Topi: Shqipëria ka nevojë për më shumë se dy pole politike

Redaksia Online February 11, 2013 14:59

Topi: Shqipëria ka nevojë për më shumë se dy pole politike

FRD mbledh krerët e rretheve. Gjatë takimit me kryetarët e FRD-së në rrethe, Topi ka publikuar sloganin e forcës së tij politike për fushatën e zgjedhjeve të qershorit: Fryma e Re Demokratike për shtetin dhe qytetarët.

Gjatë fjalës së tij, Topi tha se Shqipëria ka nevojë që të ketë më shumë se dy pole politike dhe është shprehur i bindur në suksesin e partisë së tij në qershor.

“Shqipëria ka nevojë të ketë jo vetëm dy pole politike që na kanë krijuar probleme pa fund. FRD nuk vjen vetëm për të marrë vetëm ato vota për të na dërguar në parlament, ne nuk japim shifra abuzive. Ne jemi të sigurt që do shkojnë në parlament për të qenë vendimmarrjes të rëndësishëm”, tha Topi.

Redaksia Online February 11, 2013 14:59
Komento

1 Koment

  1. drini February 11, 15:22

    Une e kuptoj deshiren tende dhe je i vetmi qe del hapur per pozicionin tend.Ne fakt ne e kemi nje te djethte e nje te majte na duhej vetem nje ne qsender e besoj se ti i ploteson te gjitha kriteret per te qene i tille.Te uroj suksese si qendres pasi si president na nderove .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*