Topi: FRD, asnjë koalicion me PD dhe PS

Redaksia Online April 2, 2013 13:28

Topi: FRD, asnjë koalicion me PD dhe PS

FRD nuk ka ende një qëndrim zyrtar në lidhje me zhvendosjet e fundit në skenën politike shqiptare, por vazhdon të jetë e bindur se nuk do të bëjë koalicion me asnjërën nga partitë e mëdha. Në një prononcim për mediat, kreu i FRD-së, Bamir Topi, tha se forca e tij politike është në përpunim të qëndrimit zyrtar dhe përjashton bashkëpunimin parazgjedhor me PS dhe PD. “Uroj që shqiptarët ta kenë kuptuar falsitetin e politikës, që të besojnë tek forcat politike që mendojnë se para se të ketë pushtet, duhet të ketë shtet. Pushteti që del nga vota (uroj të jetë e lirë), duhet të prodhojë institucione dhe shtet të fortë. Ne jemi në përpunimin e qëndrimit tonë. Kemi përjashtuar koalicionet me partitë e vjetra. Nëse nuk krijohet një koalicion jashtë këtyre të dyjave, do të qëndrojmë më vete”, tha Topi.

Redaksia Online April 2, 2013 13:28
Komento

1 Koment

  1. Babai i vertete i Dardanit April 2, 15:07

    Kishte mbledh krushkun e ca shoke te dhendrit ky e kishte bere tryeze per ekonomine.
    Bamir heshtja!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*