“Toyotat me euro”, pritet masa e sigurisë për katër të arrestuarit

June 28, 2018 14:20

“Toyotat me euro”, pritet masa e sigurisë për katër të arrestuarit

Katër personat e arrestuar për 3.4 milionë eurot e sekuestruara disa ditë më parë në portin e Durrrësit, do të dalin sot para Gjykatës së Durrësit për vlerësimin e masës së sigurisë.

Babë e bir, Edi dhe Klevis Lika, Alban Mollaymeri dhe Agim Çeka kanë mbërritur në gjykatë nën masa të rrepta të sigurisë.

Materiali i grumbulluar pritet t’i kalojë Prokurorisë së Krimeve të Rënda, pas vendimit që do të marrë Gjykata e Durrësit ndaj katër të arrestuarve, për të cilët kërkohet arrest me burg.

Të arrestuarit janë rimarrë në pyetje edhe gjatë të së mërkurës, por ata i kanë qëndruar deklarimeve të mëparshme, në të cilat mohohet dijenia e tyre për sasinë e parave të ndodhura në automjetet e tipit “Toyota” që vinin nga Belgjika.

Ndërkohë, kërkimet Elvis dhe Alfred Vladin, të cilët besohet se kanë qenë porositës të sasisë monetare, po vijojnë.

s.a/dita

 

June 28, 2018 14:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*