 27, 2017 22:25
Komento

15 Komente

 1. Adri June 27, 22:36

  E moj Jozefina sa ke perfituar ti nga pd jo askush.E te ngeli hatri qe nuk te doli elri ne list se te duket vetja kushedi cfare…………Hesht siç ke heshtur 4 vjet rresht se te nderon me teper.Te gjithe ju qe keni ngritur koke,bash ju ja keni bere gjemen pd

  Reply to this comment
  • floriri i Bençes June 28, 11:16

   BOOOOOLLL me protesta, mos guxoni me ta perdorni kete popull si delet. Ti zonja e “madhe” e Shkodres nuk u ngope me tere ate qe i ke rrjepur ketij populli? Me gjithe familjaret e kusheronjte qe ke sistemuar? Ti kujton se ke akoma influence mbi kete popull qe e keni shkerdhyer para a mbrapa?
   JOOOOOOOOOOOOOOOO, harrojeni, ky popull ju do te gjitheve ne burg o bastarde.

   Reply to this comment
   • info analitike June 28, 12:42

    Ki popull eshte dele! Ki popull meriton ate te gjatin me tuta qe ti burgose e tia marre shpirtin. Ki popull nuk i do te gjithe ne burg se perndryshe nuk votonte perseri banden kriminale te hashashit e te trafikanteve. Ki popull genjehet me pak butafori, propagande e aheng, batuta mejhanesh packa se nuk ka asnje program ekonomik se si te sillen gjerat ne vije. Prit prit se nuk ke pare gje akoma

    Reply to this comment
 2. Lesh arapi June 27, 23:05

  Po flet Zhelefina nje nga sabotatoret dhe kundershtaret e ndyra kunder Bashes, jo se Basha eshte ndonje burre i mire (burre muti), por kjo ja kalon per ligesite.
  Po pse moj Zhele nuk thua nje fjale per Sali Kar-axhic qe i dhuroi postin e Kryecarit te PD, Lulush Shalengjiturit

  Reply to this comment
 3. Qimi June 27, 23:08

  HAJD MAJ,KAPENI PER ZHELESH E QITNI NGA PARTIA SE NA KA SHKATERUE TE GJITHVE!KA ARDHUN KOHA ME E RIFILLUE ME LUJT BISHTIN ZHOZI SA SASHT VONE E PD ME MONSTRA SI TY KA ME EC PERPARA E KA ME E CUE SHQYPNIN ATJE KU E COI LIDENI JUEJ SHPIRTNOR!RRUJU ZHOZ SE MOS TE GJEJ NDONJE GJA SI OLLDASHI E KENA ME NGEL PA LAVIRE PARLAMENTI!VETEM TI ME DO CUBA MUND E DUHET ME E SHPOR AT FTYN NGA PD,SE ISHIM PARTIA E DALLKAUKEVE E TASH LU-JA NA BANI PARTI TE DUDUMVE!

  Reply to this comment
 4. TLN June 27, 23:12

  Kulmi i hipokrizise por mese e pritshme nga Zhelefina. Kjo duhet tu beje thirrje demokrateve te ngrihen ne protesta kunder Sali Berishes. Sali Berisha qe eshte kryetari defacto i PD ju detyroi te gjithe ju debilet e tjere ta votonit Bashen si kryetar dejure te PD-se.

  Reply to this comment
 5. demo June 27, 23:56

  Neqoftese ka bere nje pune te mire ne PD Basha,eshte se perzuri nga politika funderrina,rrugace,bucore,cetore te perdoruna,qe i mblodhi aty Berisha me shumice.

  Reply to this comment
 6. gjermani i fundit June 27, 23:58

  Basha legen burre eshte,porkjo grua eshte monster. Te kishte qene kjo ministre e brendshme ne 21 janar do kish dale vete me automatik duke pushkatuar. Nese Basha ka bere ndonje gje te hajrit ne PD eshte nxjerrja nga lista e jozefinave, rrulave, patosave dhe shabaneve historike te PD.Oj jozi, “hileqar” me Q si çekan, jo “qekan”

  Reply to this comment
 7. Tap Topi June 28, 00:09

  Hahahaha sa kam qesh Ai është ”i paaftë për t’u turperuar.”

  Bravo Xhozefin!

  Edhe ti burrnesh si Majlinda je. Shtrengojani me dare koqkat Lül Pashasë dhe mos ja leshoni deri sa te jape doreheqje. Vetem largimi i tij per ne Holande do e shpetoje PD-ne nga degjenerimi perfundimtar.

  Uroj qe me ju te bashkohen dhe gjithe demokratet qe u ka mbetur qofte dhe nje fije dinjitet.

  Weiter so !

  Reply to this comment
 8. Everteta June 28, 03:05

  Jozefina mos drejto gishtin nga Basha per humbjen e Pd por filloje nga vetja. Ne dore e pate pushtetin ti me shoket e tu ,hajdutet ,rrugacet ,kusare e kusare. Cfare bete ju per shqiperine?????dhe erdhi nje dite dhe ja populli jua tha ne 25 Qershor ju bete nje zero te madhe me xhufke. Populli nuk eshte budalla ta terhiqni ju per hunde kur ju duhet e pastaj ta harroni. Ajo kohe ka more fund njehere e pergjithmone. Po ti moj zonje skishe ne mend me punu per popullin qe te dha besimin se do bridhje me motorra shkretetirave te arabise, se do coje neper ambasada familjen tende. ju te gjithe pate vilat e qejfet e popullin e late te mejre ju te gjithe i hyte politikes per perfitime vetjake jo se donit te benit demokraci. Ju te gjithe perfituat nga karriget qe morret.Ishit me nga nje apartament dhe jeni bere me vila ne det e mal.Se skeni lene tender pa marre me gjithe familjaret tuaj. E rropet vendin dhe popullin e vuajtur.E shitet ku deshet .Ju ju vetem shkaterrim mbillni kudo jeni.Ju te gjithe te ulni koken e te reflektoni ,e te jepni llogari para popullit si i bete pasurite tuaja kur populli nuk mbyllte dot muajin.Juve nuk keni as nje te drejte morale mbi asgje se e keni baltosur kudo. Shqiperine do e drejtoje ai /ajo qe punon per te dhe Zoti Rama me skuadrene tij e beri dhe do ta vazhdoje ate detyre se atij i dhimset vendi eshte patriot. Ju lumte. Ju doni apo sdoni ai do te hyje ne histori si strategu Gjergj Kastrioti e Ismail Qemali.Ndersa ju vec ndasi ,urrejtje ,percarje ,shkaterrim,rebelim korrupsion mashtrim dhe gjithe te zezat lista per te gjithe te zezat per ty dhe shoket e partise tende eshte e gjate.Po ske faj qe cirresh si cafke me gjithe cakenjte e tu se ju vetem perfituat nga besimi i popullit. Do benit mire te largoheshit nga politika ju shembelltyra e te keqes se kombit.Ju jeni shkaktaret qe vendi ndodhet ku ndodhet. JU DHE VETEM JU. Turpi i kombit jeni dhe keshtu do hyni ne histori. Nje njeri qe nuk don vendin e vet askush nuk e do as dreqi nuk e do.Ju te PD se ishit djemte dhe bijat bastarde te kombit shqipetar. Demokracine te gjithe e deshem po jo sic e bete ju kusare te pafytre shitet gjithcka kudo vec te mbushnit xhepat tuaj. Populli ju shikonte dhe gjithcka ka nje limit me ne fund ju morret ate qe mbollet. Shporruni nga skena politike se jeni te neveritur te gjithe.Haku i popullit vonon po nuk harron thote nje fjale e mencur.REFLEKTONI CKENI BERE PARA SE BENI DEMONSTRATA.

  Reply to this comment
 9. I.Troplini June 28, 08:41

  Ti kesh miq, tè prishin punè. Ti kesh armiq, tè hanè munè.

  Tè kesh kundèrshtarè, njerèz me formatin e Jozefina Topallit, Jamarbèr Malltezit apo Genc Rulit, nènkupton ta kesh debatin tè fituar, pa ndodhur fare.
  Reputacioni i “kritikève tè Bashès dhe mbrojtèsve tè PD” èshtè i njèjtè me atè tè atyre puçrave tè dhimbshme nè prapanicè. Nuk ka shumè njerèz qè i duan ato.
  A duhet tè dorèhiqet kryetari i njè partie, qè nè zgjedhjet e radhès, nuk pèrmbushi objektivat e marra? Po ai duhet ta bènte atè, pèr tè mundèsuar njè fillim tè ri, me njè udhèheqès qè do mund ti motivonte mè mirè anètarèt dhe simpatizantèt e saj.
  Por a èshtè PD njè parti europiane? A bart ajo nè vetvete frymèn demokratike, si fundament tè qènies sè saj? A janè kèta kritikèt e Bashès, personat e duhur qè duhet tè merrnin nè dorè pishtarin ndriçues pèr rrugèn e sè ardhmes sè kèsaj partie? JO JO JO.
  PD, nuk doli nga binarèt, me Bashèn kryetar. Atij i mbeti tè luante rolin e varrmihèsit, por pèr tè vrarè, e vranè Jozefinat dhe gjithè servilèt e tjerè tè BIRISHÈS. Ishte sjellja e tyre prej talibanèsh ordinerè, qè çoi deri tek ky zhvillim qè shohim sot.
  Njè parti private si kjo PD, nuk e ka luksin, tè kujtojè normat perèndimore tè sjelljes sè kryetarit pas zgjedhjesh, kur nè tè njèjtèn kohè, funksionon si njè bandè keqbèrèsish.
  Lulzim Basha èshtè produkt i kèsaj mènyre funksionimi dhe kèsaj mendèsie bandash. Asgjè nuk èshtè perèndimore nè radhèt e saj, pèrveç syzeve tè Jozefinès dhe veshjeve firmato tè kritikève.
  Me njerèz si Jozefina Topalli, mund tè mundohesh tè luash teatèr fshati por kurrsesi ti marrèsh seriozisht apo ti trajtosh si instancè morale.
  PD, ka njè mision thuajse tè pamundur para vetes. Vetèm prokuroria dhe gjykata e pavarur, mund ti ndihmojè demokratèt, tè kèrkojnè njè personel me dinjitet nè drejtimin e partisè. Nga vetvetja, ajo nuk mundet tè bèjè dot asgjè, veçse ti bèjè fresk, atij qè bajraktari ia fali tronin e Ali Babait.

  Reply to this comment
 10. perkthyesi June 28, 08:44

  Deklaratat e kesaj zonje jane teresisht emocionale, dhe nuk kane te bejne fare me parimet e politikes! Ajo ka humbur karriken qe e kish gozhduar prej dhjetra vitesh dhe tashme, e hutuar nga humbja dhe mos futja ne liste per kandidim, ka nisur te bertase! Asgje per tu shqetesuar!

