Tragjedi e përsëritur, kjo është 25 vjeçarja që humbi jetën mbrëmë, mikja e saj në gjendje të rëndë. A po dëgjohet këmbana për lejet e drejtimit te moshat e reja, veçanërisht vajzat?

January 27, 2021 01:05

Tragjedi e përsëritur, kjo është 25 vjeçarja që humbi jetën mbrëmë, mikja e saj në gjendje të rëndë. A po dëgjohet këmbana për lejet e drejtimit te moshat e reja, veçanërisht vajzat?

Vajsa në foto është Anxhela Çapo, e cila ndërroi jetë dje në Vlorë pasi makina me të cilën udhëtonte doli nga rruga në aksin Vlorë-Fier dhe përfundoi në kanal.

Burime bëjnë me dije se automjeti është rrotulluar disa herë dhe për pasojë trupi i vajzës ka dalë nga makina disa metra larg saj.

E plagosur nga ky aksident, ka mbetur pasagjerja Silvi Muha, 22 vjeçe.

Ajo është dërguar në spitalin e Vlorës në gjendje të rëndë për jetën.

Polici po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje, ndërsa nga verifikimet paraprake rezulton që shkak të jetë bërë shpejtësia dhe lagështira në rrugë.

Është rast i përsëritur që vajza të reja po bëhen viktima të aksidenteve rrugore. Pak kohë më parë një aksident, ku u përfshinë dy vajza në moshë të re që udhëtonin me një Smart përfundoi tragjikisht me vdekjen e njërës prej tyre, pasi shkelën rregulla elementare të qarkullimit.

Rastet ngrenë shqetësim për të riparë me shumë më tepër përgjegjësi, procedurat e pajisjes me patenta të moshave të reja, veçanërisht vajza.

 

o.p. / dita

 

January 27, 2021 01:05
Komento

6 Komente

 1. Labi January 27, 06:45

  Nuk eshte problemi te procedurat e dhenies se lejes drejtimit,po te pergjegjesia individuale qe kane Shqiptaret per jeten,problemi behet me i rende kur nje pjese jane dhe me arsim te larte. Nuk e di vajza ne fjale do ti hynte detit me not nese nuk do dinte te notonte? Pse e ben nje gje te tille me makine.

  Reply to this comment
  • Guliem January 27, 11:31

   Shoferet e autoshkollave shkrihen kur u hipin keto neper makina, femra fut shejtanin ne shishe, jo me budallenjte me doren te zorra

   Reply to this comment
   • redaktor January 27, 11:33

    Nuk eshte puna aty jo.
    Ketyre ua paguan kursin dashnori dhe nuk shkojne hic ne kurse autoshkoll.
    Edhe makinen ua meson dashnori.
    Edhe ua blen dashnori.
    Keta vetem ia hypin makines dhe dashnorit.
    Ata qe marin ryshfetin e dashnorit ta mendojn si per evlatin e tyre

    Reply to this comment
 2. landi rrushdies January 27, 09:58

  gjynof gjith ky pPp iku dom!
  A e ke ni von re se ka nja dy muj qe u grin robt tu vdek neper rrug? Ore u grin po them, te dhjefsha kovidin, perdit sheh raste aksidentesh me pasoje vdekjen. Dhe asnji spo del te mbaj nje ligjerat sensibilizimi a te mbaje pergjegjesi (Autoriteti Rrugor, Autoshkollat psh).

  Reply to this comment
 3. truri i pjerdhur January 27, 10:03

  Jeta e shqiptarit kushton shume pak sa nje sandwic, thirrini mendjes ju qe drejtoni maqi (K) inat

  Reply to this comment
 4. Boss January 27, 16:01

  Plani per te zhdukur Shqiptaret me vrasje, aksidente, krim, droge, semundje, papunesi, renie lindjesh dhe emigrim. Femrat kudo shkaktojne Aksidentet me te shumta dje ne cdo vend tjeter te Botes sepse jane Emocionale dhe jo llogjike

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim