Trafikanti më i madh i drogës dogji shenjat e gishtave për të shmangur burgun

July 26, 2016 11:38

Trafikanti më i madh i drogës dogji shenjat e gishtave për të shmangur burgun

Një gjykatë në SHBA e ka dënuar me 35 vite burg atë që njihet si trafikanti më i madh i kokainës në botë.

Daniel Barrera Barrera, i njohur edhe si ‘I çmenduri’ (El Loco), u dënua nga një gjykatë në Nju Jork me 35 vite burg dhe një gjobë prej 10 milionë dollarësh.

Gjykatësi e quajti trafikantin një njeri të zgjuar e të talentuar, që nga një fermer i thjeshtë u bë kreu i një organizate të dhunshme kriminale.

Duke folur në gjykatë, 48-vjeçari tha: “I kërkoj falje familjes sime për vuajtjet që i kam shkaktuar”.

El Loco konsiderohet si Pablo Escobar i ditëve moderne.

Kolumbiani ishte dënuar në vendin e tij në vitin 1990 për trafik kokaine, por u arratis nga burgu.

El Loco bëri operacion plastik për të fshehur identitetin e tij.

Po ashtu dogji shenjat e gishave, për të shmangur njohjen nga forcat e rendit.

El Loco, Daniel Barrera Barrera, 48, was sentenced to 35 years in jail. The sentence included a $10 million forfeiture and a $10 million fine

Barrera managed to laundered tens of millions of dollars of profits as he processed about 5,000 kilograms of raw cocaine into cocaine powder each month since 1998

The Colombian drug lord is had several plastic surgeries and even tried to burn off his fingerprints with acid to mask his identity

Barrera, pictured  here, as he looked in Caracas, Venezuela before he was deported to Colombia in 2012

July 26, 2016 11:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*