  Reply to this comment
 11. Tragjikomedi! June 28, 10:04

  Partite dihet qe jane bashkim vullnetar pikpamjesh e projektesh ku duhet te kete mundesi te garohet ne baze vlerash e programsh.
  Vertet! duhet te mbizoteroje qarkullimi ose rrotacioni me se pari brenda partive se keshtu i behet mire vendit e popullit.
  Kjo arrihet duke ndertuar terren per konkurrence te ndershme apo jo?.
  Po mire moj Jozefine humbja humbje lexohet.
  Po ti me aktivitetin tend ne PD. ja ke gerryer themelin kesaj vlere politike qe mbahet me taksat e popullit?.
  Mos ke ushqyer te PD-ja mercenarizmin ose sherbetore te zellshem te interesave te tua dhe te gjithe Juve qe e drejtonit?.
  Po kur i benit thirrje popullit te shkaterronte gjithçka se djersa e mundi i asaj ngrehine ekonomike te trasheguar ishin komuniste?.
  Po kur tjetersuat ne menyre kriminale pronen legjitime themelin e jetes me gjyqet e gjyqtaret e plepave?.
  Po kur shkaterruat arsim e shendetesi dy shtyllat e jetes duke i politizuar e mbushur me injorante?.
  Po ti ke bere thirrje ndonjehere qe te mos paguanin energjine elektrike e taksat?.
  D.m.th. i ke sherbyer rrumpallshetit.
  Po kur e late vendin ne buze te gremines ose ne kushtet e skenarit Grek dhe duke zgerdheshur me buzet vesh me vesh duke “qare” per varferine dhe hallet e te varferve me qellimin per t’ja lene si dobici ne preher Edi Rames.
  Po venecian?, Shkodren e permbytur per menyren tuaj ekipore te pasurimit me cdo mjet.
  Po si do ju doje populli juve qe e filluat qe ne 2 Prill 1991 me vrasje, me katastrofen e 1997, me gerdecin, me me 21 janarin me me me …pa mbarim.
  Ju ne pushtet program te vetem çmontimin deri ne detaj te shtetit kishit ndersa ne opozite i keni vene tritolin!!!.
  Per mua eshte jo vetem habi se si vazhdojne shqiptaret tu mbeshtesin!.
  Me revolte ose me mjegull do ta analizosh humbjen e PD Ti e te tjeret si Ti Jozefine.
  Mbase Basha do largohet dhe mire do behet nga kryesimi i PD-se por me pare te gjithe ju duhet te zhdukeni nga skena politike se nuk i keni sherbyer vendit e interesave kombetare ne asnje moment te veprimtarise tuaj.
  Kujt interesa ju sherbyet me marreveshjen e detit!,
  koncesionet ne nafte, energjise me ÇEZ-in dhe debimit te tije?.
  Po ju mohoj rekordin tuaj kur e çuat shqiperine te dyten pas Gjermanise nga zhvillimi dhe rruget si te Europes!.
  Me mjergullim dhe me instiktin tuaj ekipor te berjes kerme te jetes se vendit PD eshte e denuar te mos reformohet e qartesohet kurre dhe kete te keqe do ta vuajme te gjithe ne si popull.
  Ju nuk dilni dot nga “Programi i sherrit” dhe i nxirjes e shkaterrimit si mbikalimi te “zogu i zi”, sheshi Skenederbe e shume te tjere.
  Vetem instiktet e kushtezuara dini te kultivoni te individet qe ju mbeshtesin dhe jo programim te zhvillimit te jetes se shqiptareve.
  Cinizmi juaj ekipor nuk eshte ndalur dhe kur ju keni mare JETE SHQIPTARESH qofte me armet e shtetit qofte me varferimin absolut ekonomik e shpirteror te popullit.
  Me mjergullen qe kerkon te ngresh me revolitimin e militanteve te mire ushqyer ju nuk keni per ta reformuar kurre PD-ne por do vazhdoni ta mbani peng te interesave tuaja personale qe u shkojne per shtat dhe te interesave … diku tjeter por jo shqiptare.

  Reply to this comment
 12. A June 28, 10:31

  ZHELEFENE, duke filluar nga kanakari i jot SALI BERISHA qe te dy bashkepunetor te sigurimit te shtetit me pseudonime, ju luftuat vetem per karriket e juaja, per privilegjet e juaja, per pasurimin galopant te juajit, bile duke bere nje nepotizem te pa pare ne emerime te niveleve te ndryeshme te qeverise.
  A je ti menderja ZHELEFENE, qe emerove dashnorin ose bashkejetuesin e vajzes tende, kengetarin LUIS EJLLI, pa asnje njohuri, ateshe kulturor ne ambasaden Shqiptare ne France.
  A je ti qe sa ishe ne politike dhe ne pushtet ne pozite qe tradhetove shtresen tende te persekutuarit politik dhe ish pronaret, qe akoma edhe sot nuk kane marre pronat e tyre dhe demshperblimet qe i takojne.
  S’na behet vone fare se ta paska fute LULI mendereja. Ju jeni mesuar me ja fute njeri tjetrit thjeshte per interesa thjeshte personale.
  Gjersa ju si parti dhe ti si individi nuk ju ka rene ndermend me boshtin dhe shtyllen kurrizore te PD-se duke i tradhetuar, duke neperkembur, duke zbatuar me perpikemeri udhezimet dhe direktivat e KATOVICES. Ju si parti dhe si individe jeni plehra.

  Reply to this comment
 13. info analitike June 28, 12:48

  Delet e rilindjes paskan dale te komentojne per opoziten. Po mire more shoke po keto arritjet e rilindjes ne keto 4 vjet cilat qene?
  Po kjo mrekullia e shumefishimit te deputeteve kur numri i votuesve te PS se nuk ka pesuar ndonje ndryshim si ta quajme? Po keto parate e hashashit qe u derdhen lume ne fushate dhe opozita per hir te paktit Basha Rama heshti? Eh juve ua ka bere mendjen corap kumandarii sa qe nuk beni dot pa kultin e individit, shani Jozefinen e lartesoni Ramen, hajde tragjikomedi “albanian style” hajde!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?