Topalli shpërthen kundër Bashës: Hesht, pasi shite opozitën, manipulove zgjedhjet në PD

August 18, 2017 17:27

Topalli shpërthen kundër Bashës: Hesht, pasi shite opozitën, manipulove zgjedhjet në PD

Ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, me ane te nje statusi në “Facebook”, ka sulmuar kreun e PD-së Lulzim Basha, duke u shprehur e askush nuk e di se ku ai ndodhet.

Sipas saj, ai ka shitur opozitën dhe ka vjedhur karrigen e kryetarit të PD-së.

Statusi i plote

Ka Disa jave qe askush nuk din ku eshte Lulzim Basha. Gjeja duket eshte shume sekrete. Por sot edhe pse prap me pushime, ai u shfaq ne “Facebook” duke komentuar raportin per zgjedhjet te ministrave te tij teknike.

Une nuk kam nevoje te lexoj raporte teknikesh, sepse kam bindjen se ne zgjedhjet e fundit politike, jo punesimet por parate e droges kane blere edhe vota. Por po ashtu di qe kjo nuk permbys rezultatin skandaloz te Bashes me 25 qershor.

Kisha kuptuar prej kohesh se ai nuk kishte ndonje preokupim te madh per kauzen e zgjedhjeve, ndaj gjate 4 viteve te shkuara , bashke me disa kolege i perseritnim dhe sugjeronim qe te mendonte seriozish per te, por ne fakt vetem mihnim ne uje. Natyrisht ai e kishte nje plan ne koke. I vetmi koncept qe ai ka ishte: ose te mos hynte ne zgjedhje nese nuk ishte fitorja e garantuar ose Pazari.

Me kete gje ne krye, ai hyri ne cader ne fillim duke kerkuar doren e Metes dhe doli nga çadra duke rrokur Ramen. Pas 18 majit nuk pat asnje fjale , asnje shqetesim dhe asnje vrejtje per zgjedhjet. Ne fushate asnje fjale kundra Rames, dhe asnje fjali per blerje votash. Pas 25 qershorit asnje ankese, asnje fakt, asnje prove nuk dorezoi as ne KQZ dhe as tjeterkund. Antaret e opozites ne KQZ votuan unanimisht rezultatin e 25 qershorit.

Ne asnje qender votimi, ne asnje zone elektorale nuk pat asnje shenim , asnje vrejtje nga anetaret ( numruesit) e opozites. Perkundrazi, LB dhr ER permes te besuarve te tyre kishin urdheruar Administraten zgjedhore qe te mos kishte asnje debat dhe asnje kundershti mes tyre.

Me urdher nga dyshja Rama- Basha ata duhej te votonin me unanimitet. Dhe ashtu u be. Rama mori me shume nga cfare mendonte dhe basha me pak nga cfare kishte llogaritur. 74 mandatet e Rames hodhen ne ere projektin per te bashkeqeverisur, por Lulzim Basha qendroi deri ne fund me shprese se Rama do e fuste ne qeverii. Deri ketu s ka asgje qe nuk dihet.

Shitja e opozites eshte njera ane e Bashes .Ana tjeter eshte manipulimi i zgjedhjeve vete brenda PD prej tij.Ndaj dhe ndoshta do kishte qene ma mire qe edhe sot te pushonte. Lulzim Basha ka vjedhur karrigen e kryetarit te PD permes manipulimit te pjesemarrjes se antaresise se PD me 22 Korrik. Me 22 korrik mbi 70% e antaresise se PD kane bojkotuar Bashen sepse kane kuptuar se ai i kishte shitur interesat e demokrateve dhe te vendit.

Dhe kjo jo me fletrrufe si te teknikeve te Lulit, por me prova , fakte e video. Manipulimi ishte aq i madh sa u be dhe qesharak. Sipas vete shifrave te tij i binte qe me 22 korrik te kishin votuar per 12 ore rresht pa nderprerje cdo 18 sekonda nga nje democrat.

Shkodranet thonin se Luli e mbajti premtimin . Me 22 korrik ai realizoi votim elektronik. Ne fakt me ate shpejtesi i binte votim supesonik, si ata qe vetem luli din t’ i beje.

August 18, 2017 17:27
Komento

7 Komente

 1. shqip August 18, 18:19

  Po nuk do ishte me efikase sikur te hanit kokat tuaja ? Mo merrni more nga nje hu e bjerini njeri tjetrit , ku te dhemb e ku s’te dhemb . Genjejne veten per manipulim nga ana e Rames . Ne fakt manipulimin e bejne aq mire ne shtepine e tyre . Imagjinoni , keta vjedhin njeri tjetrin . Ngaqe e Kane te pa mundur te vjedhin edhe zgjedhjet e pergjithshme , fantazojne me idiotizma made in shqup . Ka ikur koha kur Sali kafsha u thoshte shqiptareve : ” Ju votoni , une numeroj ” . Ik o Zhelefine , ik . Se llum ishit , e balte ngelet .

  Reply to this comment
 2. kali i Sadijes August 18, 18:55

  Sa me shume kritika Laulashit nga Patozet e Topallet pjese e vetting-ut per hajduteri aqe me teper i rriten vlerat dhe prestigji Bashes……

  Reply to this comment
 3. demo August 18, 19:35

  Kesaj i thone:hajde me mbush mendjen mua te votoj turirin tend!Qe une s`te duroj dot te foluren,pordhet,arrogancen tende prej rrugace rrugesh.Une them qe Basha me gjithe te keqiat qe ka bere,me ne fund e beri nje te mire,qe hoqi surratin tend,moj Jusepine!

  Reply to this comment
 4. Oh c'u kenaqem, keshtu i pafshim. August 18, 20:39

  Oh cpo kenaqemi, po derdellisin mashtruesit dhe maskarenjte me damke te SHQUP-it.
  Po Sali Kar-xhic kokrra e Serbit perse i ka vene gojes nastroizolant, i ka hup edhe “Qytecari Dixhitalb”.
  Me te qi edhe Lul Shalengjituri qe ka kohe i kthyer ne tranvestite, jane shenja qe do te “permbyset” bota.

  Reply to this comment
 5. njena ne Amerike August 18, 23:16

  po ku ishe ti moj zoje me u ankue kur Berisha, ylli jot, e vuni ne krye te partise?
  Ku ishe ti kur Berisha te hoqi prej listes se deputeteve?
  A ka poshtnim ma te madh? Peshku qelbet prej krejet prandaj fillo me Berishen e dashtun.
  Edhe nji kerkese te fundit kam, te lutem jepja dikuj tjeter me t’i ba postimet se nuk ja ke idene se si me shkrue apo me u shprehe…edhe kur na thue qe ke kene tana 10-ta asht me kape kryte ne grushta me mendue kush te ka vue ty 10-ta ne g’juhe apo letersi

  Reply to this comment
 6. Lili August 19, 06:35

  Jemi ne kohen digjital…Shqiperia ka si ne qeverisje si ne opozite vetem facebookgji…
  Prandaj i kemi punet aq mire si popull! ..
  O e mjera shqiperi….

  Reply to this comment
 7. Jorgo August 19, 16:53

  faqezeze, egoiste pa kufi, inatcore e hapur, servile e vecante. Me Berishen kur hqeshin te tjeret nga listat nuk i ndihej zeri. Nuk ke as mend, as karakter, as nivel kulture te jesh kryetare e PD. Je turpi i Shkodres.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*