Topalli rrëfen një “atentat në Peshkëpi”: Më vunë automatikun në kokë

January 11, 2016 21:56

Topalli rrëfen një “atentat në Peshkëpi”: Më vunë automatikun në kokë

E ftuar në emisionin “Debat” të Roland Qafokut, ish-kryetarja e Parlamentit, Jozefina Topalli ka rrëfyer për herë të parë një ngjarje që ajo thotë se i ka ndodhur në vitin 2000, gjatë fushatës për zgjedhjet lokale.

Sipas Topallit, ajo ishte duke udhëtuar për një takim elektoral në Vlorë, kur disa persona të armatosur me kallashnikovë ndaluan automjetin me të cilin ajo udhëtonte.

“I thashë se isha Jozefina Topalli dhe se po shkoja në Vlorë për fushatë. Por ai vazhdonte të më pyeste se çfarë kërkoja aty. Në atë moment nuk po mendoja gjë tjetër veçse për djalin tim të vogël. Nxora celularin dhe tentova ta telefonoj për herë të fundit, por personi i armatosur nuk më lejoi”, tha Topalli.

Më pas shoferi me një manovër, i dha gaz automjetit dhe u shkëputëm nga agresorët. Topalli tregon se i shoqi kishte mundur ta mësonte lajmin përmes një televizioni të kohës, i cili e kishte dhënë me titra se Jozefina Topallit i ishte bërë atentat në Vlorë.

“E mora tim shoq dhe e qetësova. Nuk i thashë gjë se çfarë na kishte ndodhur, por i thashë se nuk ishin të vërteta. Ndërkohë djali kishte dëgjuar vajzën që i kishte lexuar titrat me zë të lartë dhe kishte nisur të qante me të madhe”, tha Topalli.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Peshkëpi të Vlorës.

January 11, 2016 21:56
Komento

16 Komente

 1. shpatar January 11, 22:31

  Kam degjuar per kete ngjarje por eshte krejte e kunderta.Kur mori pushtetin Pd njerin nga ata qe e ndaluan kete zonje e shpune ne boten tjeter.Per kete krim kjo zonje nuk flet.

  Reply to this comment
  • Shkodra January 12, 09:21

   Pune kriminelesh. Vete i hapet armet qellimisht me ate kriminelin sali. Dhe ti jozi injorante kriminele shkodrane je

   Reply to this comment
 2. Ben January 11, 22:57

  Shume keq qe te ka ndodhur keshtu.Eshte e tmerrshme,por gjithesesi,je kare komplet.

  Reply to this comment
 3. aurela January 11, 23:22

  Shyqyr qe paske shpetu o xhelefin, se si do ja benim pa ty ne komedin e te enjtes parlamentare.

  Reply to this comment
 4. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... January 11, 23:27

  Po per ata bij nenash qe ti ke vrare se bashku me Saliun per te marre dhe per te mbajtur pushtetin, a ke menduar njonjehere moj kucke, apo ata nuk jane yt bir, femer bushter.

  Reply to this comment
 5. Paqesori January 11, 23:35

  Ju thafte dora , ju thafte !

  Reply to this comment
 6. Patriote January 11, 23:36

  Po ata djeme vajza nenash qe jane vrare, ne cdo forme e menyre , a nuk jane ne ndjeshmerine tuaj moj zonje ! Si e katandiset kete vend, mos pafshi dite ! As ne kete dynja e as ne ate tjetren ! Kriminele !

  Reply to this comment
 7. e verteta January 12, 10:04

  Kete idjoten se ka kercenuar njeri Personi qe kishe bllokuar rugen ishte militante i PD me emrin Robert Boraku dhe i vene nga PD per te krijuar idene se drejtusit e PD kercenoeshin Me e bukra eshte se edhe PS e kopjoi kete varjante dhe pase nje muaji e njejta skene i ndodhi Makbule Cecos se PS dhe u bene barrazim Xhozi kujtone se meqe kane kaluar vite munde ta tregoje ngjarjen sipas qefit

  Reply to this comment
 8. Baba i vertete i Dardanit January 12, 10:11

  Fajin e ka Sal Bërisha që nuk ju futi nje plumb ballit.

  Jozefina Tupalli

  Reply to this comment
 9. demo January 12, 10:19

  Nuk bie rrufeja ne hale!

  Reply to this comment
 10. demo January 12, 10:37

  nuk bie rrufeja ne josepine

  Reply to this comment
 11. vasil January 12, 11:58

  Nqse eshte e vertete gjynah qe nuk e kane shkrepur do kishte shpetuar ky vend nga kjo shushunje,torollake dhe psikopate,qe sali-baba,ja uli bythet ne karrigen e kuvendit,duke bere kerdine ne gjitha drejtimet.
  Si guxon dhe del! Por si torollake dimensione,nuk ndjen si e perceptojne qytetaret.

  Reply to this comment
 12. petriti January 12, 13:27

  Sa mire te kishe shkuar ne boten tjeter. Një plehre me pak. Por, siç i thone nuk bie rrufeja ne hale. Prandaj te gjitha ato qe thote kjo e “xheles” jane genjeshtra.

  Reply to this comment
 13. anticensurë 25642654 January 12, 15:07

  titulli dhe thënjet e topalles nuk përputhen me njëra tjetrën!!
  topallja thotë se vetëm e kanë ndaluar dhe asgjë më tepër!!nuk i kanë vënë as kallashin në kokë dhe aq më pak ta kenë qëlluar!!
  kështu i vjen që të mos ket pasur dhe atentat!!
  u bët dhe ju si puna e meros!vër një titull për të lexuar zhgaravinat!!

  Reply to this comment
 14. anticensurë543234 January 12, 16:37

  titulli me thënjet e topallit nuk përputhet!
  ajo nuk flet për asnjë atentat dhe për asnjë rast të vënjes së kallashnikovit në kokë!!flet vetëm për një ndalesë që i kanë bërë dhe bile kur është larguar pa dëshirën e ndaluesve ata nuk kanë shtirë ndaj makinës!!

  Reply to this comment
 15. demo January 12, 20:35

  Nuk bie rrufeja ne hale! E kam thene njehere ne mengjes,por ka nderhyre gjuzja pashukut dhe ma ka prishur,o z.moderator!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*