Trafiku i drogës, Kryemadhi: Meta përgjegjës po aq sa Rama

October 18, 2017 21:45

Trafiku i drogës, Kryemadhi: Meta përgjegjës po aq sa Rama

Monika Kryemadhi e ndan në mënyrë të barabartë përgjegjësinë mes Edi Ramës dhe Ilir Metës sa i takon trafikut të lëndëve narkotike.

Duke folur në Top Story, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim thotë se heshtja e Ilir Metës gjatë bashkëqeverisjes me Edi Ramën e bën atë po aq përgjegjës sa Kryeministri.

“Ilir Meta ka përgjegjësinë e tij dhe në momentin që sheh që gjërat nuk janë ashtu siç duhet…ai që në momentin që ka vënë re çështjen e drogës duhej të kishte reaguar. Ai është po aq fajtor sa Edi Rama, sepse ka mbyllur sytë, ka mbyllur edhe gojën”, u shpreh ajo.

Heshtjen e Metës, Monika Kryemadhi e lidhi me nevojën që politika të kalonte reformën në drejtësi.

“Ai tërhiqte gjithmonë vëmendjen tek reforma në drejtësi”, u shpreh kryetarja e LSI-së.

“Edi Rama gaboi. Tha sot se Saimir Tahiri është një dru i shtrembër në stivën e druve. Nuk është e vërtetë. Saimir Tahiri ka qenë bashkëpunëtori më i ngushtë i tij. Edi Rama nuk duhet të flakte Saimir Tahirin sepse e ka mbrojtur si ministrin më të suksesshëm”, vijoi Kryemadhi.

Sipas kryetares së LSI-së të gjitha këto minojnë procesin e vettingut. “Çfarë besimi kam unë tek Edi Rama për vettingun sot?”, thotë ajo.

October 18, 2017 21:45
Komento

5 Komente

 1. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit e ligesise. October 18, 22:33

  Monike moj e dashura padashuri,besimi per ramovicin eshte aqe sa ti beson se ne krevat do te felesh me metovicin,apo…?

  Reply to this comment
 2. intelektuali October 18, 22:49

  PO I NDJERI DRITAN PRIFTI A TE KUJTOHET O MASHTRUESJA E LLAFOQYLIT MONIKA KRYEMADHI?

  sepse:

  Nga videoja e Dritan Priftit doli se Ilir Meta ishte i njejti person me pushtet qe kishte llagapin Like Floriri dhe qe e pa gjithe Bota me ze dhe figure si kollofiste me tefter ne dore rryshfetin pushtetar kur i sherbente me devotshmeri Sali Berishes.

  Po Almir Rrapon e kujton ti moj Monika Kryemadhi, sepse nese nuk te vjen zeri ja ta kujton intelektuali kete pinjoll te spiuneve te Enverit nga familja Angoni qe ishte sekretar personal i Like floririt dhe aktualisht gjendet ne burg federal ne SHBA per droge dhe vrasje.

  Po shko dhe pyet deputetet si Likja Yt i kerkonte LEKA per t’i futur ne listat e zgjedhjeve si nje kusar i vertete.

  PSE NUK I KERKON DOREHEQJEN LIKE FLORIRIT?

  Ku qendron morali yt o Monika Kryemadhi qe hiqesh si shume e moralshme kur je e dhjere nga koka ne kembe njesoj si krimineli dhe hajduti i Saliut Lulzim Basha?

  PO IK DHE BEJ SHURREN O MONIKA KRYEMADHI SE NUK TE BESON KUSH ME NE SHQYPNI DHE BOTE.

  Reply to this comment
 3. Like Novrus Meta October 19, 00:38

  Mona Lesbikja Bashke-burri juaj ka pergjegjesi me shume se Rama, ai vinte nga Qeverisja me Narkotrafikantin Sali Noriega dhe se bashku kishin ndertuar kryeqytetin e droges ne Shqiperi qe ishte Lazarati, apo ke memorje te shkurter deri sa heq breket e pastaj nuk mban me mend.
  Like Floriri eksperienvcen e fituar me Sali Serb Kriminelin e vuri nje zbatim edhe me Qeverine Rama-Meta, besoj se deri ketu je qe qarte.
  Po ti cfare beje sehir dhe shikoje pasurite pa fund te familjes Meta qe shtoheshim me miliona euro e dollar vetem me bordero shteti, nuk eshte kaq e lehte sac thua ti Mona Lesbikja, jane te thella keto pune.

  Reply to this comment
 4. spata October 19, 09:31

  Monika ka te drejte .Nuk ja mesoje te gjitha sekretet e hajdutllekut Rames .Cte beje Rama tani qe nuk ka marr vesh se si fitoheshin keto para per fushaten elektorale. Bravo Monika .Futja Metes se ai ka eksperience ne keto ceshtje delikate .Beje kujdes se po u zemerua Meta, qe u ngjite me Bashen kaq shume, do te devorcoje dhe ske me shance te bredhesh boten me parat e popullit.

  Reply to this comment
 5. Likja October 19, 14:33

  Po kontrabanden e heroines ne bashkpunim me trojanet e sali malokut me makinen e vili minarollit (me targa CD) nga turqia ne hollande per hesap te likes tend ke gje perte then?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim