Trafiku i drogës, Nishani: Tahiri nuk më informon, më raporton vetëm Visho Ajazi

September 15, 2015 19:37

Trafiku i drogës, Nishani: Tahiri nuk më informon, më raporton vetëm Visho Ajazi

Presidenti Bujar Nishani deklaron se nuk ka marrë asnjë informacion nga Ministria e Brendshme për trafikun e drogës.

Sipas tij, informacionet i merr vetëm nga Shërbimi Informativ  që drejtohet nga Visho Ajazi.

Transporti i drogës përbën një shqetësim konstant për sigurinë kombëtare. Nuk kam pasur ndonjë informacion nga ana e Ministrisë së Brendshme, nuk kam pasur ndonjë kontakt prej tyre për të parë se si janë angazhuar apo se çfarë shqetësimesh ata kanë pasur.

Padyshim që mbetem i informuar nga angazhimi i SHISH. Jam gjithashtu në pritje të shoh edhe hetime të thelluara nga ana e Prokurorisë në lidhje me trafikimin e drogës.

Për fatin e keq në një konsultë krejt normale dhe institucionale që bëra me Prokurorin e përgjithshëm në rastin e konstatimit dhe rënies së avionit në zonën e Divjakës, u gjenda në mënyrë të pakuptimtë përballë një sulmi politik’, -shprehet Nishani gjatë një interviste në emisionin FAKT në web-portalin SYRI.

September 15, 2015 19:37
Komento

11 Komente

 1. Hurma Arabie. September 15, 19:59

  Ore Kapter Jari, cfare informacioni kerkon ti, SHQUP-i dhe Presidenca jane koka dhe drejtimi i Mafias se droges dhe mbrojtes te krimit dhe krimineleve, nuk eshte me patatja e Kukesit Mut Noga, per te bashkepunuar ne dem te interesave te Shqiperise. Ti gjysem njeri nga fiziku dhe trute nuk je prononcuar asnjehere per mijerat e kanabisit te asgjesuara nga Min. e Brendeshme, vetem keni dale ne mbrojtje te Lengaraqeve te Lazaratit dhe se bashku me Berishen je bere suporti politik i Mafisa se droges e prostitucionit.

  Reply to this comment
 2. Dardhari September 15, 20:22

  Kur ste pyet njeri kjo tregon qe je I pa afte dhe informohesh vetem nga Banda e SHQUPIT

  Reply to this comment
 3. Alban Bardhyli September 15, 22:49

  Dikur, Drejtorin e SHISH, z. Visho Ajazi Lika, po e akuzonte Tahiri padrejtesisht se nuk e informonte per shperthimet me tritol! Po ja se tash vet Tahirit i del boja se nuk kryen detyrat e veta e nuk po informon presidentin…! Pra Tahiri duhet te jep doreheqje! Mendim personal…

  Reply to this comment
 4. skifteri September 16, 05:29

  Ti B.Nishani je zemra e droges dhe trafikut ne shqiperi,mbeshtetes e bashkepuntor i vjedhjes B.SH -se ku punsove Gruan nga Fullani ne ate banke ,ti je hajduti tokes kishes ne Elbasan,Ti je pjesmarres dhe ndihmues ne gr/shtetit 14 shtator 1998kunder shtetit dhe R.T.SH,tani kerkon informata me qellim qe te deshtojne aksionet e policise shtetit ne luften kunder droges qe ti sakat je kundra vene se bashku me P.D-ne gjithmon policise ne luften kunder krimit.Ke ligjeruar P.D-se pushtimin antiligjor te turpshem Brenda 10 ditesh te SH.Q.U.P-it,duke ja grabitur armates se madhe te ushtarakve shqiptar qe kan sakrifikuar jeten ne sherbim te atdheut ,dhe ti ja fale nje partije qe ti ke sherbyer qe kjo parti i ka shkaktuar deme te mdha shqiptarve dhe shqiperise per 24 vjet dhe sot eshte kthyer ne nje bande kriminale.Je ti qe dekorove armiqte me te eger te atdheut e popullit u ngrite dhe permendore,ndihmove kriminelin S.Berishen ne rrugen e mbrapsht 24 vjeqare te shkatrrimit te ushtrise shqiptare ,edhe ti je nje armik i betuar vendi juaj eshte burgu.Ti po te keshe ndergjegje duhet te japesh dorheqjen ,je i kriminalizuar dhe pjesmarrs ne grushtin e shtetit 14 shtatorit 1998 me arkivol te A.Hajdarit ne krah sulmuat kryeministrine qe ju e vrate se bashku me partine tende kriminale.Je njeriu n/r nje qe nuk reformon sistemin e drejtesise dhe K.L.D-ne ke krijuar nje çerdhe gjarperijesh qe mbajne peng drejtesin dhe nje populle qe po vuan.Me ty vetem nje gjykat speciale i lan hesapet.~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 5. ne emer te popullit September 16, 07:07

  Ti je bosi i droges.

  Reply to this comment
 6. Suferina September 16, 07:28

  Jo president i nje vendi te vuajtur, por njeri i nivelit mesatar te ishe, me gjithe keto fyerje, duhej te kishe dhene prej kohesh doreheqjen. Por duket qe je nje oturak i madh ku mund bte dhjese kushdo dhe mire ta bejne.

  Reply to this comment
 7. Alban Bardhyli September 16, 07:58

  Ju individa jeni te verbuar nga urrejtja dhe ndikimi partiak! Mesoni te respektoni Presidentin, o ju servila te politikes ditore!!!!!

  Reply to this comment
  • Fuck Mark uk, Coeur & LOVE September 16, 08:24

   Alban Bardhylit…..! Ke te respektojme, mor RROT K..I, presidentint tend e te Sali plehres? Shqiperia s’ka president mor KELLIRE SHPELLE. Byth..r Nishani eshte thjesht nje KAPTER MILITANT I SHQUP-it ahtu sikur edhe ti.

   Reply to this comment
   • Alban Bardhyli September 16, 10:45

    Meso te shkruash pa sharje, o analfabet i porositur nga qarqet partiake!! Ju akuzoni Nishanin se mban krah partiak, po ju felliqesira nuk shikoni trarin ne syte e vet, se ju paguan politika ditore…TURP!
    “Gueriles dixhitale” partiake i them: kujdes kujt i urdheroni te shkruaje komente ne shtyp. Mos angazhoni te gjithe analfabetet te shkruajne per subjekte aq te rendesishme si siguria kombetare, qe definitivisht jam i bindur se nuk i kuptojne dot!

    Reply to this comment
   • Alban Bardhyli September 16, 10:56

    Une nuk perkrah as PD as PS. Jam mbi politiken ditore. Pavaresisht personit qe eshte sot apo neser ne nje pozite institucionale, duhet te mos kemi inate personale dhe ta respektojme, sepse Institucionet jane Institucione dhe duhen respektuar. Shqiperia do te perparonte shume nese qytetaret nuk do te shikonin politiken vetem nga prizmi partiak. Percarja partiake nuk i ben mire shendetit mendor te kombit shqiptar…

    Reply to this comment
 8. Zhivaradpuplica September 16, 08:13

  Epo ka dhe pune te tjera ministri me drogen nuk ka vetem raportime.Pa duhet mbledhur e, thare e stivosur,duhen paguar njerezit..ohuuuu Mr.Pressident, ka pune ministria.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*