Topalli rikthehet pas një heshtjeje të gjatë: Jam krenare për diplomacinë parlamentare

Redaksia Online July 11, 2013 13:33

Topalli rikthehet pas një heshtjeje të gjatë: Jam krenare për diplomacinë parlamentare

Rikthehet pas një heshtjeje të gjatë Jozefina Topalli, por jo për të komentuar humbjen e PD-së në zgjedhje. Kryetarja e Kuvendit ka postuar në profilin e saj në Facebook njoftimin për takimin e zhvilluar sot me ambasadorin anglez në Tiranë. I njëjti njoftim është publikuar edhe në faqen zyrtare të Kuvendit, ku njoftimi i parafundit rezulton ai i një muaji më parë.

Në njoftim thuhet se gjatë takimit me Topallin, ambasadori Nicholas Cannon vlerësoi realizimin e një procesi zgjedhor me standarde të larta, duke theksuar se: “Ju duhet të jeni krenarë për këtë proces zgjedhor shumë të mirë. Ky ishte një sukses i qeverisë dhe institucioneve shqiptare”, citohet ai.

Ndërsa Topalli është shprehur se “Shqipëria dhe shqiptarët i janë mirënjohës Mbretërisë së Bashkuar për mbështetjen e vazhdueshme dhe të pakursyer si dhe për bashkëpunimin e gjithashëm midis të dy vendeve gjatë këtyre viteve.”
Ambasadori Cannon vlerësoi bashkëpunimin në rritje në këto vite mes dy parlamenteve, me vizita të shpeshta kryetarësh, por edhe delegacionesh parlamentare.
“Unë kam punuar fort dhe jam krenare edhe për punën në nxitjen e diplomacisë parlamentare dhe do të dëshiroja që marrëdhëniet mes parlamentit britanik dhe atij shqiptar të vijojnë në këtë linjë të fortë bashkëpunimi edhe në vitet në vazhdim, në të mirë të afrimit të qytetarëve të të dy vendeve tona”, u shpreh Topalli.

 

 

Redaksia Online July 11, 2013 13:33
Komento

12 Komente

 1. ben July 11, 13:53

  Ik mi katunare,ti je per burg, me gjithe ato vjedhje dhe shkelje ligjesh qe ke bere.

  Reply to this comment
  • Albani July 11, 18:03

   TURP PER KETE PLEHRE QE TURPEROI KOMBIN PIKERISHT ME SHUME SE NE CDO GJE NE DIPLOMACI
   EMRIMI I DHENDERRIT TE SAJ ME SHKOLLE TE MESME; ME TE BIJEN NE AMBASADEN TONE NE FRANCE
   EMRIMI I VELLAIT INJORANT NE ITALI
   TURPET DHE SKANDALET E E SAJ NEPER BOT ME ATE ANGLISHTEN E SAJ KATASTROFE DHE QESHARAKE:
   KAM QENE PREZENT NE VJENE KUR I REFEROHEJ NENE TERZES ME *HE*
   NJE HERE TJETER PO NE VJENE FILLOI TI ULERISTE KAMERAMANIT PSE SE FILMOI TEK SHKALLET DUKE U TAKUAR RASTESISHT ME NJE PARLAMENTAR EVROPIAN DHE NE KATIN E TRETE KU ZHVILLOHEJ TAKIMI TE GJITH PO QESHNIN ME IDOTEN JOSEFINE
   QE DO MBAHET MEND SI QESHARAKE DHE RRUGACE E PARLAMENTARIZMIT DHE NJE TURP I DIPLOMACIS PARLAMENTARE
   AJO SKUPTON SE NE ATE FUNKSION QE KA PAS AJO KA MARRE RESPEKTIN NDAJ SHQIPERIS DHE POPULLIT SHQIPTAR DHE
   A SP A K RESPEKT PER TE SI JJERI
   VEC TALLJE
   IRONI
   DHE BARACALETA TE HIDHURA KA MARRE AJO DHE SHEFI I SAJ
   SALEH RAM PLEH BERISHA

   Reply to this comment
 2. kol July 11, 14:39

  Me ne fund na qenka kthyer edhe jozefena ky perben lajm o popull.Lum si ne me cilet politikane krenohemi.

  Reply to this comment
 3. lali July 11, 14:54

  po e shikojme per te fundit here se do te krijoje dhe kjo parti

  Reply to this comment
 4. ILIRET July 11, 14:58

  T U R P ! Ku e ka ate bolderin para parelamentit kjo zonje? T U R P ! Ene ikni per lesh edhe ju !

  Reply to this comment
 5. Haruni July 11, 14:59

  E nxore koken ?
  Si s’te vjen turp moj delenxheshe !
  Ke sy e faqe te mburesh me punen tende gjasme “diplomaci parlamentare”, ne nje kohe qe kemi M.P.Jashtme, M.Integrimi, ambasada e konsullata ne shumicen e vendeve te botes, etj. !
  Harxhove per tekat dhe qejfet e tua leket e ketij populli fukara, haram !

  Reply to this comment
 6. elio July 11, 15:09

  Juve mbase e urreni po kjo femer sa here e shikoj me eksiton…aq deshire kam per te sa dua ta perdhunoj…prite kur te me therrase se mezi pret…dhe ka frike se nuk e mbaj fjalen…

  Reply to this comment
 7. Babai i vertete i Dardanit July 11, 15:14

  Eh si do loze qeni i kallajxhiut me ca biznese ndertimi andej nga Shkodra. Kane ndertu pallate pa asnje punetor dhe nuk kane pagu asnje koker leku si taksa.
  I mori me qafe Jozefina ! 😛

  Reply to this comment
 8. votuesi July 11, 15:21

  O Ellio ..gazeta Dita nuk eshte e linjes se nxehte. .mos ja fut kot.. .A nuk eshte dhe kjo kryetare ne detyre se parlamenti i ka mbyllur punimet me kohe ???Nje gje do mbahet gjate ne mendjet e shqiptareve qe keta pseudodemokrate edhe kur humbnin thonin kemi fitu Keta e kane ne terezi por populli ku e cuan keta si e ka hallin…

  Reply to this comment
 9. Bato Mokra July 11, 16:28

  Diplomacia parlamentare?! Shpikje e J. Topallit me shume. Ne nje shtet ligjor gjithcka behet mbi baze te ligjeve ne fuqi. Kush e mandatoi “diplomacine parlamentare” alaJozefine dhe ne ato permasa te papara? Sa ishte fatura e ketij bredherimi diplomatik “po kthej edhe nje cope here nga Parisi a nga Milanoja”? Kush dhe kur gjykoi mbi efektivitetin e ketij bredherimi (me i ra lehte si i thone shkodranezët) diplomatik, qe me se shpeshti rezultoi si ture efektive per rekrutim deputetesh alaKaçi e Dogjan?
  Jam i bindur qe ne agjenden e Kuvendit te ri, qe do te mblidhet se afermi (dhe jo me 7 shtator, si po thone, nga me se dy burime, faktori n/k po “luan” fort, duke pare vec tjerash tatepjetimin dhe te shtyren qe i jep cdo sekond armiku i popullit SRB-i Shqiperise) BREDHERIMI PARLAMENTAR i J. Topallit, si “teori”, praktike dhe me e rendesishmja si FATURE, do te behet objekt shqyrtimi. Dhe Jozi te gjeje vrime ku te futet.
  Ne mos parlamentaret e rinj, ketu eshte prape populli i vetdijshem per cka kerkuar me 23 qershorin, gjithnje ne rrugen paqesore.

  Reply to this comment
 10. Dike Mullai thote- July 11, 17:42

  Zonja ZHELE-FINE:- Harrove te na flasesh per mardheniet e “Shkelqyera” me SHEIKET ne Vendet ISLAMIKE (?!)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim