Topalli tregon zanafillën e konfliktit me Bashën: Si u përplasëm në zyrën e tij në vitin 2014

July 4, 2017 18:49

Topalli tregon zanafillën e konfliktit me Bashën: Si u përplasëm në zyrën e tij në vitin 2014

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka rrëfyer sot në një intervistë për “ABC News” sherrin me Bashën.

Ajo tha se gjithçka nisi në shkurt të vitit 2014, kur Basha bëri një urdhër që në zgjedhjet lokale të mos kandidonin kryetarë seksionesh që kishin humbur në zgjedhjet e 2013, deputetë apo edhe kryetarë seksionesh.

Ky urdhër ishte i paprecedentë dhe unë i kam shkuar në zyrë dhe jam përplasur me të.

Ai më dha të drejtë, por urdhri qëndroi në fuqi dhe atë e shkeli vetë Basha, që është humbës në zgjedhje dhe rikandidon brenda partisë.

Sipas standardeve të Berishës, atij nuk do t’i shkonte ndërmend që të rikandidonte”, tha Topalli.

July 4, 2017 18:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*