Kërkesë-padia e PD, prokuroria nis hetimet për Valdrin Pjetrin

August 5, 2019 19:30

Kërkesë-padia e PD, prokuroria nis hetimet për Valdrin Pjetrin

Vetëm 5 ditë nga kërkesë-padia e opozitës, Sektori i Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme ka nisur procedurat ligjore ndaj Valdrin Pjetrit.

Kryetari i 30 Qershorit për Bashkinë e Shkodrës, akuzohet nga opozita se është person me precedent penal. Për këtë arsye, ata i kanë dorëzuar një kërkesë organit të akuzës, ku kërkojnë verifikimin e së shkuarës së kryebashkiakut.

Sektori i dekriminalizimit do të kryejë verifikimet përkatëse dhe do të dalë në një vendim. I gjithë procesi duket se do të mbetet për në shtator, pasi insitucioni i Prokurorisë është zyrtarisht me pushime.

Pritet që prokuroria të nisë verifikimin duke dërguar dhe letër-pororsi në shtetin fqinj, ku Pjetri akuzohet se ka qenë i dënuar për trafik droge.

e.t./dita

August 5, 2019 19:30
Komento

7 Komente

 1. kasem gahinji August 5, 20:10

  me habit vetem nje gje.z.v.pjetrika kaq muaj prefekt ne shkoder.pse denoncimi nga pd u be vetem pas 30 qershorit,kur voltazhi 400 volt humbi karriken?ligji i dekriminalizimit ka 2 vjet qe vepron.v.pjetri ne f7nksionet qe ka patur ka qene vazhdimisht subjekt i ketij ligji.pse nuk u veprua me pare??

  Reply to this comment
  • Ylli August 5, 20:41

   Ka nje pergjigje o Kasem….eshte apo nuk eshte i perfshire ne veprimtari te jashteligjshme zoteria ne fjale ??? Kaq ,thjesht e bukur !!
   PD e ben padine kur ti doje trapi dhe PS mund te beje padi kur ti doje trapi .
   Ju militantet pse beni si avokatet e trapit kot fare .Ju dhe ligjshmeria …o.Zot !!
   Ju do votonit dhe Gezim Kulufin po ta vendoste Partia kandidat per bashkine !!

   Reply to this comment
 2. MH August 5, 22:57

  Asht ne derin e V.Pjetrit te largohet nga posti i kryebashkiakut nese rrezulton vertet akuza e PD.Nese jo,duhet ti hedhin poshte me fakte e argumente te gjitha akuzat qe deklaron PD.

  Reply to this comment
 3. bart72 August 5, 23:59

  Ke qene legen i SAFET BAJrit e dine tane Shkodrani

  Reply to this comment
 4. Koba August 6, 10:20

  Le te verifikohet.Po ma merr mendja nuk do te jete korrekt thashethemi i PD.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim