Trafikantët nxjerrin drogën nga skutat

July 13, 2014 08:35

Trafikantët nxjerrin drogën nga skutat

Trafikantët i rikthehen fshatit Lazarat për të nxjerrë nga skutat drogën e fshehur gjatë ditëve të operacionit të policisë për të hyrë në këtë territor. Pas bllokimit të një fuoristrade me marijuanë të premten dhe arrestimin e një 23-vjeçari nga Vlora, ditën e djeshme është bërë sekuestrimi i një tjetër mjeti që po dilte nga periferia e Lazaratit i mbushur me 260 kilogramë drogë. Operacioni është koduar “Erindi”, për shkak të vendit ku u kap ngarkesa dhe u zhvillua nga Sektori Kundër Narkotikëve Gjirokastër. Ndërkohë që i dyshuari si trafikant, porsa ka diktuar forcat e policisë ka braktisur mjetin dhe është arratisur, por u identifikua dhe shpall menjëherë në kërkim.

Shkrimin e plotë mund ta lexoni në versionin print të gazetës DITA.

July 13, 2014 08:35
Komento

3 Komente

 1. DANI July 13, 12:37

  TANI TRAFIKANT, KULTIVUES ,E POLICE U BENE O R T A K E …………….. !!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 2. MENTORES July 13, 13:47

  O Dita
  Po dje ka plas gjithe ai skandal me deputetin Ndoka dhe ju nuk keni thene gjysem fjale! Po pse ky eshte misioni i informimit?
  Varja, e kuptuar qe jeni 55 e te majtes.

  Reply to this comment
 3. adeci July 13, 16:47

  Mentores, koqores.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim